وقت سفارت انگلیس فوری برای اخذ ویزا

ثبت نام ویزای انگلیس اولین قدم برای اخذ ویزای انگلیس و سفر به این کشور است. با داشتن ویزای مالتیپل انگلیس شما می‌توانید به دفعات به کشور انگلیس سفر کنید. برای هر نوع ویزا (توریستی، تجاری، تحصیلی، بازدید از خانواده، الحاق به همسر) و حتی برای لگالایز و تایید مدارک خود نیاز به وقت سفارت دارید.

چنانچه قصد سفر به انگلیس را دارید مطالب این صفحه را مطالعه کنید و برای دریافت مشاوره و خدمات سفارت انگلیس با ما تماس بگیرید.

ویزای توریستی انگلیس
1

دریافت وقت سفارت انگلیس

برای دریافت وقت سفارت شما باید اسکن پاسپورت و فرم تکمیل شده کشور انگلیس را برای ما ارسال کنید.

2

آماده سازی و ترجمه مدارک

قبل از حضور در سفارت، باید مدارک مورد نیاز سفارت برای اخذ ویزای انگلیس را آماده و ترجمه کنید.

3

مراجعه به سفارت انگلیس

کلیه فرایندهای ثبت نام ویزای انگلیس آنلاین انجام می‌شود. برای انجام کارهای بایومتریک کافی است فقط در زمان تعیین شده در سفارت انگلیس حاضر شوید.

راهنمای دریافت وقت سفارت و اخذ ویزای انگلیس

ویزای انگلیس

دریافت وقت سفارت انگلیس از VFS Global

بریتانیا، که در منطقه جنوبی جزایر بریتانیا واقع شده است، از چهار کشور از جمله انگلستان تشکیل شده است. این کشور به خاطر تاریخ طولانی و کمک های قابل توجه خود به فرهنگ جهانی، به ویژه در حوزه های سیاست، علم و ادبیات شهرت دارد.

یکی از مهم ترین مراکز مالی و فرهنگی در جهان، لندن، پایتخت این کشور است. از قرون وسطی تا انقلاب صنعتی و پس از آن، انگلستان میراثی را حفظ کرده است و این گذشته غنی ساختار معاصر و پویا جامعه آن را شکل داده است. از نظر جغرافیایی، انگلستان دارای دریاچه‌ها، سواحل و تپه‌های خیره‌کننده است.

مهاجرت به انگلستان یک پدیده چند وجهی است که با تاریخچه غنی از تنوع فرهنگی و فرصت های اقتصادی مشخص شده است. مردم از تمام گوشه و کنار جهان قرن ها به انگلستان مهاجرت کرده اند که وعده آن برای اشتغال بهتر، آموزش و دستیابی به استانداردهای بالاتر زندگی است.

شهرهای بزرگ انگلستان، مانند لندن، منچستر، و بیرمنگام، مکان های فرهنگی پر جنب و جوشی هستند که ترکیبی از زبان‌ها، غذاها و سنت‌ها را به نمایش می‌گذارند. علیرغم چالش‌هایی مانند اتخاذ سیاست‌های مهاجرتی و سازگاری با شیوه‌های جدید زندگی، جامعه مهاجر به کمک قابل توجهی به نشاط اقتصادی و غنای فرهنگی انگلستان ادامه می‌دهد و آن را به جامعه‌ای پیوسته در حال تحول و پویا تبدیل می‌کند.

اخذ ویزا و وقت سفارت برای انگلستان شامل فرآیندی ساختاریافته است که به آمادگی دقیق و اقدام به موقع نیاز دارد و برای متقاضیان بسیار مهم است که آخرین دستورالعمل ها را در وب سایت رسمی دولت بریتانیا بررسی کنند، اطمینان حاصل کنند که تمام مدارک به طور دقیق تکمیل شده است، و درخواست خود را قبل از تاریخ سفر مورد نظر خود برنامه ریزی کنند تا این فرآیند دقیق را به راحتی طی کنند.

در طول این مقاله در کنار شما هستیم تا با اگاهی کامل در مورد مهاجرت و سفر به انگلیس هیچ مشکل را تجربه نکرده و لذت کافی را ببرید.

دریافت ویزای انگلیس

بدون در نظر گرفتن انگلستان نمی توانید یک مسافر و کاوشگر باشید. یک مدینه فاضله سیاسی، اقتصادی و فرهنگی. انگلستان تعدادی از بهترین دانشگاه های جهان را دارد، بنابراین اگر می خواهید در خارج از کشور تحصیل کنید، باید انگلستان را در نظر بگیرید.

برای بازدید از انگلستان، که مستقل از منطقه شنگن است، به ویزا نیاز دارید، اگرچه سابقه سفر شنگن شما می تواند به شما کمک کند ویزای انگلستان را دریافت کنید. برای دریافت ویزای انگلستان، باید مدرک معتبر سفارت مبنی بر بازگشت خود از بریتانیا را ارائه دهید و قول دهید که پس از اتمام اعتبار ویزا به کشور بازگردید.

ویزای بریتانیا به شما امکان می دهد وارد انگلستان، ایرلند شمالی، اسکاتلند و ولز شوید. داده های جهانی نشان می دهد که از هر شش نفر در 189 کشور، یک نفر برای ویزای کار بریتانیا درخواست می کند. انگلستان فرصت های شغلی، زندگی و تحصیلی عالی ارائه می دهد.

ویزای انگلیس از شرکت VFS

ویزای VFS بریتانیا را می توانید با مراجعه به وب سایت VFS Global و ارائه اطلاعات لازم دریافت کنید. با توجه به اینکه انگلستان دارای سفارت و دفتر رسمی VFS در ایران است، ایرانیان برای دریافت ویزای توریستی بریتانیا مجبور به رفتن به کشورهای دیگر نیستند. علاوه بر این، تمامی مراحل مربوط به درخواست و دریافت ویزای توریستی بریتانیا می تواند در داخل ایران انجام شود و سایت سفارت 24 نیز در تمامی این مراحل در کنار شما است.

به عنوان نماینده رسمی دولت بریتانیا، ویزا و خدمات خارجی (VFS) مسئولیت کلیه مراحل اداری مربوط به صدور ویزا را بر عهده دارد. این شامل ارزیابی اسناد و جمع آوری اثر انگشت است. به عنوان یک مسئولیت اضافی، VFS مسئول اخذ ویزای شینگن برای کشورهای خاص است.

انواع وقت سفارت انگلیس

ویزای انگلیس
ویزای انگلیس

معمولا دو دسته برنامه برای سفارت بریتانیا وجود دارد: عادی و فوری.

 • وقت سفارت عادی انگلیس

افرادی که نیاز فوری به دریافت ویزا در مدت زمان کوتاهی ندارند و دارای برنامه ای انعطاف پذیر هستند باید از این فرصت زمانی استفاده کنند. بسته به شرایط مختلف، مدت زمانی که فرد باید برای زمان عادی منتظر بماند ممکن است تغییر کند.

 • وقت سفارت فوری انگلیس

افرادی که با عجله می خواهند ویزا بگیرند می توانند از این سرویس استفاده کنند. با استفاده از این سرویس، روند بررسی درخواست های ویزا با سرعت بیشتری تکمیل می شود. ناگفته نماند که هزینه این نوع اغلب بیشتر است.

در عرض یکی دو هفته باید از سفارت وقت بگیرید. باید بدانید که از تهران می توان وقت سفارت فوری را تنظیم کرد، اما نمی توانند فوراً پاسخ گرفت. با این حال، کنسولگری های بریتانیا در ترکیه و امارات خدمات ملاقات سریع ارائه می دهند. تحویل به موقع مدارک و ترجمه های لازم به سفارت از اهمیت بالایی برخوردار است.

چگونه وقت سفارت انگلیس بگیریم؟

فرآیند رزرو وقت سفارت بریتانیا دیگر در وب سایت gov.uk موجود نیست. در عوض، باید از طریق آژانس VFS پیگیر شوید. در تهران اخذ ویزای انگلیس امکان پذیر است و برای این کار نیازی به رفتن به کشور دیگری نیست. شما در سفارت بریتانیا ملاقات خواهید شد، علاوه بر اینکه مدارک و اثر انگشتتان را بررسی می کنند. ویزای شما سی روز پس از ارسال مدارک در صورت پذیرفته شدن اعطا خواهد شد.

این احتمال وجود دارد که شما این تصور را داشته باشید که گرفتن وقت سفارت بریتانیا فرآیندی ترسناک و دست نیافتنی است و باید چند ماه منتظر پاسخ آن باشید. از آنجایی که به مدارکی که باید با خود بیاورید و مدت زمانی که سفارت برای اعطای زمان به شما نیاز دارد، فکر می کنید و مضطرب هستید. با این حال، جای نگرانی نیست!

ما اینجا هستیم تا به شما در تعیین وقت سفارت بریتانیا کمک کنیم تا جامع ترین اطلاعات ممکن را در اختیار داشته باشید. بنابراین، اگر می‌خواهید یاد بگیرید چگونه وقت سفارت انگلیس را کسب کنید، باید این پست را تا پایان آن بخوانید.

انواع ویزای انگلیس

انواع مختلفی از ویزاها برای بریتانیا وجود دارد، و شما می توانید از میان آنها بر اساس دلیل سفر خود و مدت زمانی که می خواهید در آنجا بمانید، انتخاب کنید.

تعدادی از رایج ترین انواع ویزا برای انگلستان به شرح زیر است:

ویزای توریستی

ویزای توریستی بریتانیا اجازه اقامت کوتاه مدت تا شش ماه را برای گردشگری، تجاری یا بازدیدهای خانوادگی می دهد. متقاضیان باید نشان دهند که قصد دارند پس از سفر خود بریتانیا را ترک کنند و می توانند خود و افراد تحت تکفل خود را بدون بودجه عمومی تامین کنند.

مدارک شامل مدارک مالی و پاسپورت مورد نیاز است و معمولاً مصاحبه با مرکز درخواست ویزا لازم است. ملیت متقاضی، نوع ویزا و انتخاب خدمات عادی یا فوری (سریع) بر زمان و هزینه های پردازش تأثیر می گذارد. برای تضمین روند درخواست روان، نامزدها باید قوانین و دستورالعمل‌های خدمات پردازش ویزا یا دولت بریتانیا را تأیید کنند.

ویزای کاری انگلستان

ویزای Tier 2 که اغلب به عنوان ویزای کار انگلستان شناخته می شود، برای افراد ماهری در نظر گرفته شده است که توسط یک شرکت واقع در انگلستان به آنها پیشنهاد کار داده شده است. مجوز حمایت مالی معتبر برای کارفرما برای واجد شرایط بودن برای این دسته ویزا مورد نیاز است.

علاوه بر این، شغل معمولاً باید دارای یک سطح مهارت خاص و معیارهای پرداخت باشد تا واجد شرایط این دسته ویزا باشد. ویزای Tier 2 نوعی مهاجرت است که به متخصصان اجازه می دهد برای مدت طولانی در انگلستان کار کنند و شاید اقامت دائم بگیرند.

شرایط ویزای کاری انگلستان

وقت سفارت انلگستان
وقت سفارت انلگستان

برای اخذ اقامت در این کشور، یکی از راهکارهایی که ممکن است مورد استفاده قرار گیرد، ویزای کار انگلیس است. با این حال، این نیز یکی از چالش برانگیزترین رویکردها است.

برای دریافت ویزا، متقاضیان باید دارای نکات زیر باشند:

 • وقتی صحبت از سیستم ویزای کاری می شود، داشتن تسلط قوی به زبان انگلیسی یکی از مهم ترین عوامل و الزامات است. به هر فردی که در آزمون آیلتس نمره بالایی کسب کند ده امتیاز تعلق می گیرد.
 • ظرف مدت نود روز، متقاضی ویزا باید نشان دهد که توانایی مالی دارد و وجوهی را در حساب بانکی خود برای پوشش هزینه های خود دارد. این موجودی نباید کمتر از 945 پوند باشد تا متقاضی بتواند به اداره کار نشان دهد که می تواند مخارج زندگی خود را که شامل اسکان، غذا و پوشاک می شود در طول یک دوره سه ماهه انجام دهد.
 • ضروری است که درآمد سالانه برای کار انجام شده کمتر از 20800 پوند نباشد. در واقع هر چه درآمد متقاضی بیشتر باشد، امتیاز بیشتری کسب خواهید کرد.
 • داوطلب برای داشتن جاب آفر تا 30 امتیاز بگیرد که حداکثر امتیاز ممکن در سیستم امتیازدهی است.

ویزای تحصیلی انگلستان

دانشجویان بین المللی که به دنبال تحصیل در انگلستان هستند به ویزای دانشجویی انگلستان نیاز دارند که قبلاً ویزای Tier 4 بود. این ویزا نیاز به پذیرش از یک دانشگاه یا موسسه آموزشی معتبر دارد که در طول اقامت آنها را حمایت مالی می کند.

داوطلب باید صلاحیت زبان انگلیسی و توانایی مالی برای پرداخت شهریه و هزینه های زندگی را نشان دهد. ویزا معمولا طول دوره به علاوه مدت کوتاهی قبل و بعد از آن طول می کشد.

بسته به سطح دوره و نوع آنها، محصلین می توانند به صورت پاره وقت در طول کلاس ها و تمام وقت در طول تعطیلات کار کنند. این ویزا به افراد اجازه می دهد تا در انگلستان تحصیل کنند و فرهنگ منحصر به فرد آن را کشف کنند.

زیرمجموعه های ویزای تحصیلی عبارت است از:

 • ویزای دانش آموزی: این نوع خاص از ویزای تحصیلی بریتانیا به دانش آموزانی ارائه می شود که بین چهار تا هفده سال سن دارند و در دوره پیش دبستانی تا دبیرستان ثبت نام کرده اند.
 • ویزای دانشجویی: در مورد این نوع خاص از ویزای تحصیلی بریتانیا، به افراد بالای 17 سال این فرصت داده می شود تا تحصیلات عالی را در دانشگاه ها و کالج های واقع در بریتانیا دنبال کنند.
 • ویزای کوتاه مدت تحصیلی: این ویزا حداکثر برای یازده ماه در دسترس است و برای دانشجویانی در نظر گرفته شده است که در حال گذراندن دوره های کوتاه مدت کالج و همچنین تحصیل به زبان انگلیسی هستند. این فرد باید قبل از انقضای ویزای خود، بریتانیا را ترک کند.

ویزای خانوادگی انگلستان

ویزای خانوادگی بریتانیا به افراد اجازه می دهد تا به شهروندان بریتانیایی یا اعضای خانواده دائمی بریتانیا ملحق شوند یا آنها را همراهی کنند. همسر، نامزد، فرزندان تحت تکفل و والدین تحت پوشش این ویزا هستند.

ویزای خانواده مستلزم تایید صحت رابطه، رعایت معیارهای مالی و داشتن اقامتگاه مناسب در انگلستان، بسته به شرایط متقاضی است.

این ویزا به خانواده ها اجازه می دهد تا در انگلستان زندگی، کار و تحصیل کنند و پس از ایجاد شرایط اقامت و سایر شرایط، به دنبال اقامت دائم باشند.

انواع ویزای خانوادگی:

 • افرادی که قصد ملحق شدن به والدین خود در انگلیس را دارند.
 • افرادی که قصد دارند به فرزندان خود در انگلیس ملحق شوند.
 • یکی از افراد خانواده که قصد حمایت از شما را داشته باشند (این فرد خانواده باید شهروند و یا دارای اقامت دائم انگلیس باشد.

شرایط ویزای خانوادگی انگلستان:

 • متقاضیان باید 18 سال یا بیشتر داشته باشند.
 • به عنوان مثال، ازدواج باید در کشور مبدأ انجام شده باشد تا پیوند خانوادگی تأیید شود.
 • شما باید نشان دهید که پس از گرفتن ویزای خانوادگی بریتانیا با خانواده یا همسر خود اقامت خواهید داشت.
 • خانواده شما در یک منطقه خوب بریتانیا زندگی می کنند.
 • هیچ سابقه کیفری در بریتانیا یا بین المللی نداشته باشید.

ویزای کارآفرینی و تجاری انگلستان

ویزای کارآفرینی و تجاری انگلستان که به عنوان ویزای استارت آپ و نوآور نیز شناخته می شود، برای کارآفرینانی است که کسب و کار خود را در بریتانیا راه اندازی می کنند. این دسته ویزا برای افرادی است که دارای یک مفهوم تجاری منحصر به فرد هستند که توسط یک سازمان بریتانیا مجاز است.

برای استارت‌آپ‌ها، ویزا نیازی به هزینه اولیه ندارد، در حالی که ویزای نخبگان به سرمایه‌گذاری زیادی برای کسب‌وکارهای مستقر نیاز دارد. هر دو ویزا برنامه شرکت متقاضی را از نظر خلاقیت، امکان سنجی و مقیاس پذیری ارزیابی می کنند.

به کاندیداهای موفق اجازه ورود یا ماندن در بریتانیا برای ساخت شرکت‌های خود داده می‌شود، با ویزای نخبگان امکان تمدید و تسویه حساب نهایی در صورتی که شرکت آنها با الزامات مطابقت داشته باشد و به اقتصاد بریتانیا کمک کند.

 • ویزای ازدواج انگلستان

ویزای ازدواج انگلستان که به عنوان ویزای همسر نیز شناخته می شود، به افراد اجازه می دهد در صورت ازدواج با یک شهروند یا مقیم دائم انگلستان، وارد این کشور شده و اقامت دائم بریتانیا را بگیرند.

متقاضیان باید روابط و ثبات مالی خود را برای حفظ خود بدون کمک دولتی نشان دهند. تسلط به زبان انگلیسی الزامی است. این ویزا به شما امکان کار و تحصیل در بریتانیا را می دهد و در صورت ادامه رابطه و برآورده شدن سایر شرایط اقامت می تواند به اجازه اقامت دائم منجر شود. ویزای ازدواج برای زوج هایی که زندگی مشترک خود را شروع می کنند ضروری است.

 • ویزای گلوبال تلنت انگلیس 

انگلستان شرایط ورود استثنایی و خاص را برای افراد با استعداد در نظر گرفته است. در واقع دولت ویزاهای استعدادهای جهانی را در برخی از مشاغل خاص اعطا می کند. با این ویزا می توانید در انگلستان کار کنید. اما وام و مستمری برای متقاضیان ویزای استعدادهای درخشان بریتانیا در دسترس نیست.

متقاضیان این ویزا باید در زمینه های فرهنگی و هنری (هنرهای تجسمی، معماری، ادبیات، موسیقی)، فناوری، تحقیقات و آموزش (علوم انسانی، علوم پایه، پزشکی) فعال باشند و یا استعداد و نوآوری داشته باشند و رزومه و دستاوردهای خود را ارسال کنند.

شرایط اخذ ویزای انگلیس

از زمانی که سفارت انگلیس در سال 2013 محدودیت هایی را برای صدور ویزای ایران آغاز کرد، تغییرات زیادی در شرایط اخذ ویزای انگلیس و ارائه مدارک ایجاد شده است.

بر اساس تجربیات کارشناسان سفارت 24، شرایط اخذ ویزای انگلستان به شرح زیر است:

 • داشتن دعوتنامه
 • یک دوست، آشنا یا یکی از اقوام درجه یک باید دعوتنامه بریتانیا را ارسال کند.
 • زبان دعوت باید شامل اطلاعاتی در مورد محل اقامت شما در انگلستان، تاریخ پذیرش و خروج، مدت اقامت و ارتباط شما با دعوت کننده باشد.
 • تاریخچه سفر
 • یکی از عواملی که در گرفتن ویزای انگلستان بسیار مهم است، سابقه سفر است. داشتن ویزای فعال، مانند ویزای شینگن، کانادا، استرالیا، آمریکا یا ژاپن، می تواند به نفع درخواست در نظر گرفته شود.
 • ممکن است با سفارت کشور مقصد برای بررسی اعتبار ویزاهای داده شده تماس گرفته شود.
 • سند ملکی و مدارک شغلی
 • هر متقاضی ویزا در حساب کوتاه مدت خود باید حداقل 150.000.000 تا 200.000.000 تومان داشته باشد.
 • پرداخت ویزای این کشور باید به دلار یا پوند باشد.
 • آخرین تراکنش های سه تا شش ماهه در حساب ویزای بریتانیا باید در گردش حساب لحاظ شود.
 • خواهشمند است از ارائه مدارک جعلی خودداری نمایید زیرا سوابق مالی متقاضی، اجاره بهای پرداختی در گردش حساب و پرداختی دریافتی به دقت بررسی می شود.

مدت زمان صدور ویزای انگلیس

همانطور که در اطلاعیه رسمی سفارت بریتانیا آمده است، برای صدور ویزا در این کشور تقریباً سه هفته زمان لازم است. در نتیجه تقاضای قابل توجه برای ویزا، دوره زمانی که قبلا ذکر شد 10 روز دیگر تمدید خواهد شد. هنگامی که تمام مدارک متقاضی در نظر گرفته می شود، مراحل کامل که شامل تایید مدارک در سفارت، انگشت نگاری و صدور ویزا می شود، حدود چهل روز کاری طول می کشد.

پیگیری جواب ویزای انگلیس

امکان پیروی از روشی که برای اخذ ویزای انگلیس طی می شود برای متقاضی وجود ندارد. سفارت یا کنسولگری یک ایمیل یک طرفه برای فرد ارسال می کند که در صورت بروز رسانی یا نقص در پرونده امکان پاسخگویی وجود ندارد. مسئولیت این است که در صورت وجود مشکل یا ایراد در پرونده شما به شما اطلاع دهد تا شما آن را پیگیری کنید.

مدارک لازم برای ویزای سفارت انگلیس

دریافت وقت سفارت انگلستان
دریافت وقت سفارت انگلستان

برای دریافت ویزای انگلیس متقاضی باید مدارک خاصی را به سفارت انگلیس نشان دهد. این مدارک یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین مؤلفه ها در فرآیند درخواست ویزا محسوب می شوند.

در صورت وجود کوچکترین ناهماهنگی ممکن است مدارک رد شود که باعث می شود پذیرش شما در این کشور چندین سال به تعویق بیفتد.

اخذ ویزای انگلستان مستلزم داشتن مدارک زیر است:

 • گذرنامه یا پاسپورت فعلی حداقل با یک صفحه خالی
 • گذرنامه یا پاسپورت‌های سابق به همراه ویزاهای گذشته
 • اصل و ترجمه شناسنامه
 • ارائه مدارک دعوت‌نامه، تاریخچه سفر و تمکن مالی و گردش حساب
 • ارائه گواهی اشتغال به کار و سابقه بیمه تامین اجتماعی
 • سند رزرو بلیت رفت و برگشت هواپیما
 • سند رزرو هتل یا همان واچر هتل (Hotel Voucher)

دلایل رجکتی ویزای انگلیس

مانند هر کشور دیگری، انگلیس این اختیار را دارد که درخواست های ویزا را رد کند. در زیر برخی از دلایل احتمالی رد درخواست ویزای شما برای انگلیس آورده شده است:

 1. عدم ارائه مدارک سوپیشینه
 2. مدارک جعلی
 3. ناکافی بودن تمکن مالی
 4. مغایرت نوع ویزا با هدف سفر
 5. عدم گذراندن کامل مراحل اخذ ویزا
 6. حبس به مدت ۴ سال یا بیشتر
 7. اقامت بیش از حد تعیین شده در سفر قبلی
 8. نداشتن پاسپورت معتبر و یا سند مسافرتی متقاضی

نحوه برطرف کردن رجکتی ویزای انگلیس

در صورتی که سفارت تصمیم بگیرد به هر دلیلی درخواست ویزای شما را اعطا نکند. شما مختارید نسبت به آن اعتراض کنید.

از جمله دلایل این حرکت میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اقدام مجدد درخواست ویزا
 • بررسی و رفع تمام نواقص موجود
 • اشاره به تاریخ و دلیل ریجکتی ویزا و توضیح درخواست مجدد

برای شکایت از رد ویزای انگلیس، باید ایمیلی به سفارت انگلیس ارسال کنید که در آن باید دلایل رد ویزای خود را مطرح کنید و مخالفت خود را با تصمیم آنها اعلام کنید. علاوه بر این، باید تمام اطلاعات شخصی خود و همچنین فایل ویزای خود را در این ایمیل وارد کنید.

در این ایمیل، شما فقط یک فرصت خواهید داشت که نشان دهید چرا تصمیم برای رد ویزا شما نادرست بوده است. آنها در عرض دو تا سه هفته به شما پاسخ خواهند داد، مشروط بر اینکه مدارک کافی برای حمایت از ادعاهای خود داشته باشید و اظهارات شما تأیید شود. پس از تایید سفارت، باید درخواست دیگری برای ویزا برای ورود به بریتانیا ارسال کنید.

آیا سفارت انگلستان در تهران فعال است؟

متقاضیان مهاجرت به انگلستان اغلب استعلام حضور یا عدم حضور سفارت انگلیس در تهران را دارند. این یکی از معمول ترین سوالاتی است که این متقاضیان می پرسند. در آغاز دهه 1990، سفارت انگلیس در تهران تعطیل شد. اما از سال 2014، سفارت انگلیس در تهران فعالیت خود را از سر گرفته است. در واقع، این نشان می دهد که سفارت انگلیس در تهران اکنون واقعاً قادر به صدور ویزا است.

پس از بازگشایی سفارت، افراد می توانند علاوه بر امارات متحده عربی و ترکیه، درخواست ویزا را از طریق سفارت تهران نیز ارسال کنند. از سوی دیگر، یادآوری این نکته ضروری است که قوانین مهاجرت و ویزای انگلستان کاملاً سختگیرانه است و گرفتن ویزا برای این کشور برای افراد آسان نیست. شما باید اطلاعاتی کسب کرده باشید که هم جامع و هم به روز در مورد این موضوع باشد.

از آنجایی که برنامه ریزی و صدور ویزا در سفارت تهران یک فرآیند پر زحمت است که ممکن است چندین ماه طول بکشد، متقاضیان با زمان محدود ممکن است ماه ها منتظر بمانند.

بهتر است متقاضیان برای گرفتن وقت سفارت انگلیس از ترکیه یا امارات استفاده کنند. با این حال، محدودیت زمانی کمتر و قیمت بالاتر در ارتباط با تنظیم زمان در ترکیه و امارات وجود دارد. بنابراین، این کاملاً به افراد بستگی دارد که تصمیم بگیرند از کدام سفارت در انگلستان برای تنظیم زمان و صدور ویزا استفاده کنند.

اطلاعات سفارت انگلیس در ایران، تهران

سخن آخر

در پایان، دریافت وقت سفارت بریتانیا از طریق VFS Global، درخواست های ویزا و خدمات کنسولی را برای بازدیدکنندگان بریتانیا ساده می کند.

متقاضیان باید دستورالعمل های VFS Global را به دقت دنبال کنند، تمام مقالات مربوطه را آماده کنند و به موقع برای قرار ملاقات خود حاضر شوند. این روش، پردازش سریع درخواست، یکپارچگی سیستم ویزا و مسیری روشن برای خدمات سفارت و کنسولگری بریتانیا را ارتقا می دهد.

در انتهای این مقاله به اطلاع شما می رسانیم که سایت سفارت 24 در تمام مراحل ذکر شده در کنار شماست تا در کمال آرامش و بدون هیچ دغدغه ای سفر ومهاجرتی به یادماندنی داشته باشید.

خدمات سفارت ۲۴

کلیه خدمات مربوط به اخذ ویزای توریستی و تورهای مسافرتی اروپا

دریافت وقت سفارت انگلیس

برای دریافت نوبت سفارت عادی و یا فوری باید این سرویس را درخواست کنید.

تکمیل فرم سفارت

تکمیل فرم سفارت نقش مهمی در دریافت ویزای شما دارد. شما می‌توانید این کار را به کارشناسان ما بسپارید.

رزرو هتل و بلیط انگلیس

قبل از مراجعه به سفارت، شما باید رزرو هتل (ووچر هتل) و رزرو پرواز برای سفر خود را تهیه نمایید.

صدور بیمه مسافرتی

صدور بیمه نامه مسافرتی مورد تایید سفارت های حوزه شنگن و انگلیس توسط سفارت ۲۴ انجام می‌شود.

ترجمه مدارک

ترجمه مدارک شما توسط دارالترجمه‌های رسمی و مورد تایید سفارت‌ها انجام خواهد شد.

اخذ دعوتنامه انگلیس

اخذ دعوتنامه نمایشگاهی با توجه به رشته تحصیلی و فعالیت شغلی شما توسط کارشناسان ما انجام می‌شود.

سوالات متداول وقت سفارت و ویزای انگلیس

پرسش و پاسخ
 • اصل پاسپورت متقاضی
 • فرم تکمیل شده سفارت
 • مدارک شغلی و سوابق بیمه
 • اسناد مالی و ملکی
 • ترجمه شناسنامه و کلیه مدارک
 • سه قطعه عکس
 • دعوتنامه (برای ویزای تجاری و بازدید از خانواده)
 • رزرو هتل و رزرو پرواز
 • بیمه مسافرتی

شما می‌توانید حداکثر تا ۶ ماه قبل از تاریخ سفر خود اقدام به دریافت نوبت نمایید.

پرداختی سفارت انگلیس به صورت آنلاین انجام خواهد شد و شما فقط برای انجام پروسه انگشت‌نگاری به سفارت مراجعه می‌کنید.

در صورت حاضر نشدن در تاریخ مصاحبه در محل سفارت، شما No Show خواهید شد و به مدت ۲ ماه امکان دریافت وقت سفارت برای شما وجود نخواهد داشت.

بله، در صورت دریافت دعوتنامه فامیلی و یا دعوتنامه تجاری مرتبط با فعالیت کاری و سوابق شما، احتمال ویزا شدن شما افزایش می‌یابد.

تمکن مالی باید حداقل ۶۰۰ میلیون تومان به ازای هر نفر و با واحد پولی کشور انگلستان (پوند انگلیس) باشد.

خیر، شما باید تمکن مالی و گردش حساب خود را از یک بانک و حساب ارائه کنید.

مشاوره تخصصی برای اخذ ویزا

ارائه خدمات صدور بیمه مسافرتی، رزرو هتل و پرواز و … برای ارائه به سفارت‌ها

دریافت تلفنی وقت سفارت