وقت سفارت یونان فوری و تضمینی

دریافت وقت سفارت یونان اولین قدم برای اخذ ویزای یونان و سفر به این کشور است. هر ساله گردشگران بسیاری برای سفر به این کشور از طریق سفارت یونان درخواست وقت سفارت یونان و سپس ویزا می‌کنند تا لحظات به‌یادماندنی برای خود رقم بزنند. برای هر نوع ویزا (توریستی، تجاری، تحصیلی، بازدید از خانواده، الحاق به همسر) و حتی برای لگالایز و تایید مدارک خود نیاز به وقت سفارت دارید.

چنانچه قصد سفر به یونان را دارید مطالب این صفحه را مطالعه کنید و برای دریافت مشاوره و خدمات وقت سفارت یونان با ما تماس بگیرید.

وقت سفارت یونان
1

دریافت وقت سفارت یونان

برای دریافت نوبت سفارت یونان شما باید اسکن پاسپورت، دعوتنامه یا رزرو هتل و اطلاعات تماس و آدرس خود را برای ما ارسال کنید.

2

آماده سازی و ترجمه مدارک

قبل از حضور در سفارت یونان، باید مدارک مورد نیاز سفارت برای اخذ ویزای شنگن را آماده و ترجمه کنید.

3

حضور در سفارت یونان

در روز مصاحبه باید در زمان تعیین شده در سفارت یونان حاضر شوید. به همراه داشتن مدارک و هزینه پرداختی سفارت الزامی است.

راهنمای وقت سفارت یونان و اخذ ویزای شنگن

وقت سفارت یونان

دریافت وقت سفارت یونان از VFS Global

یونان که اغلب به عنوان مهد تمدن غرب در نظر گرفته می شود، کشوری غنی از تاریخ، فرهنگ و زیبایی های طبیعی است. یونان باستان که به دلیل مشارکت های تاثیرگذار خود در فلسفه، دموکراسی و هنر شناخته شده است، میراثی ماندگار در سراسر جهان از خود به جای گذاشته است. 

یونان با پایتخت آتن، بازدیدکنندگان را با مناظر زیبای خود، از جزایر و سواحل گرفته تا کوه‌ها، مجذوب خود می‌کند. سنت های پر جنب و جوش، غذاهای لذیذ و مهمان نوازی گرم این کشور جذابیت آن را بیشتر می کند و یونان را به مقصدی بی انتها تبدیل می کند که همچنان مسحور و الهام بخش است.

مهاجرت به یونان ترکیبی از چالش ها و فرصت ها را به همراه دارد. موقعیت استراتژیک یونان در تقاطع اروپا، آسیا و آفریقا، آن را به یک کشور ترانزیت و مقصد مهم، به ویژه برای مهاجران از خاورمیانه و شمال آفریقا تبدیل کرده است. 

در حالی که این کشور یک میراث فرهنگی غنی و استقبال گرم بالقوه در جوامع پر جنب و جوش خود ارائه می دهد، مهاجران اغلب با موانع قانونی و بوروکراتیک روبرو هستند. 

ادغام در اقتصاد و جامعه محلی می‌تواند فرآیند پیچیده‌ای باشد که نیازمند پیمایش از طریق موانع زبانی و مقررات استخدامی است. علیرغم این چالش ها، بسیاری به دلیل تاریخ غنی، مناظر زیبا و چشم انداز زندگی جدید در کشوری که مدت هاست در مرکز تحولات تاریخی و فرهنگی قابل توجهی بوده، به یونان کشیده شده اند.

سایت سفارت 24 در مسیر  گرفتن وقت سفارت یونان در طول این مقاله در کنار شماست تا مسیر را برای گرفتن ویزای این کشور برای شما هموار و لذت بخش کند.

انواع وقت سفارت یونان (عادی و فوری)

اگر به دنبال دریافت ویزای یونان هستید، می توانید این کار را در VFS Global انجام دهید، که در مرکز خرید هروی سنتر، جایی که سفارت یونان در آن قرار دارد، واقع شده است

سفارت یونان وظیفه غربالگری اسناد و انگشت نگاری را به شرکت VFS Global واگذار کرده است. در نتیجه، کاندیداها باید از طریق VFS یونان زمان ملاقات را رزرو کنند.

اکنون برای این قرار ملاقات معمولاً دو نوع وقت سفارت یونان وجود دارد که می توانید هنگام درخواست ویزای یونان انتخاب کنید که به دو صورت عادی و فوری هستند که در ادامه نگاهی به هر دو مورد با جزئیات خواهیم داشت:

 • وقت سفارت عادی یونان

وقت سفارت عادی برای همه انواع ویزاهای یونان، از جمله ویزای توریستی، تجاری و دانشجویی کاربرد دارد و برای افرادی است که هیچ ضرورت و عجله ای برای امور ندارند و زمان رسیدگی به قرارهای سفارت عادی می‌تواند متفاوت باشد، معمولاً از 10 تا 15 روز کاری متغیر است، اگرچه ممکن است در فصول اوج سفر یا به دلیل سایر عوامل خاص کنسولگری بیشتر طول بکشد. به متقاضیان توصیه می شود قبل از تاریخ سفر خود درخواست دهند.

 • وقت سفارت فوری یونان

وقت سفارت فوری برای متقاضیانی در نظر گرفته شده است که معمولاً به دلایلی مانند اورژانس پزشکی، مرگ یکی از اعضای خانواده یا سایر شرایط پیش بینی نشده که نیاز به سفر فوری دارند انجام می گیرد. همه سفارت‌خانه‌ها یا کنسولگری‌ها وقت سفارت فوری معمولاً نیاز به مدرک اضطراری دارند. زمان پردازش قرارهای فوری بسیار کوتاهتر از قرارهای ملاقات عادی است، اغلب در عرض چند روز، اما این خدمات ممکن است با هزینه اضافی همراه باشد.

چگونه وقت سفارت یونان بگیریم؟

ویزای یونان
ویزای یونان

پیش از این، تعیین وقت سفارت یونان مستلزم مراجعه حضوری، انتظار در صف و گاهی اوقات بازدیدهای مجدد و مکرر بود. با توجه به ITC و روش های آنلاین، اکنون می توانید به سرعت با سفارت یونان وقت رزرو کنید

این مشکل باعث تسریع برنامه ریزی قرار ملاقات و کاهش هزینه ها شد. شیوع COVID-19 سفارت یونان را مجبور کرد تا برنامه قرار ملاقات خود را تغییر دهد. تصور کنید در طول این همه گیری در صف منتظر بمانید.

برای تعیین وقت سفارت یونان از سیستم VSF که کارگزار سفارت است استفاده کنید. ممکن است ندانید که چگونه ویزا و وقت سفارت در سفارت یونان بگیرید

سایت سفارت 24 به طور تخصصی در این مسیر در کنار شماست و پس از دریافت مدارک شما آنها را تکمیل کرده و قرار ملاقات تعیین می کند. این امر هزینه های پیگیری را کاهش می دهد و شانس شما را برای تعیین وقت سفارت یونان افزایش می دهد.

مزایای تعیین وقت سفارت آنلاین برای یونان

هر بار که به سفارت می رفتید، علاوه بر زمانی که در آنجا سپری می کردید، باید مبلغ قابل توجهی نیز پرداخت می کردید. اما اکنون می توانید به راحتی از هر مکانی کارهای سفارت خود را یش ببرید.

هنگامی که به منظور ایجاد حساب کاربری و تکمیل نمایه از وب سایت بازدید می کنید، می توانید اطلاعاتی را که اشتباه وارد کردید اصلاح کنید. وقتی این اطلاعات را به صورت آنلاین اصلاح می کنید، انجام این کار ساده است

اگر قرار ملاقاتی با سفارت یونان دارید، می توانید وضعیت پرونده خود را به صورت آنلاین بررسی کنید تا ببینید در حال حاضر در چه مرحله ای است.

اطلاعات سفارت یونان در ایران، تهران

آدرس سفارت یونان در تهران خیابان ولیعصر، بلوار اسفندیار، پلاک 43 است و همچنین آدرس شرکت کارگزاری (VFS) میدان هروی، خیابان موسوی، مجتمع هروی سنتر طبقه چهارم است. سفارت یونان در تهران در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه  و از ساعت ۱۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر باز می باشد

افرادی که می خواهد به بخش کنسولی سفارت یونان در تهران مراجعه کنند، می توانند در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه و بین ساعات ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر به آدرس گفته شده در بخش قبلی مراجعه نمایند.

شایان ذکر است که سفارت در روزهای جمعه، شنبه و تعطیلات رسمی ایران و یونان تعطیل است. می توانید اطلاعات تماس سفارت یونان را در زیر بیابید:

 • شماره تماس سفارت: ۲۲۰۵۰۵۳۳ ، ۲۲۰۵۶۷۸۴ 
 • ایمیل سفارت [email protected] 
 • شماره فکس: ۲۲۰۵۷۴۳۱

انواع ویزای یونان

وقت سفارت یونان
وقت سفارت یونان

با توجه به عضویت یونان در منطقه شنگن، بسته به دلیل سفر، امکان دریافت انواع ویزا وجود دارد که در ادامه به توضیحات در مورد انها خواهیم پرداخت:

ویزای کوتاه مدت (ویزای شنگن، نوع C) – توریستی

ویزای کوتاه مدت که به عنوان ویزای شنگن نوع   C نیز شناخته می شود، برای افرادی طراحی شده است که قصد دارند از یونان یا هر کشور دیگر منطقه شنگن برای مدتی که بیش از 90 روز در یک دوره 180 روزه بازدید کنند

این ویزا برای اهداف مختلفی از جمله گردشگری، جلسات کاری، برنامه‌های آموزشی کوتاه‌مدت، دیدار با خانواده یا سایر فعالیت‌های غیردائمی ارائه می‌شود. متقاضیان باید مدرکی مبنی بر هدف سفر، ترتیبات اقامت، و تمکن مالی خود، از جمله سایر الزامات ارائه دهند

ویزای نوع C می تواند برای یک، دو یا چند بار ورود صادر شود که انعطاف پذیری در برنامه های سفر را ارائه می دهد. توجه به این نکته مهم است که در حالی که این ویزا اجازه سفر در منطقه شنگن را می دهد، قوانین و اعتبار آن به شدت از قانون 90/180 پیروی می کند و تضمین می کند که اقامت های کوتاه مدت از محدودیت 90 روزه تجاوز نمی کند

از آنجایی که مقررات ممکن است بر اساس ملیت متقاضی تغییر کند و متفاوت باشد، توصیه می شود برای دریافت جدیدترین اطلاعات و راهنمایی با نزدیکترین کنسولگری یونان یا خدمات رسمی رسیدگی به ویزا مشورت کنید.

ویزای طولانی مدت (ویزای شنگن، نوع D)

ویزای طولانی مدت که به عنوان ویزای نوع  D نیز شناخته می شود، برای افرادی طراحی شده است که قصد دارند بیش از 90 روز در یونان بمانند. این نوع ویزا برای اهداف بلندمدت مختلف مانند اشتغال، تحصیل، الحاق خانواده یا شرکت در برنامه های تحقیقاتی طولانی مدت مناسب است

برخلاف ویزای شنگن نوع C ، که در درجه اول برای اقامت کوتاه مدت و گردشگری است، ویزای نوع  D برای کسانی که قصد دارند حضور پایدارتر یا دائمی در یونان داشته باشند، ارائه می شود.

متقاضیان ویزای نوع D باید شرایط خاصی را داشته باشند، که می تواند شامل ارائه قراردادهای کاری، ثبت نام در موسسات آموزشی، اثبات تمکن مالی یا اسناد مربوط به روابط خانوادگی در یونان باشد. این ویزا همچنین می تواند به اقدامات مکمل مانند مهارت زبان، بسته به هدف اقامت نیاز داشته باشد.

 • ویزای کاری یونان

ویزای کار یونان، زیرمجموعه ای از ویزای (نوع D)، برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا / EEA طراحی شده است که قصد دارند در یونان کار کنند. متقاضیان باید یک پیشنهاد شغلی رسمی از یک کارفرمای یونانی دریافت کنند و مدارک لازم از جمله پاسپورت معتبر، قرارداد کار، سابقه کیفری پاک، مدرک اقامت و بیمه درمانی را جمع آوری کنند

این فرآیند هم شامل کارفرما می شود که باید مجوز استخدام را از مقامات یونانی دریافت کند و هم کارمندی که از طریق سفارت یا کنسولگری یونان در کشور خود برای ویزا درخواست می کند. متقاضیان موفق می توانند پس از ورود به یونان، مراحل بیشتری مانند اخذ مجوز اقامت دائم را تکمیل کنند

با توجه به پیچیدگی و خاص بودن الزامات ویزا، مشاوره با منابع رسمی یا مشاوران حرفه ای برای یک روند درخواست روان به شدت توصیه می شود و سایت سفارت 24 در این زمینه در کنار شماست.

 • ویزای تحصیلی یونان

ویزای دانشجویی برای یونان، طبقه بندی شده تحت ویزای (نوع D)، برای اتباع غیر اتحادیه اروپا / EEA طراحی شده است که قصد دارند تحصیلات خود را در موسسات یونانی دنبال کنند. دانشجویان ابتدا باید پذیرش در یک موسسه آموزشی معتبر در یونان را تضمین کنند.

درخواست ویزا مستلزم ارائه مدارک مختلف از جمله پاسپورت معتبر، مدرک پذیرش، شواهدی مبنی بر تمکن مالی کافی برای پوشش هزینه های زندگی، بیمه درمانی و سابقه کیفری پاک است. این فرآیند معمولاً در سفارت یا کنسولگری یونان در کشور متقاضی شروع می شود

پس از ورود، دانش آموزان می توانند نیاز به انجام اقدامات دیگر مانند درخواست اجازه اقامت داشته باشند. از آنجایی که ویزای آموزشی دارای شرایط و رویه‌های خاصی است، برای متقاضیان بسیار مهم است که از طریق کانال‌های رسمی مطلع شوند و در صورت لزوم از مشاوران حرفه‌ای برای یک سفر موفق درخواست راهنمایی بگیرند.

 • ویزای الحاق خانواده یونان

ویزای الحاق خانواده یونان، که در دسته ویزای (نوع D) قرار می گیرد، روند ملحق شدن اعضای خانواده ساکنان یونان یا اتباع اتحادیه اروپا/EEA مقیم یونان را تسهیل می کند. این ویزا برای همسران، فرزندان تحت تکفل و سایر اعضای خانواده که طبق قانون مهاجرت یونان واجد شرایط هستند طراحی شده است

متقاضیان باید مدارکی که رابطه خانوادگی را اثبات می کند، مانند گواهی ازدواج یا تولد، همراه با گذرنامه معتبر، مدرکی مبنی بر وضعیت عضو خانواده مقیم یونان، محل اقامت و ثبات مالی برای حمایت از خانواده ارائه دهند

درخواست معمولاً به سفارت یا کنسولگری یونان در کشور متقاضی ارسال می شود. پس از تایید و ورود به یونان، ممکن است مراحل بیشتری از جمله درخواست اجازه اقامت مورد نیاز باشد

با توجه به ماهیت حساس الحاق خانواده، توصیه می شود که شرایط را کاملاً درک کنید و احتمالاً با خدمات حرفه ای مهاجرت مشورت کنید تا از روند درخواستی روان و موفقیت آمیز اطمینان حاصل کنید.

 • ویزای تحقیقاتی یونان

ویزای تحقیقاتی یونان، که تحت ویزای (نوع D) طبقه بندی می شود، برای دانشمندان و محققانی که قصد انجام فعالیت های تحقیقاتی در موسسات یونانی را دارند، طراحی شده است. این ویزا از متقاضیان می خواهد که یک دعوت نامه یا قرارداد رسمی از یک موسسه تحقیقاتی معتبر در یونان ارائه دهند که آن را مشخص کند

مدارک لازم معمولاً شامل گذرنامه معتبر، مدرک توافقنامه تحقیقاتی، شواهدی مبنی بر منابع مالی کافی، بیمه درمانی و سابقه کیفری پاک می باشد. درخواست از طریق سفارت یا کنسولگری یونان در کشور متقاضی بررسی می شود. پس از ورود به یونان، محققان ممکن است نیاز به انجام تشریفات اضافی مانند اخذ مجوز اقامت داشته باشند

از آنجایی که ویزای تحقیقاتی معیارها و رویه‌های خاصی دارند، متقاضیان تشویق می‌شوند تا اطلاعات دقیق و جاری را از منابع رسمی یا مشاوران حرفه‌ای برای پیمایش موفقیت‌آمیز فرآیند جستجو کنند.

 • ویزای ترانزیت یونان

ویزای ترانزیت یونان، نوعی ویزای شنگن (نوع B)، برای افرادی طراحی شده است که برای رسیدن به کشور مقصد غیر شنگن باید از یونان عبور کنند. این ویزا که معمولا برای مدت زمان بسیار کوتاهی معتبر است، برای مسافرانی که نیاز به توقفی در یونان برای چند ساعت یا چند روز دارند، ایده آل است

متقاضیان باید مدارکی مبنی بر سفر بعدی خود، مانند بلیط هواپیما به مقصد نهایی، همراه با گذرنامه معتبر، ویزای مقصد نهایی (در صورت نیاز)، و گاهی اوقات مدرکی مبنی بر تمکن مالی کافی برای دوره حمل و نقل ارائه دهند.

درخواست عموماً به سفارت یا کنسولگری یونان در کشور متقاضی ارسال می شود. اگرچه به دلیل مجاز بودن ترانزیت کوتاه مدت تحت ویزای شنگن (نوع C) کمتر مورد استفاده قرار می گیرد، اما ویزای ترانزیت یک گزینه حیاتی برای برنامه های سفر خاص است که نیاز به ورود به قلمرو یونان در مسیر سفر به کشور دیگر دارد.

ویزای نامزدی یا ازدواج یونان

ویزای نامزدی یا ازدواج یونان، ورود افراد نامزد یا ازدواج با شهروندان یونانی یا مقیم قانونی را تسهیل می کند. این ویزا، که بخشی از دسته ویزای (نوع D) است، به اثبات قابل توجهی از رابطه، مانند اسناد نامزدی یا گواهی ازدواج، همراه با گذرنامه معتبر و سابقه کیفری پاک نیاز دارد

متقاضیان معمولاً درخواست خود را از طریق سفارت یا کنسولگری یونان در کشور خود پردازش می کنند که احتمالاً شامل مصاحبه نیز می شود

پس از ورود، و پس از ازدواج رسمی یا اتحادیه مدنی، فرد اغلب نیاز به اخذ مجوز اقامت برای اطمینان از اقامت قانونی و طولانی مدت در یونان دارد. به دلیل ماهیت پیچیده این ویزاها، رعایت دقیق الزامات و رویه ها بسیار مهم است.

تمکن مالی برای ویزای یونان

مدارک حمایت مالی شما یکی از موارد بسیار مهمی است که سفارت یونان هنگام درخواست ویزا از شما می خواهد. به عنوان درخواستی که مایل به ورود به یکی از کشورهای عضو شنگن است، این سند نشان می دهد که شما دارای تمکن مالی لازم برای سفر و اقامت در خارج از کشور هستید

گزینه های زیر برای نشان دادن توانایی مالی خود به سفارت یونان مورد نیاز هستند:

 • صورت حساب بانکی شخصی که گردش مالی شما را نشان می‌دهد (حداقل برای ۳ ماه گذشته)
 • کارت اعتباری
 • پول نقد
 • چک‌های مسافرتی
 • فیش حقوقی
 • اثبات اشتغال
 • سند پشتیبانی برای تأیید آمادگی اسپانسر برای پوشش هزینه‌های شما در طول اقامت در یونان
 • گواهی پیش پرداخت اقامت
 • سندی در مورد اسکان خصوصی
 • اثبات پیش پرداخت حمل و نقل

طبق اطلاعیه کمیسیون اروپا، همه اتباع غیر اتحادیه اروپا که برای ویزا درخواست می کنند، باید حداقل 50 یورو در روز و در مجموع 300 یورو برای اقامت حداکثر تا 5 روز، که به طور مشترک توسط وزرا تصمیم گرفته اند، داشته باشند

تمکن مالی برای ویزای تحصیلی یونان

دریافت وقت سفارت یونان
دریافت وقت سفارت یونان

برای ویزای تحصیلی یونان، نشان دادن تمکن مالی یک شرط کلیدی است تا اطمینان حاصل شود که متقاضی می تواند هزینه های زندگی، هزینه های تحصیل و سایر هزینه ها را در طول اقامت خود پوشش دهد

مقدار دقیق مورد نیاز می تواند بر اساس عواملی مانند طول دوره، شیوه زندگی و موقعیت مکانی در یونان متفاوت باشد. با این حال، عموماً انتظار می رود که محصلین نشان دهد که بودجه کافی برای حمایت از خود بدون نیاز به کار دارد.

برای تحصیل در یونان از شما خواسته می شود مدارکی ارائه دهید که نشان دهد می توانید هزینه های زندگی و تحصیل را که حداقل 400 یورو در ماه است، تامین کنید.

چند راه مختلف برای نشان دادن ثبات مالی شما وجود دارد:

 • صورت‌حساب بانکی: اظهارنامه‌های اخیر که وجوه کافی را در حساب دانشجو یا حامی نشان می‌دهد.
 • بورسیه ها یا کمک های مالی: نامه های رسمی تأیید بورسیه یا کمک های مالی که هزینه های تحصیل و زندگی را پوشش می دهد.
 • نامه حمایت: اگر یکی از والدین، خویشاوندان یا افراد دیگری از دانش آموز حمایت مالی می کند، نامه رسمی حمایت همراه با اثبات تمکن مالی آنها ضروری است.

مدت زمان صدور ویزای یونان

زمانی که صحبت از مدت زمان لازم برای دریافت ویزای شنگن یونان می شود، باید توجه داشت که روند بررسی مدارک در سفارت یونان حداقل سه هفته زمان می برد. علاوه بر این، سفارت گاهی اوقات ممکن است مدارک اضافی را از شما درخواست کند. در نتیجه، اکیداً پیشنهاد می شود که حداقل دو تا سه ماه قبل از سفر خود، درخواست ویزا را ارسال کنید.

هزینه ویزای یونان چقدر است؟

هزینه های درخواست ویزای یونان بسته به سن متقاضی و نوع ویزا که درخواست می کند متفاوت است:

به عنوان مثال، کودکان زیر شش سال برای درخواست ویزای یونان نیازی به پرداخت هیچ هزینه ای ندارندهزینه اولیه ویزا 250 یورو برای ویزای یک ماهه، 300 یورو برای ویزای سه ماهه و 450 یورو برای ویزای شش ماهه برای افرادی که شرایط لازم را دارند مورد نیاز است

مدارک لازم برای ویزای سفارت یونان

کلیه مقالاتی که منشأ آن زبان فارسی است باید به زبان انگلیسی و همراه با گواهی دادگاه و مهر رسمی وزارت امور خارجه ترجمه شود:

 • شناسنامه ایرانی.
 • گذرنامه؛ اعتبار گذرنامه باید حتماً شش ماه بیشتر از تاریخ خاتمه‌ی اعتبار ویزای درخواستی باشد.
 • کپی صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا ثبت شده است واجب می باشد.
 • سه قطعه عکس رنگی.
 • عکس رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، که در کمتر از سه‌ماه پیش گرفته شده باشد و کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس هم‌خوانی داشته باشد، در ابعاد ٣۵ در ۴۵ میلی‌متر، فاصله‌ی بین سطح بالای سر و چانه در تصویر صورت ٣٢ میلی‌متر.
 • اسناد رسمی شغلی و منابع مالی.
 • برای اشخاص تحت تکفل، زنان خانه‌دار یا فرزندان) :گواهی کار، صورت‌حساب بانکی( مشروح عملیات بانکی ماه آخر و یا دفترچه حساب پس‌انداز متکفل )شوهر، پدر) (ارائه گواهی بانکی ساده به‌تنهایی کافی نیست) با تاریخ گشایش حساب.
 • برای دانش‌آموزان دبستانی و دبیرستانی و دانشجویان: گواهی اشتغال به تحصیل.
 • یک سندمالکیت (ترجمه‌ی رسمی انگلیسی).
 • بیمه مسافرتی.
 • بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد یونان.
 • در صورت لزوم، فاکتور پرداخت‌شده‌ی هتل برای کل مدت اقامت.

دلایل رجکتی ویزای یونان

یونان مانند هر کشور دیگری حق دارد درخواست ویزا را رد کند که در اینجا دلایل وجود دارد که چرا ویزای یونان شما ممکن است رد شده باشد:

 • عدم اطمینان به بازگشت متقاضیان اخذ ویزا به کشور خود.
 • ارائه مدارک جعلی و یا غیر واقعی.
 • مشخص نبودن هدف سفر و  عدم متقاعد کردن افسران ویزا از هدف سفر به یونان.
 • عدم توانایی مالی در پرداخت هزینه‌های اقامت و سفر به یونان.
 • بیمه نامه مسافرتی نامعتبر.

نحوه رجکتی ویزای یونان

اگر درخواست ویزای یونان متقاضی رد شود، باید 9 ماه قبل از درخواست مجدد منتظر بمانند و هرگونه اشتباه در درخواست جدید خود را برطرف کنند

بهترین شرط شما برای به چالش کشیدن رد ویزای یونان این است که نامه ای به زبان انگلیسی بنویسید که در آن شکایات خود را بیان کرده و راه حل هایی ارائه دهید که مقامات مهاجرت را متقاعد کند که در تصمیم خود تجدید نظر کنند.

سخن آخر

در نهایت، اطلاعات دقیق و به روز در مورد ساعات کار سفارت یونان، به ویژه برای خدمات ویزای VFS Global، برای یک روند موفقیت آمیز درخواست ویزا بسیار مهم است. وب سایت رسمی سفارت یونان یا وب سایت VFS Global برای خدمات ویزای یونان در محل شما توصیه می شود.

از آنجایی که ساعات خدمات سفارت و ویزا بسته به منطقه متفاوت است و ممکن است به دلیل تعطیلات محلی، رویدادهای خاص یا استانداردهای بهداشتی تغییر کند، تأیید زمان کار مستقیماً از این منابع رسمی دقیق ترین اطلاعات را ارائه می دهد.

با برنامه ریزی برای بازدید یا ارسال درخواست در ساعات اداری سفارت یا VFS Global از تاخیر جلوگیری کنید. در نظر داشته باشید که در تمام مراحل حتما از متخصص راهنمایی بگیرید و سفارت 24 به همراه مشاوران خبره در کنار شما هستند تا از سفر و مهاجرت خود به یونان در کمال آرامش لذت ببرید.

 

خدمات سفارت ۲۴

کلیه خدمات مربوط به اخذ ویزای توریستی و تورهای مسافرتی اروپا

وقت سفارت یونان

برای دریافت نوبت سفارت عادی و یا فوری باید این سرویس را درخواست کنید.

تکمیل فرم سفارت یونان

تکمیل فرم سفارت نقش مهمی در دریافت ویزای شما دارد. شما می‌توانید این کار را به کارشناسان ما بسپارید.

رزرو هتل و بلیط یونان

قبل از مراجعه به سفارت، شما باید رزرو هتل (ووچر هتل) و رزرو پرواز برای سفر خود را تهیه نمایید.

صدور بیمه مسافرتی

صدور بیمه نامه مسافرتی مورد تایید سفارت های حوزه شنگن و اروپا توسط سفارت ۲۴ انجام می‌شود.

ترجمه مدارک

ترجمه مدارک شما توسط دارالترجمه‌های رسمی و مورد تایید سفارت‌ها انجام خواهد شد.

اخذ دعوتنامه یونان

اخذ دعوتنامه نمایشگاهی با توجه به رشته تحصیلی و فعالیت شغلی شما توسط کارشناسان ما انجام می‌شود.

سوالات متداول وقت سفارت و ویزای یونان

پرسش و پاسخ
 • اصل پاسپورت متقاضی
 • فرم تکمیل شده سفارت
 • مدارک شغلی و سوابق بیمه
 • اسناد مالی و ملکی
 • ترجمه شناسنامه و کلیه مدارک
 • سه قطعه عکس
 • دعوتنامه (برای ویزای تجاری و بازدید از خانواده)
 • رزرو هتل و رزرو پرواز
 • بیمه مسافرتی

شما می‌توانید حداکثر تا ۶ ماه قبل از تاریخ سفر خود اقدام به دریافت نوبت نمایید.

به طور معمول مبلغ دریافتی صندوق سفارت کشورهای شنگن ۱۰۰ یورو به ازای هر نفر است.

در صورت حاضر نشدن در تاریخ مصاحبه در محل سفارت، شما No Show خواهید شد و به مدت ۲ ماه امکان دریافت وقت سفارت برای شما وجود نخواهد داشت.

بله، در صورت دریافت دعوتنامه فامیلی و یا دعوتنامه تجاری مرتبط با فعالیت کاری و سوابق شما، احتمال ویزا شدن شما افزایش می‌یابد.

برای ویزای تحصیلی یونان، حداقل ۴۰۰ یورو در ماه است.

خیر، شما باید تمکن مالی و گردش حساب خود را از یک بانک و حساب ارائه کنید.

کشورهای ایتالیا، اسپانیا، فرانسه، فنلاند، بلژیک سریع‌ترین زمان‌های مصاحبه را می‌دهند.

معمولا ویزای شنگن اول حداکثر ۱۵ روزه صادر می‌شود.

آدرس سفارت یونان: تهران، خیابان آفریقا (جردن)، خیابان اسفندیار، پلاک ۴۳

شماره تماس سفارت یونان: 02122050533

آدرس وب‌سایت سفارت یونان: www.mfa.gr/tehran

مشاوره تخصصی برای اخذ ویزا

ارائه خدمات صدور بیمه مسافرتی، رزرو هتل و پرواز و … برای ارائه به سفارت‌ها

دریافت تلفنی وقت سفارت