وقت سفارت چک و مدارک مورد نیاز سفارت

دریافت وقت سفارت چک اولین قدم برای اخذ ویزای چک و سفر به این کشور است. هر ساله گردشگران بسیاری برای سفر به این کشور از طریق سفارت چک درخواست وقت سفارت چک و سپس ویزا می‌کنند تا لحظات به‌یادماندنی برای خود رقم بزنند.

چنانچه قصد سفر به چک را دارید مطالب این صفحه را مطالعه کنید و برای دریافت مشاوره و خدمات وقت سفارت چک با ما تماس بگیرید.

وقت سفارت جمهوری چک
1

دریافت وقت سفارت چک

برای دریافت نوبت سفارت چک شما باید اسکن پاسپورت، دعوتنامه یا رزرو هتل و اطلاعات تماس و آدرس خود را برای ما ارسال کنید.

2

آماده سازی و ترجمه مدارک

قبل از حضور در سفارت چک، باید مدارک مورد نیاز سفارت برای اخذ ویزای شنگن را آماده و ترجمه کنید.

3

حضور در سفارت چک

در روز مصاحبه باید در زمان تعیین شده در سفارت چک حاضر شوید. به همراه داشتن مدارک و هزینه پرداختی سفارت الزامی است.

راهنمای وقت سفارت چک و اخذ ویزای شنگن

ویزای جمهوری چک

دریافت وقت سفارت جمهوری چک از VFS Global

جمهوری چک در اروپای مرکزی دارای تاریخ و فرهنگ غنی است. ترکیب تاریخ و مدرنیته این کشور مسافران را به قلعه های باشکوه، آبجوسازی های ملی و شهرهای قدیمی قرون وسطایی خود می کشاند.

پایتخت پراگ دارای پل چارلز و قلعه پراگ است که داستان های گذشته را روایت می کند. جمهوری چک علاوه بر جذابیت تاریخی، رویدادهای فرهنگی شلوغ، غذاهای نفیس، و صحنه های هنری شکوفا دارد. جمهوری چک به دلیل اقتصاد پیچیده و پیشرفت های فنی که غنای فرهنگی آن را تکمیل می کند، ترکیبی جذاب از قدیمی و مدرن است.

مهاجرت به جمهوری چک ترکیبی منحصر به فرد از غنای تاریخی، نشاط فرهنگی و زندگی امن در اروپای مرکزی است. این کشور که به خاطر شهرهای زیبای خود مانند پراگ و فرهنگ دعوت کننده شناخته شده است، دارای سطح زندگی بالا، مراقبت های بهداشتی گسترده و سیستم آموزشی قوی است.

جمهوری چک، یکی از اعضای اتحادیه اروپا، دروازه ای به فرهنگ ها و مناظر منحصر به فرد اروپا ارائه می دهد. اقتصاد قوی و فرصت های شغلی آن در فناوری اطلاعات، مهندسی و خدمات، مهاجران را جذب می کند. پاداش مهاجرت، زندگی در ملتی است که سنت، خلاقیت و جامعه را با وجود موانع قانونی و موانع زبانی گرامی می دارد.

برای وروذ به این کشور در مرحله اول نیاز به گرفتن ویزا و وقت سفارت است که سایت سفارت 24 در این مقاله در کنار شماست تا صفر تا صد مسیر برای شما شفاف کند

انواع وقت سفارت جمهوری چک (عادی و فوری)

هنگام درخواست ویزای ورود به جمهوری چک، ممکن است در سفارت یا کنسولگری چک، فرصت‌های مختلف قرار ملاقات به متقاضیان ارائه شود. این محل‌های قرار معمولاً به‌عنوان قرارهای «به‌طور منظم» یا «اولویت/اضطراری» طبقه‌بندی می‌شوند.

معمولاً دو نوع قرار ملاقات برای جمهوری چک وجود دارد که می توانید هنگام درخواست ویزا از بین آنها انتخاب کنید که از آنها به عنوان قرارهای عادی و فوری یاد می شود که در ادامه هر یک از این موارد را به طور کامل بررسی خواهیم کرد:

 • وقت سفارت عادی جمهوری چک

وقت سفارت جمهوری چک برای گردشگران، تجار، دانشجویان و کارگران است. با توجه به نوع ویزا، از طریق وب سایت سفارت یا امکانات درخواست ویزا، یک قرار عادی تعیین کنید.

ارائه مدارک، مصاحبه و انتظار برای رسیدگی به ویزا مراحل متداول هستند. متقاضیان باید زودتر وقت ملاقات بگذارند تا از دوره های انتظار، به ویژه در فصول پر سفر جلوگیری کنند. این روش ساده است، اما شما باید دستورالعمل ها را دنبال کنید و اطلاعات مناسب را برای اعمال هموار ارائه دهید.

 • وقت سفارت فوری جمهوری چک

وقت سفارت فوری جمهوری چک معمولاً برای موارد ضروری که نیاز به رسیدگی سریع دارند تعیین می شود. این قرارها برای کسانی است که به دلیل اورژانس پزشکی، یک مشکل قانونی یا فوت یکی از اعضای خانواده چک، نیاز به سفر فوری دارند. نامزدهای قرار فوری باید مدرک قوی دال بر نیاز فوری خود ارائه دهند که پرسنل سفارت آن را تأیید کنند.

با توجه به محدودیت در دسترس بودن استانداردهای تایید دقیق، نامزدها باید یک مورد واضح، منسجم و مستند برای یک انتصاب سریع ارائه دهند. این ماده تضمین می‌کند که افرادی که فوری‌ترین نیازها را دارند، در عین حصول اطمینان از صحت درخواست ویزا، مراقبت‌های فوری را دریافت کنند.

چگونه وقت سفارت جمهوری چک بگیریم؟

وقت سفارت جمهوری چک
وقت سفارت جمهوری چک

برای گرفتن وقت به سایت سفارت یا کنسولگری جمهوری چک در کشور خود مراجعه کنید. وب سایت معمولاً مراحل درخواست ویزا از جمله برنامه ریزی قرار ملاقات را شرح می دهد.

باید مدارک را تکمیل کنید، پاسپورت، عکس‌ها و مدارک پشتیبان را جمع‌آوری کنید، سپس از سیستم رزرو نوبت آنلاین برای برنامه‌ریزی مصاحبه ویزای خود استفاده کنید.

به دلیل تقاضای زیاد و مدت زمان انتظار، زودتر وقت خود را تعیین کنید. برای ساده کردن درخواست ویزای خود، از منابع رسمی استفاده کنید و توصیه های سفارت یا کنسولگری را دنبال کنید.

در این مورد اصلا جای هیج نگرانی نیست و سایت سفارت 24 برای تمامی این مراحل خدمات ارائه می دهد.

اطلاعات سفارت جمهوری چک در ایران، تهران

 

سفارت جمهوری چک واقع در فرمانیه، خیابان بوستان، کوچه نسترن، شماره 36 همه روزه از ساعت 8 صبح تا 17 بعد از ظهر به استثنای روزهای جمعه و شنبه و روزهای تعطیل باز است. لازم به ذکر است که تحویل مدارک فقط تا ساعت 15 بعد از ظهر و اخذ پاسپورت از ساعت 15 الی 17 امکان پذیر است.

متقاضیان همچنین می‌توانند درساعات کاری ازطریق شماره های ۸۵۳۱۹۴۵۳، ۸۲۸۰۵۹۲۹ و ۹۷۱۴۲۰۵۵۷۲۸+ و ایمیل [email protected] با VFS سفارت جمهوری چک ارتباط برقرار کنند.

انواع ویزای جمهوری چک

جمهوری چک که یکی از اعضای اتحادیه اروپا و منطقه شنگن است، طیف گسترده ای از ویزاها را برای پاسخگویی به این واقعیت ارائه می دهد که بازدیدکنندگان از کشورهای دیگر به دلایل مختلف به این کشور می آیند.

دسته های اصلی ویزاهای صادر شده توسط جمهوری چک به شرح زیر است:

ویزای تیپ A جمهوری چک

جمهوری چک ویزای فرودگاهی نوع A را برای مسافرانی صادر می کند که باید از مناطق بین المللی فرودگاه های چک بدون ورود به منطقه شنگن عبور کنند. برخی از کشورها حتی در هنگام سفر از طریق فرودگاه ویزا را درخواست می کنند، که این ویزا را ضروری می کند.

مسافران دارای پروازهای اتصال در جمهوری چک که قبل از پرواز بعدی خود از منطقه بین‌المللی فرودگاه خارج نمی‌شوند، برای سفر راحت به آن نیاز دارند.

این ویزا به مدارک سفر آینده و شرایط اضافی نیاز دارد که بسته به ملیت و محدودیت های فعلی متفاوت است. مسافران ترانزیت برای سفر قانونی و بدون دردسر فرودگاه جمهوری چک به آن نیاز دارند.

ویزای تیپ B جمهوری چک

برای مسافرانی که از جمهوری چک یا سایر کشورهای شنگن می روند، از ویزای نوع B استفاده می شود. این ویزای ترانزیت منطقه شنگن اجازه سفر برای کمتر از پنج روز را می دهد.

به دلیل یکنواختی سیاست ویزای شنگن، ویزای نوع B عمدتاً توسط ویزای شینگن (USV) جایگزین شده است که شامل ترانزیت ویزای کوتاه مدت نوع C است.

بنابراین، حتی برای ترانزیت های کوتاه از جمهوری چک یا سایر کشورهای شنگن، به ویزای نوع C نیاز دارید. آخرین قوانین و محدودیت های ویزا را از منابع رسمی یا سفارت یا کنسولگری محلی خود بررسی کنید.

ویزای تیپ C جمهوری چک

ویزای کوتاه مدت شنگن (نوع C) برای جمهوری چک برای افرادی طراحی شده است که قصد دارند به مدت حداکثر 90 روز در هر دوره 180 روزه از این کشور بازدید کنند. این ویزا برای مقاصد مختلف از جمله گردشگری، جلسات کاری، دیدارهای خانوادگی یا دوره های آموزشی کوتاه مدت مناسب است.

به عنوان بخشی از منطقه شینگن، جمهوری چک به مسافرانی که این ویزا را دارند اجازه می دهد تا آزادانه در سایر کشورهای شنگن تردد کنند و برای کسانی که قصد دارند چندین مقصد اروپایی را کشف کنند، ایده آل است.

متقاضیان ملزم به ارائه مدارکی مانند برنامه سفر، رزرو اقامتگاه، تمکن مالی و بیمه مسافرتی هستند. بسیار ضروری است که قبل از سفر برنامه ریزی شده درخواست دهید، زیرا زمان پردازش می تواند متفاوت باشد. ویزای نوع C فرصتی فوق العاده برای مسافران فراهم می کند تا فرهنگ غنی، تاریخ و زیبایی های طبیعی جمهوری چک و همسایگان اروپایی آن را تجربه کنند.

این نوع ویزا خود بسته به شرایط می‌تواند دارای سه حالت زیر باشد:

 • ویزای تیپ C یکبار ورود یا Single: فقط برای یک ورود به جمهوری چک یا منطقه شینگن مناسب است. خروج از کشور مستلزم دریافت ویزای جدید است.
 • ویزای تیپ C دوبار ورود یا Double: در طول مدت اعتبار این نوع ویزای C می توانید دو بار از جمهوری چک یا هر کشور شینگن بازدید کنید. به یاد داشته باشید که اگر مدت اعتبار ویزای شما به اندازه کافی طولانی باشد، ممکن است بتوانید دو بار با آن وارد شوید.
 • ویزای تیپ C چند بار ورود یا Multiple: این ویزا بارها اجازه ورود بدون محدودیت به جمهوری چک را می دهد. تنها نکته این است که در طول شش ماه اعتبار ویزا فقط می توانید چندین بار از کشورهای شنگن بازدید کنید. پس از آن، باید برای ویزای جدید اقدام کنید. معمولاً تعیین این دوره 6 ماهه از لحظه اولین پذیرش در قلمرو کشورهای منطقه شنگن شروع می شود.

ویزای تیپ D جمهوری چک

برای اقامت های بالای 90 روز تا یک سال، ویزای نوع D جمهوری چک که اغلب به عنوان ویزای بلند مدت شناخته می شود، صادر می شود. این دسته ویزا شامل کار، تجارت، الحاق خانواده، مطالعات، تحقیقات علمی و سایر فعالیت های طولانی مدت می شود.

قراردادهای کاری، مدارک مربوط به مسکن، سابقه مجرمانه پاک و حمایت مالی از متقاضیان مورد نیاز است. هر کسی که بخواهد بیش از یک سال در جمهوری چک بماند باید ویزای نوع D داشته باشد. برای تضمین روند روان، متقاضیان باید درخواست خود را با دقت آماده کرده و از قوانین مهاجرت چک پیروی کنند.

انواع ویزای کوتاه مدت جمهوری چک

در بیشتر موارد، ویزای کوتاه مدت جمهوری چک برای مدت شش ماه اعتبار دارد و دارنده آن مجاز است به مدت نود روز در این کشور بماند.

ویزاهای زیر نمونه هایی از ویزاهایی هستند که ممکن است در میان آنها نام برده شود:

 • ویزای بازدید کننده جمهوری چک: چنین ویزا به کسانی تعلق می گیرد که قصد سفر برای دیدن اقوام و دوستان خود را دارند.
 • ویزای کنفرانس جمهوری چک: برای اینکه واجد شرایط دریافت این نوع ویزا باشید، باید دعوتنامه ای از محل کنفرانس داشته باشید که هم قانونی و هم رسمی باشد.
 • ویزای درمانی جمهوری چک: فقط کسانی که قادر به درمان بیماری خود در کشور خود نیستند و می خواهند از خدمات پزشکی ارائه شده توسط بیمارستان های جمهوری چک استفاده کنند، واجد شرایط دریافت این نوع ویزا هستند.
 • ویزای ورزشی جمهوری چک: ورزشکارانی که می خواهند برای شرکت در مسابقات و مسابقات بین المللی به جمهوری چک بروند، واجد شرایط دریافت این نوع ویزا هستند.
 • ویزای تحصیلی کوتاه مدت جمهوری چک: این نوع ویزا برای دانشجویان خارج از کشور است که می خواهند به مدت 90 روز یا کمتر در مدارس تابستانی یا برنامه های زبان تحصیل کنند
 • ویزای تجاری کوتاه مدت جمهوری چک: نوع C ویزای شینگن برای کارآفرینان، رهبران شرکت ها و متخصصان شرکت کننده در جلسات تجاری، کنفرانس ها یا فعالیت های تجاری در جمهوری چک در دسترس است.

انواع ویزای بلند مدت جمهوری چک

این نوع ویزاها در دسته شنگن نوع D قرار می‌گیرند و کسانی که آن‌ها را دارند می‌توانند درخواست اقامت دائم و پس از مدتی تابعیت جمهوری چک ارائه دهند:

ویزای کار جمهوری چک

ویزای کار چک برای کسانی که به دنبال کار هستند در دسترس است. متقاضیان ویزای کار چک باید ابتدا مجوز کار دریافت کنند و کارفرما باید درخواست همکاری خود را به مدت سه ماه در جمهوری چک و سپس سه ماه در اتحادیه اروپا تبلیغ کند. اگر هیچ فرد اروپایی تجربه و توانایی لازم برای پر کردن این موقعیت را نداشته باشد، می تواند را استخدام کند.

گذرنامه معتبر، مدرک پیشنهاد کار یا قرارداد کارفرمای چک، مدرک مسکن، و سابقه کیفری پاک مورد نیاز است. متقاضیان همچنین ممکن است به مدارک حرفه ای و آزمایش پزشکی نیاز داشته باشند. ویزای کار چک به خارجیان واجد شرایط اجازه می دهد تا در اقتصاد گسترده و قدرتمند جمهوری چک مشارکت کنند و از آن سود ببرند.

ویزای تحصیلی جمهوری چک

دانشجویان بین المللی که به دنبال تحصیل در چک هستند می توانند ویزای دانشجویی دریافت کنند. این ویزای بلند مدت (نوع D) برای دانشجویان تمام وقت کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا است.

متقاضیان ویزای دانشجویی چک باید مدرک پذیرش از یک موسسه آموزشی معتبر چک، تمکن مالی کافی برای پوشش هزینه های زندگی و تحصیل، پاسپورت معتبر و مدرک اقامت در جمهوری چک را ارائه دهند.

همچنین ممکن است به یک سابقه کیفری پاک و بیمه پزشکی نیز نیاز باشد. ویزای دانشجویی چک به دانشجویان این امکان را می دهد که فرهنگ غنی، تاریخ، و زندگی دانشجویی فعال جمهوری چک و همچنین آموزش با کیفیت و سنت فکری آن را تجربه کنند.

ویزای سرمایه گذاری جمهوری چک

ویزای سرمایه گذاری جمهوری چک برای سرمایه گذاران بین المللی است که به دنبال تقویت اقتصاد هستند. این ویزا، عموماً بخشی از ویزای بلندمدت (نوع D) یا مجوز اقامت برای سرمایه گذاری، برای کارآفرینان و افراد با ارزش است که به سرمایه گذاری های کلان در تجارت، املاک و مستغلات یا سایر زمینه های حیاتی فکر می کنند.

این ویزا به منابع مالی و اثبات تخصیص سرمایه برای برنامه های سرمایه گذاری نیاز دارد. سوابق کیفری پاک، مدرک مسکن و بیمه درمانی کامل نیز مورد نیاز است.

ویزای سرمایه گذاری دسترسی به چشم انداز تجاری غنی چک را باز می کند و ممکن است در شرایط خاص منجر به اقامت طولانی مدت و شهروندی شود. سرمایه گذارانی که مایل به رشد در اروپا هستند، تاریخ غنی فرهنگی، اقتصاد قوی و موقعیت استراتژیک جمهوری چک را جذاب خواهند یافت.

شرایط اخذ ویزای جمهوری چک

اخذ وقت سفارت چک
اخذ وقت سفارت چک

اگر می‌خواهید برای هر کشوری ویزای دریافت کنید، از جمله چک، باید شرایط خاصی را انجام دهید که سالانه توسط سفارت کشوری که می‌خواهید در کشورتان بازدید کنید، منتشر می‌شود.

بر اساس اعلام سفارت جمهوری چک در ایران، ضروری ترین نیاز برای اخذ ویزای چک، اثبات داشتن توانایی مالی، گردش حساب و شرایط شغلی لازم برای واجد شرایط بودن ویزا بود.

این دو پیش نیاز از مهم ترین نقاط شروع موفقیت شما در اخذ ویزای چک هستند. علاوه بر این شرایط و طبق لیستی که از سوی کنسولگری چک صادر شده است، شرایط زیر نیز در افزایش شانس شما برای اخذ ویزای جمهوری چک موثر است:

 • سابقه سفر به خارج از کشور

داشتن چنین شرطی برای گرفتن ویزای چک الزامی نیست و فقط یک امتیاز محسوب می شود. اگر در گذشته به کشورهای دیگر سفر کرده اید، ممکن است زمانی که برای ویزای ورود به جمهوری چک درخواست می دهید برای شما مفید باشد.

لطفا توجه داشته باشید که این سابقه الزامی به داشتن ویزای شنگن نیست، اما سفر به کشورهایی مانند کره جنوبی، سنگاپور، چین و یا حتی ترکیه، ارمنستان و هر کشور خارجی دیگری نیز در تاریخچه سفر شما لحاظ خواهد شد.

 • دعوتنامه

اگر می خواهید به جمهوری چک مهاجرت و یا سفر کنید و برای این کشور ویزا دریافت کنید، داشتن دعوتنامه شرط نیست، به عبارت دیگر داشتن دعوتنامه تاثیر مفیدی در روند اخذ ویزای این کشور خواهد داشت. این دعوتنامه ممکن است از طرف یک دوست باشد یا ممکن است از طرف یک شرکت و شخصی باشد که با او کار می کنید.

 • گردش حساب

وقتی صحبت از گردش حساب می شود، متقاضیان از مقدار ورودی و خروجی حساب گمراه شده اند! در زمینه بحث در مورد اخذ ویزای چک، توجه به این نکته مهم است که اصطلاحگردش حساببه تعداد تراکنش هایی اطلاق می شود که در سه ماه اخیر حساب شما رخ داده است. شانس شما به نسبت بیشتر شدن این عدد بهبود می یابد.

مدت زمان صدور ویزای جمهوری چک

شما باید درخواست ویزای این کشور را با آدرس ایمیل شخصی خود به همراه سایر مدارک درخواستی ارسال کنید. در ادامه پس از ارسال مدارک و همچنین پس از دریافت ایمیل از کنسولگری ، ظرف مدت دو تا سه هفته به دفتر نمایندگی مراجعه نمایید.

هزینه ویزای جمهوری چک چقدر است؟

 • ویزای کوتاه مدت چک: هزینه ویزای کوتاه مدت چک برای افراد بزرگسال مبلغی حدود 80 یورو و برای افراد بین 6 تا 12 سال حدود 40 یورو می باشد. اخذ ویزای کوتاه مدت چک برای افراد زیر 6 سال نیز رایگان می باشد.
 • ویزا بلند مدت چک: هزینه اخذ ویزای بلند مدت یا همان نوع D چک مبلغی حدود 98.5 یورو اعلام شده است.

مدارک لازم برای ویزای سفارت جهوری چک

به طور کلی، مدارک لازم برای ویزای شنگن ممکن است بسته به اینکه درخواست ویزای شینگن کوتاه مدت یا بلند مدت دارید، متفاوت باشد. اما به طور کلی، مدارکی که برای ویزای جمهوری چک مورد نیاز است شامل موارد زیر است:

 • فرم درخواست تکمیل و امضا شده ویزای شینگن
 • دو قطعه عکس رنگی جدید بیومتریک
 • رزرو بلیط پرواز و هتل
 • بیمه سلامت بین المللی با حداقل پوشش هزینه های درمانی تا سقف 30 هزار یورو
 • مدرک جاب آفر برای ویزای کار
 • پرینت نامه وقت سفارت
 • نامه پذیرش تحصیلی برای ویزای تحصیلی
 • نامه تمکن مالی بانکی 3 ماهه اخیر
 • ترجمه آخرین مدارک تحصیلی
 • مدرک زبان معتبر برای درخواست ویزای تحصیلی
 • ترجمه مدارک هویتی
 • اسکن پاسپورت معتبر متقاضی
 • رسید پرداخت هزینه ویزای شینگن
 • ترجمه مدارک ازدواج (در صورت وجود)
 • ترجمه سوابق بیمه
 • ارائه توصیه نامه کارفرما (در صورت درخواست سفارت)
 • ارائه توصیه نامه اساتید دانشگاهی (برای ویزای تحصیلی و مقاطع تکمیلی دانشگاه)
 • ترجمه رسمی گواهی اشتغال به کار

دلایل رجکتی ویزای جمهوری چک

ویزا جمهوری چک
ویزا جمهوری چک

با وجود اینکه تمامی مراحل لازم برای اخذ ویزای چک را انجام داده اید، ممکن است کنسولگری و سفارت چک اجازه دریافت ویزای چک را به شما ندهند.

این واقعیت که افسران ویزا به بازگشت متقاضیان به کشور خود ایمان ندارند، یکی از رایج ترین دلایل برای عدم تایید درخواست شما برای ویزای چک است. اگر می‌خواهید اعتماد افسری که مصاحبه را انجام می‌دهد به دست آورید، نشان دادن وابستگی‌های خود به کشوری که اکنون در آن زندگی می‌کنید، یک رویکرد ساده است که می‌توانید برای رفع این مشکل از آن استفاده کنید.

 • عدم اعتماد افسران ویزا به بازگشت متقاضیان
 • ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر
 • ارائه مدارک دروغین و یا نامعتبر
 • ارائه گذرنامه مخدوش و فاقد اعتبار
 • عدم توانایی در متقاعد کردن افسران ویزا از هدف سفر به چک

نحوه بر طرف کردن رجکتی ویزای جمهوری چک

اگر درخواست شما رد شود، نامه ای دریافت خواهید کرد که تصمیم را به شما اطلاع می دهد. دلیل ناموفق بودن درخواست ویزای ورود به جمهوری چک در این نامه به تفصیل آمده است.

این راه حلی برای مشکل ریجکت شدن ویزا برای جمهوری چک نیست. در پایان نامه بخشی وجود دارد که نحوه اعتراض به رد شدن را مورد بحث قرار می دهد.

برای ثبت اعتراض نامه الزامات دیگری نیز وجود دارد که باید رعایت شود. توصیه می شود نامه اعتراض به همان آدرس ایمیل یا آدرس پستی اصلی ارسال شود. پاسخ به شکایت شما معمولا تا چهل و پنج روز اعلام می شود.

برای ارائه درخواست جدید برای ویزای شنگن، توصیه می شود که این کار را مطابق با اطلاعاتی که توسط سایر سفارتخانه ها ارائه می شود انجام دهید.

سخن آخر

برای اطلاع از ساعات باز بودن سفارت جمهوری چک، می توانید به وب سایت رسمی VFS Global مراجعه کنید. این وب‌سایت اطلاعاتی در مورد اطلاعات خاص مربوط به ویزا، مدارک ضروری، فرم‌ها، الزامات تصویر و دوره‌های پردازش دارد.

همچنین اطلاعاتی در وب سایت در مورد مراکز درخواست ویزا واقع در کشورهای مختلف و همچنین اطلاعات تماس برای هر گونه سؤال بیشتر وجود دارد.

از سوی دیگر، زمان‌بندی دقیق سفارت به صراحت مشخص نشده است و ممکن است بسته به محل مرکز VFS Global و خدمات خاصی که مورد نیاز است، این زمان‌ها تغییر کند.

برای به دست آوردن دقیق ترین و به روزترین اطلاعات، اکیداً پیشنهاد می شود که از وب سایت رسمی VFS Global و ارتباط مستقیم با مرکز درخواست ویزا استفاده شود.

در انتهای مقاله باید خاطر نشان کنیم که در طول این مسیر بلند و پیچیده برا گرفتن وقت ویزای جمهوری چک سایت سفارت 24 همانند که همراه در کنار شماست تا بتوانید این مرحله را به راحتی پشت سر بگذارید و در سفر و مهاجرت خو د به این کشور زیبا لذت ببرید.

 • اصل پاسپورت متقاضی
 • فرم تکمیل شده سفارت
 • مدارک شغلی و سوابق بیمه
 • اسناد مالی و ملکی
 • ترجمه شناسنامه و کلیه مدارک
 • سه قطعه عکس
 • دعوتنامه (برای ویزای تجاری و بازدید از خانواده)
 • رزرو هتل و رزرو پرواز
 • بیمه مسافرتی

شما می‌توانید حداکثر تا ۶ ماه قبل از تاریخ سفر خود اقدام به دریافت نوبت نمایید.

به طور معمول مبلغ دریافتی صندوق سفارت کشورهای شنگن ۱۰۰ یورو به ازای هر نفر است.

در صورت حاضر نشدن در تاریخ مصاحبه در محل سفارت، شما No Show خواهید شد و به مدت ۲ ماه امکان دریافت وقت سفارت برای شما وجود نخواهد داشت.

بله، در صورت دریافت دعوتنامه فامیلی و یا دعوتنامه تجاری مرتبط با فعالیت کاری و سوابق شما، احتمال ویزا شدن شما افزایش می‌یابد.

تمکن مالی باید حداقل ۳۰۰ میلیون تومان به ازای هر نفر و با واحد پولی کشور مقصد (یورو/دلار کانادا/دلار) باشد.

خیر، شما باید تمکن مالی و گردش حساب خود را از یک بانک و حساب ارائه کنید.

کشورهای ایتالیا، اسپانیا، فرانسه، فنلاند، بلژیک سریع‌ترین زمان‌های مصاحبه را می‌دهند.

معمولا ویزای شنگن اول حداکثر ۱۵ روزه صادر می‌شود.

آدرس سفارت جمهوری چک: تهران، خيابان شهيد لواسانی (فرمانيه)، نبش خيابان ياس، پلاک ۱۹۹

شماره تماس سفارت جمهوری چک: 02126118851

آدرس وب‌سایت سفارت جمهوری چک: http://www.mzv.cz/teheran/en

 

خدمات سفارت ۲۴

کلیه خدمات مربوط به اخذ ویزای توریستی و تورهای مسافرتی اروپا

وقت سفارت چک

برای دریافت نوبت سفارت عادی و یا فوری باید این سرویس را درخواست کنید.

تکمیل فرم سفارت چک

تکمیل فرم سفارت نقش مهمی در دریافت ویزای شما دارد. شما می‌توانید این کار را به کارشناسان ما بسپارید.

رزرو هتل و بلیط چک

قبل از مراجعه به سفارت، شما باید رزرو هتل (ووچر هتل) و رزرو پرواز برای سفر خود را تهیه نمایید.

صدور بیمه مسافرتی

صدور بیمه نامه مسافرتی مورد تایید سفارت های حوزه شنگن و اروپا توسط سفارت ۲۴ انجام می‌شود.

ترجمه مدارک

ترجمه مدارک شما توسط دارالترجمه‌های رسمی و مورد تایید سفارت‌ها انجام خواهد شد.

اخذ دعوتنامه چک

اخذ دعوتنامه نمایشگاهی با توجه به رشته تحصیلی و فعالیت شغلی شما توسط کارشناسان ما انجام می‌شود.

سوالات متداول وقت سفارت و ویزای چک

پرسش و پاسخ
 • اصل پاسپورت متقاضی
 • فرم تکمیل شده سفارت
 • مدارک شغلی و سوابق بیمه
 • اسناد مالی و ملکی
 • ترجمه شناسنامه و کلیه مدارک
 • سه قطعه عکس
 • دعوتنامه (برای ویزای تجاری و بازدید از خانواده)
 • رزرو هتل و رزرو پرواز
 • بیمه مسافرتی

شما می‌توانید حداکثر تا ۶ ماه قبل از تاریخ سفر خود اقدام به دریافت نوبت نمایید.

به طور معمول مبلغ دریافتی صندوق سفارت کشورهای شنگن ۱۰۰ یورو به ازای هر نفر است.

در صورت حاضر نشدن در تاریخ مصاحبه در محل سفارت، شما No Show خواهید شد و به مدت ۲ ماه امکان دریافت وقت سفارت برای شما وجود نخواهد داشت.

بله، در صورت دریافت دعوتنامه فامیلی و یا دعوتنامه تجاری مرتبط با فعالیت کاری و سوابق شما، احتمال ویزا شدن شما افزایش می‌یابد.

تمکن مالی باید حداقل ۳۰۰ میلیون تومان به ازای هر نفر و با واحد پولی کشور مقصد (یورو/دلار کانادا/دلار) باشد.

خیر، شما باید تمکن مالی و گردش حساب خود را از یک بانک و حساب ارائه کنید.

کشورهای ایتالیا، اسپانیا، فرانسه، فنلاند، بلژیک سریع‌ترین زمان‌های مصاحبه را می‌دهند.

معمولا ویزای شنگن اول حداکثر ۱۵ روزه صادر می‌شود.

آدرس سفارت جمهوری چک: تهران، خيابان شهيد لواسانی (فرمانيه)، نبش خيابان ياس، پلاک ۱۹۹

شماره تماس سفارت جمهوری چک: 02126118851

آدرس وب‌سایت سفارت جمهوری چک: http://www.mzv.cz/teheran/en

مشاوره تخصصی برای اخذ ویزا

ارائه خدمات صدور بیمه مسافرتی، رزرو هتل و پرواز و … برای ارائه به سفارت‌ها

دریافت تلفنی وقت سفارت