وقت سفارت فرانسه فوری و تضمینی

دریافت وقت سفارت فرانسه اولین قدم برای اخذ ویزای فرانسه و سفر به این کشور است. هر ساله گردشگران بسیاری برای سفر به این کشور از طریق سفارت فرانسه درخواست وقت سفارت فرانسه و سپس ویزا می‌کنند تا لحظات به‌یادماندنی برای خود رقم بزنند. برای هر نوع ویزا (توریستی، تجاری، تحصیلی، بازدید از خانواده، الحاق به همسر) و حتی برای لگالایز و تایید مدارک خود نیاز به وقت سفارت دارید.

شما با دریافت ویزای شنگن می‌توانید به ۲۶ کشور عضو اتحادیه شنگن سفر کنید، اما قبل از هر چیز باید با نکات مربوط به اخذ ویزای شنگن آشنا شوید.

ویزای فرانسه
1

دریافت وقت سفارت فرانسه

برای دریافت نوبت سفارت فرانسه شما باید اسکن پاسپورت، دعوتنامه یا رزرو هتل و اطلاعات تماس و آدرس خود را برای ما ارسال کنید.

2

آماده سازی و ترجمه مدارک

قبل از حضور در سفارت فرانسه، باید مدارک مورد نیاز سفارت برای اخذ ویزای شنگن را آماده و ترجمه کنید.

3

حضور در سفارت فرانسه

در روز مصاحبه باید در زمان تعیین شده در سفارت فرانسه حاضر شوید. به همراه داشتن مدارک و هزینه پرداختی سفارت الزامی است.

راهنمای وقت سفارت فرانسه و اخذ ویزای شنگن

ویزای فرانسه

دریافت وقت سفارت فرانسه از VFS Global

در این مقاله تصمیم داریم در مورد یکی از پر متقاضی ترین کشورها جهت دریافت انواع ویزا صحبت کنیم که باید اطلاعاتی در نحوه ی دریافت ویزای آن داشته باشیم و این کشور جایی نیست جز فرانسه این کشور بسیار زیبا و عالی برای سفر و زندگی و دقیقا به همین علت است که ما این مقاله را برای شما اماده کرده ایم.

این روزها بسیاری از افرادی که به دلایل گردشگری، شغلی، تحصیلی یا مهاجرتی می خواهند از این کشور خیره کننده اروپایی دیدن کنند، وقت سفارت فرانسه را تعیین کرده و ویزای شینگن دریافت می کنند.

فرانسه یکی از کشورهای زیبای اروپایی است که در بسیاری از بخش ها مانند تحصیل و صنعت می تواند با دیگر کشور ها رقابت کند. کشور فرانسه جاذبه های توریستی زیادی را در دل خود جای داده است که عامل مهمی برای جذب گردشگران و مهاجران است. در چند سال اخیر هر روزه شاهد افزایش تعداد درخواست‌های متقاضیان ایرانی از سفارت فرانسه بوده ایم.

مانند سایر کشورهای عضو منطقه شینگن، این کشور از آژانس VFS Global برای رسیدگی به انواع ویزا و امور مهاجرت برای متقاضیان در سفارت فرانسه استفاده می کند.

در این مطلب قصد داریم به توضیح اطلاعات مهم در زمینه وقت سفارت فرانسه بپردازیم. همچنین خاطر نشان می کنیم که سایت سفارت ۲۴ در تمامی مراحل بدون هیچ چشم داشتی در کنار شماست.

انواع ویزای فرانسه 

 • ویزای توریستی

یکی از بهترین و و محبوب ترین روش برای سفر به فرانسه ویزای توریستی این کشور می باشد. متقاضیان با داشتن این نوع ویزا می توانند فعالیت های کوتاه مدتی را تا حداکثر سه ماه در یک بازه ۱۸۰ روزه انجام دهند.

واضح هست که ویزای توریستی فرانسه برای گردشگرانی که قصد بازدید از کشور فرانسه را دارند بهترین گزینه می باشد. این نوع ویزا از انواع ویزای کوتاه مدت تایپ C شنگن نیز به شمار می‌رود. این نوع ویزا در دسته ویزا های کوتاه مدت قرار میگیرد.

 • ویزای کاری 

یکی دیگر از انواع ویزای فرانسه ویزای کاری است که در دسته ویزا های طولانی مدت جای دارد. افرادی که قصد کار کردن در یک تخصص خاص را دارند برای دریافت این نوع ویزا اقدام می‌کنند. افرادی که متقاضی دریافت این نوع ویزای فرانسه هستند باید پیشنهاد کاری مرتبط با تخصص خود یا جاب آفر را از کارفرمای فرانسوی دریافت کنند .

لازم به ذکر هست که دریافت پیشنهاد شغلی کار چندان آسان و بی دردسری نیست. به این دلیل که کارفرمایان فرانسوی در ابتدا دنبال افراد مقیم کشور خود برای استخدام هستند و ابتدا آگهی های استخدام خود را به مدت سه ماه در فرانسه منتشر می‌کنند و اگر در این بازه ی زمانی نیروی مد نظر خود را پیدا نکنند، آگهی را سه ماه دیگر در کشورهای حوزه اتحادیه اروپا به اشتراک میگذارند.

پس از آن اگر کارفرما نیروی با تخصص صلاحیت مد نظر خود را پیدا نکند اقدام به بررسی رزومه افراد خارج از اتحادیه خواهد کرد. بنابراین دریافت ویزای کاری فرانسوی پروسه طولانی مدتی را دارد. لازمه ی دریافت این ویزا این است که شما رزومه شغلی خود را در سایت های معتبر کاریابی فرانسه آپلود کنید که کارفرمایان قابلیت دسترسی و بررسی به آن را داشته باشند.

 • ویزای تحصیلی

از جمله محبوب ترین و بهترین راه های موجود برای دریافت ویزای کشور فرانسه، اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور می باشد.کشور فرانسه به علت داشتن مدرسه و دانشگاه های با سطح علمی بالا و با کیفیت گزینه بسیار مناسبی برای افرادی است که قصد تحصیل و دریافت ویزای یک کشور اروپایی را دارند. 

ویزای تحصیلی فرانسه برای دانشجویان و همچنین محصلین، کاملا مناسب است. با دریافت ویزای تحصیلی فرانسه و فارغ التحصیل شدن در رشته مورد نظر خود می توانید موقعیت های شغلی خوب و مرتبط مشغول به کار شوید.

اکنون اگر شما دارای فرزند 18 سال هستید که قصد ادامه تحصیل در مدارس فرانسه را دارد ، از ویزای تحصیلی مدارس فرانسه می توانید استفاده کنید. 

مدارس فرانسه در دو نوع دولتی و خصوصی هستند و تحصیل در مدارس دولتی رایگان می باشد. از جمله نکاتی که باید در نظر داشته باشید اینکه شرط تحصیل رایگان در کشور فرانسهداشتن اقامت این کشور می باشد، و همچنین از دیگر امتیازات دارا بودن اقامت فرانسه این است که فرزندان شما امکان تحصیل در مدارس های دولتی فرانسه را به صورت کاملاً رایگان خواهند داشت.

در غیر اینصور فرزند شما مجبورا باید در مدارس شبانه روزی خصوصی ثبت نام شومد که هزینه‌های تحصیل و زندگی در مدارس شبانه روزی بین ۳۰ تا ۴۰ هزار یورو را در سال تخمین زده می شود.

از دیگر رایج ترین و معمول ترین راه های ورود به این کشور فرانسه ویزای تحصیلی دانشگاه های این کشور است. نامه پذیرش از موسسه شما برای ویزای دانشجویی فرانسه مورد نیاز است. پذیرش در دانشگاه های دولتی فرانسه مستلزم داشتن سطح زبان لازم است.

نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که در کشور فرانسه برگزاری آزمون ورودی به جای پذیرش از طریق سوابق تحصیلی اولویت دارد که بسته به نوع دانشگاه مورد نظر، نسبتاً متفاوت خواهد بود. 

اگرچه شرایط دانشگاه‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است؛ برای بررسی دقیق هر کدام از دانشگاه‌ها لازم است تا به سایت رسمی دانشگاه مراجعه شود. علاوه بر این دانشجویان امکان ورود از طریق کالج های زبان به فرانسه را نیز دارند. هزینه های دوره زبان سالیانه حدود 8 تا 10 هزار یورو می باشد. 

پس از اتمام دوره زبان دانشجویان می توانند در دانشگاههای دولتی فرانسه در رشته مورد نظر تحصیلات خود را ادامه دهند. نکته ی قابل توجه تحصیل در فرانسه، امکان کار دانشجویی حین تحصیل به صورت پاره وقت می باشد. اگر شخص تسلط نسبی به زبان فرانسه داشته باشد، به راحتی می تواند اقدام به پیدا کردن کار دانشجویی کند.

 • ویزای تجاری 

ویزای تجاری مجوزی است از کشورهای تعیین شده در حوزه شینگن که با هدف انجام تجارت در اتحادیه اروپا صادر می‌شود. توجه داشته باشید که اگر این نوع ویزا فرانسه را دارید نیازی به داشتن حق شهروندی کشور فرانسه برای پیروی از اهداف تجاری خود ندارید.

اما چنین مجوزی محدودیت‌هایی را نیز به همراه دارد. این نوع ویزا بیش از ۹۰ روز دارای اعتبار است واگراین ویزا از نوع مولتی باشد شما این حق را دارید که چندین بار از فرانسه خارج شده و مجدداً به آن بازگردید.

 • ویزای سرمایه گذاری فرانسه 

ویزای سرمایه گذاری به ۴ روش مختلف تقسیم می شود که از پرهزینه‌ترین انواع ویزای فرانسه است:

 • خرید ملک

اگر شما به ازای هر نفر در خانواده ملکی به متراژ ۱۷ الی ۳۴ متر مربع خریداری کنید می توانید برای دریافت ویزا اقدام کنید. به طور مثال  یک خانواده‌ی چهار نفره حداقل باید یک ملک 68 متری خریداری کنند تا بتواند واجد الشرایط دریافت این نوع ویزای کشور فرانسه شوند.

 • ثبت شرکت

ثبت شرکت یکی دیگر از انواع ویزای فرانسه می باشد که می توانید اقدام کنید. ثبت یک شرکت، ایجاد یک برند منحصر به فرد و انتقال سرمایه از یک کشور به کشور دیگر اگرچه ریسک بالایی را می‌طلبد، اما طرفداران بسیار زیادی را سالانه برای اخذ ویزا به خود جذب می‌کند.

 • کارآفرینی

در این روش نیازی به کارفرما و دریافت پیشنهاد شغلی ندارید. اگر شما صاحب یک استارتاپ ‌و کسب‌وکارهای شخصی هستید می توانید با ارائه یک بیزینس پلن حرفه‌ای به افسر سفارت ثابت کنید که از پس مدیریت سرمایه، تامین هزینه‌ها، ایجاد موقعیت‌های شغلی متعدد و مدیریت کسب‌وکار بر خواهید آمد.

در این روش برای کارآفرینان که شرایط لازم را دارا باشند یک ویزای یک ساله صادر می‌شود. در صورتی که بیرینس شما عملکرد موفقی داشته باشد این ویزا تا ۵ سال قابل تمدید است. پس از اتمام این ۵ سال، ویزا تا ۱۰ سال دیگر تمدید می‌شود و پس از پایان این دوره می‌توان برای اخذ اقامت فرانسه اقدام کرد.

 • خوداشتغالی

از طریق خوداشتغالی می‌توان برای دریافت اقامت فرانسه و در قدم بعدی برای دریافت تابعیت این کشور اقدام کرد. این روش، یکی از پرهزینه‌ترین روش‌ها می‌باشد. در این روش لازم است تا  متقاضیان نشان دهند که سرمایه کافی برای تامین هزینه‌های زندگی خود و خانواده‌شان را دارند. نکته‌ی قابل توجه این است که نیازی به انتقال اموال در این روش به کشور فرانسه وجود ندارد و افراد می‌توانند پس از سپری کردن مراحل، ویزای خود را دریافت نمایند.

انواع وقت سفارت فرانسه

دریافت ویزای فرانسه
دریافت ویزای فرانسه

وقت سفارت فرانسه مانند سایر کشور‌های اروپایی، دو نوع عادی و فوری دارد. برای انتخاب هر یکی از این دو نوع باید فاکتور زمان را در نظر بگیرید و بر اساس مدت زمانی که فرصت دارید تا به فرانسه برسید یکی از دو نوع عادی و فوری را انتخاب کنید. 

برای دریافت وقت فوری یا عادی بهتر است از یک شرکت مهاجرتی باتجربه کمک بگیرید کارشناسان ما در sefarat24 همواره اماده ارائه خدمات به شما می باشد. سایت VFS تنها سایتی است که به شما امکان دریافت وقت سفارت را می دهد و شما می توانید با  مراجعه و پس از پرداخت هزینه های درخواست شده وقت خود را رزرو کنید.

 • وقت سفارت فرانسه عادی

اگر فرصت کافی برای حضور در فرانسه دارید به عبارتی اگر نیازی نیست سریعا ویزا دریافت کنید وقت عادی سفارت فرانسه برای شما مناسب است. در نظر داشته باشید که وقت عادی ممکن است به دلیل شلوغی سفارت و برخی اتفاق های غیر قابل پیش بینی زمان بیشتری طول بکشد .

 • وقت سفارت فرانسه فوری

اگر شما باید سریعا به فرانسه بروید و نمی‌توانید برای پروسه وقت گرفتن عادی و پس از آن برای صدور ویزا صبر کنید وقت فوری سفارت فرانسه بهترین گزینه برای شماست. 

البته در نظر داشته باشید که در حال حاضر وقت سفارت فوری فرانسه برای ویزای توریستی صادر نمی‌شود. اما اگر شما هدف مشخص و اضطراری مثل درمان، کنفرانس علمی،جلسه کاری و… نیاز فوری به ویزای فرانسه داشته باشید، می‌توانید با ارسال ایمیل به سفارت فرانسه برای خودتان وقت سفارت فوری رزرو کنید. توجه داشته باشید که برای رزرو نوبت به صورت فوری حتما باید دعوتنامه داشته باشید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای فرانسه 

هنگام حضور در مرکز VFS شما باید مدارک زیر را همراه خود داشته باشید :

 • فرم درخواست ویزای فرانسه همراه با تاریخ و امضا برای هر شخص متقاضی
 • پاسپورت با حداقل دو صفحه خالی و با حد اقل سه ماه اعتبار پس از پایان مدت ویزای فرانسه(اگر ویزای شینگن هم دارید باید آن را ارائه دهید)
 • مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی به همراه کپی آن
 • رزرو بلیط رفت و برگشت
 • مدارک و اسناد سکونت مثل هتل و یا دعوتنامه ای برای سکونت در کل مدت ویزا
 • گواهی شغلی دارای تاییدیه از کارفرما نظیر قرارداد استخدام، مرخصی
 • پرینت نامه تایید شده ی تعیین وقت سفارت
 • عکس رنگی فرد متقاضی با پس زمینه روشن و ابعاد ۵/۳ در ۵/۴
 • هدف از سفر به انگلیسی
 • ارائه بیمه نامه سلامت برای کل مدت ویزا 
 • پرینت بانکی، فیش حقوقی،رسید مالیاتی، سند ملکی، حساب پس انداز، جواز و دیگر اسناد تمکن مالی صورتحساب گردش ۳ ماه آخر حساب بانکی متقاضی
 • رسید پرداخت هزینه خدمات سفارت فرانسه
 • سند ازدواج برای افراد متأهل که قصد سفر به همراه هم را دارند؛ اگر فردی با تبعه فرانسه ازدواج کرده باشد باید سند و گواهی ازدواج خود را به سفارت ارائه دهد. اگر متولد فرانسه باشید باید گواهی مربوط به تولد و مدارک هویتی خود را ارائه دهید.
 • فرم دعوتنامه از سوی کارفرما برای متقاضیان ویزای کار و یا از سوی فرزندان و اقوام برای متقاضیان ویزای توریستی یا دیدار فرزندان در فرانسه
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان و دانشجویان
 • ارائه فرم دعوتنامه از دانشگاه پذیرش کننده در فرانسه (برای ویزای دانشجویی نیاز است)
 • تکمیل فرم تعهد نامه 

توجه داشته باشید که حضور فرد متقاضی ویزای فرانسه در مصاحبه وقت سفارت فرانسه، اجباری است و شرکت فرد دیگری به جای شخص اصلی مجاز نیست و دارای عواقبی است.

تمکن مالی برای ارائه سفارت فرانسه

متقاضیان برای درخواست نوع خاصی از ویزای فرانسه باید شرایط مالی ذکر شده در زیر را داشته باشند که بسته به نوع استفاده متقاضی از ویزا متفاوت است.

به طور معمول سفارت فرانسه برای اعطای ویزای فرانسه به حداقل 200 میلیون یورو دارایی که به تایید ان رسیده باشد نیاز دارد. حال اگر مبلغ ذکر شده در حساب شخص نباشد او باید ثابت کند که درآمد ماهیانه وی معادل 3000 یورو می باشد. و همچنین اگر متقاضی به همراه همسر و فرزندان خود قصد سفر دارد، لازم است که در ازای هر فرزند 750 یورو و به ازای همسر 1400 یورو میزان مبلغ بیشتری تمکن نیاز است که نشان دهد.

 • تمکن مالی برای ویزای توریستی فرانسه

میزان تمکن مالی برای ویزای توریستی ، بستگی زیادی به برنامه سفر و مدت زمان اقامت فرد در کشور فرانسه ، دارد. مدرک تمکن مالی لازم برای این ویزا می‌ تواند بصورت گواهی دریافت کمک ‌هزینه و حتی یک صورت‌ حساب بانکی که گردش مالی 3 ماه اخیر را نشان می‌ دهد، باشد. توجه داشته باشید که شما صرفا جهت تحویل مدارک و نیز انگشت ‌نگاری به سفارت فرانسه مراجعه می کنید و برای دریافت ویزای توریستی فرانسه نیازی به مصاحبه با آفیسر ندارید. 

 • تمکن مالی برای ویزای تحصیلی فرانسه

میزان تمکن مالی برای ویزای دانشجویی فرانسه ، به رشته و شهر انتخابی متقاضی وابسته است، اما به صورت کلی حداقل مبلغ مورد نیاز برای تمکن مالی تحصیلی ماهیانه حدود 615 یورو در سال اول تحصیلی است.به عبارتی برای سال اول باید 7380 یورو در نظر گرفت.

 • تمکن مالی برای ویزای استارت آپ فرانسه

راه اندازی استارت از جمله گزینه های ایده آل و البته پر هزینه در زمینه مهاجرت به فرانسه است. در این روش حداقل مبلغ  تمکن مالی در حساب بانکی متقاضی در کشور مبدا باید 19000 یورو (سالیانه) در سال باشد. این مبلغ تنها برای این منظور است که نشان دهید از پس هزینه های لازم برای زندگی اولیه در فرانسه میآیید.

 • تمکن مالی برای ویزای خود اشتغالی فرانسه

داشتن 30000 یورو حداقل مبلغ مورد نیاز برای مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای خوداشتغالی است. با این مبلغ، ممکن است یک شرکت جدید راه اندازی کنید یا در شرکت های فعلی در فرانسه سرمایه گذاری کنید.

مدت زمان اخذ وقت از سفارت فرانسه

دریافت وقت سفارت فرانسه
دریافت وقت سفارت فرانسه

تاریخ سفر مهمترین عاملی است که در زمان دریافت وقت سفارت فرانسه باید توجه ویژه ای به آن داشته باشید. به خصوص اگر واجد شرایط دریافت وقت فوری نباشید، باید زمان مناسب برای پروسه ویزا را در نظر بگیرید. 

در ادامه به برخی از این زمان ها اشاره می کنیم توجه داشته باشید که این زمان ها به صورت حدودی بوده وبا توجه به شرایط گاهی امکان طولانی تر بودن مدت زمان ممکن است.

 • برای ویزاهای توریستی و تجاری: حدود سه هفته تا دو ماه
 • برای ویزاهای دانشجویی: یک تا دو ماه
 • برای تایید مدارک: یک تا دو هفته

لازم به ذکر است که این زمان های در فصل های شلوغ سفارت ممکن است کمی طولانی تر شوند. اگر قصد اقدام در این فصل ها را دارید بهتر است چند ماه زودتر اقدام کنید.

لغو وقت سفارت فرانسه

ممکن است پس از تعیین وقت سفارت فرانسه، مواردی وجود داشته باشد که شما را مجبور به تغییر برنامه اولیه سفر خود کند. قرار سفارت شما تحت این شرایط لغو نمی شود. با این حال، شما مجاز هستید که تاریخ ملاقات را حداکثر دو بار تغییر دهید.

برای دریافت این تغییر زمان نیازی به پرداخت هیچ هزینه ای نخواهید داشت. با این وجود، در صورت لغو قرار ملاقات به دلیل عواملی مانند اشتباهات متقاضی در وارد کردن اطلاعات لازم، امکان تغییر تاریخ وجود نخواهد داشت. اگر هر یک از این مشکلات را دارید، می‌توانید قرار ملاقات خود را با پرداخت هزینه دوباره تنظیم کنید.

نحوه پیگیری ویزای فرانسه

قطعا مهمترین دغدغه شما پیگیری وضیعت ویزای خود پس از مراجعه به سفارت و مصاحبه می باشد. برای این کار نیازی به مراجعه حضوری ندارید و می‌توانید با ورود به سایت france-visas.gouv.fr  وضعیت ویزای درخواستی خود پیگیری کنید . 

هزینه صدور ویزا توسط سفارت فرانسه

اگر همه چیز همانطور که باید باشد، باید در روز تعیین شده به دفتر کارگزاری تهران VFS مراجعه کنید. در این مرحله هزینه ای برای خدمات و صدور ویزا باید پرداخت شود. باید بدانید که این مبلغ را به باید بصورت یورو و نقد پرداخت کنید و در نظر داشته باشید که از ارائه کارت بانکی، ریال، دلار و غیره به هیچ وجه مورد قبول نخواهد بود.

هزینه های ویزا اکنون 80 یورو برای بزرگسالان، 50 یورو برای کودکان 6 تا 12 سال و برای کودکان 1 تا 6 سال رایگان است. علاوه بر این، خدمات VFS Global برای شما 40 یورو انجام خواهد گرفت.

بدیهی است که در صورت انتخاب خدمات اضافی، مانند وقت ملاقات VIP از طریق VFS، هنگام برنامه ریزی برای بازدید از سفارت، قیمت بالاتر خواهد بود. 

نکاتی مهم وقت سفارت کشور فرانسه

 • به تاریخ و ساعت گفته شده دقت داشته باشید.
 • برای پرداخت هزینه های سفارت حتما پول نقد همراه داشته باشید. فراموش نکنید که منظور از پول نقد یورو می باشد.
 • صداقت شرط اول دریافت ویزاست پس به سوالات آفیسر پرونده با صداقت کامل جواب دهید در نظر داشته باشید هرگونه دروغ یا پنهان کاری باعث رد شدن درخواست ویزای شما خواهد شد.
 • حضور خود شما در سفارت الزامی است شما نمی توانید به جای خود شخص یا نماینده دیگری را به سفارتخانه بفرستید.

دلایل ریجکت شدن درخواست ویزا فرانسه

حالا که برای دریافت ویزا به سفارت فرانسه مراجعه می‌کنید، گاهی مواقع ممکن است درخواست ویزای شما رد شود. ریجکت شدن از سوی سفارت دلایل متعددی دارد. 

در ادامه به برخی از مهمترین دلایلی ریجکتی ویزا اشاره می کنیم:

 • قانع نشدن افسر مهاجرت برای بازگشت شما
 • ارائه مدارک ناقص یا جعلی
 • عدم ارائه انگیزه و دلیل قابل قبول از سفر
 • وجود مشکل در پاسپورت 
 • عدم داشتن برنامه سفر مناسب
 • عدم برخورداری از تمکن مالی مناسب
 • داشتن بیمه نامه مسافرتی نامعتبر
 • داشتن سوء پیشینه

اطلاعات سفارت فرانسه در ایران، تهران

وقت سفارت فرانسه
وقت سفارت فرانسه

همانطور که قبلاً گفته شد، مرکز خدمات جهانی VFS خدمات مشترکی را برای متقاضیان مهاجرت از تعدادی از کشورهای عضو اتحادیه شنگن اروپایی از جمله فرانسه ارائه می دهد. 

اکثر خدمات ارائه شده توسط سفارت فرانسه از جمله ویزای تحصیلی، تجاری، گردشگری و خانوادگی مربوط به سفارت فرانسه است.

مرکز وی اف اس گلوبال سفارت فرانسه در خیابان موسوی(گلستان پنجم)، میدان هروی، طبقه چهارم هروی سنتر تهران قرار دارد و  به استثنای روزهای جمعه و شنبه همه روزه از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۷:۰۰ به فعالیت می‌پردازد.

پس از تعیین وقت سفارت فرانسه به صورت آنلاین، متقاضیان خدمات مختلف سفارت می‌توانند برای انجام اموری نظیر مصاحبه، انگشت نگاری و ارائه مدارک از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۵:۰۰ و برای اخذ پاسپورت از ساعت ۰۹:۰۰ تا ۱۷:۰۰ به این مرکز مراجعه کنند. 

همچنین متقاضیان تعیین وقت سفارت فرانسه این امکان را دارند تا از طریق شماره تلفن‌ پشتیبانی ۲۱۲۷۶۷۴۰۰۰  و ایمیل آدرس [email protected]  با مرکز VFS Global فرانسه ارتباط برقرار کنند.

سخن آخر

همانطور که در طول مقاله اشاره شد فرانسه به علت جاذبه گردشگری زیاد و نظام آموزشی عالی یکی از مقاصد پر طرفدار برای مهاجران و گردشگران می باشد. 

شما می توانید با توجه به هدف سفر خود نوع ویزای درخواستی خود را مشخص کرده و پس از دریافت ویزا اقدام به سفر کنید. ما در این مقاله سعی کردیم به صورت جزئی تمام انواع ویزای موجود و اطلاعات لازم و گرفتن ویزای فرانسه را مورد بررسی قرار دهیم. 

اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که تصمیم به سفر یا مهاجرت به این کشور با جاذبه های بی نظیر را دارید متخصصین مشاور sefarat24 برای پاسخگویی به سوالات و دغدغه ها در کنار شما هستند.

 

خدمات سفارت ۲۴

کلیه خدمات مربوط به اخذ ویزای توریستی و تورهای مسافرتی اروپا

وقت سفارت فرانسه

برای دریافت نوبت سفارت عادی و یا فوری باید این سرویس را درخواست کنید.

تکمیل فرم سفارت فرانسه

تکمیل فرم سفارت نقش مهمی در دریافت ویزای شما دارد. شما می‌توانید این کار را به کارشناسان ما بسپارید.

رزرو هتل و بلیط فرانسه

قبل از مراجعه به سفارت، شما باید رزرو هتل (ووچر هتل) و رزرو پرواز برای سفر خود را تهیه نمایید.

صدور بیمه مسافرتی

صدور بیمه نامه مسافرتی مورد تایید سفارت های حوزه شنگن و اروپا توسط سفارت ۲۴ انجام می‌شود.

ترجمه مدارک

ترجمه مدارک شما توسط دارالترجمه‌های رسمی و مورد تایید سفارت‌ها انجام خواهد شد.

اخذ دعوتنامه فرانسه

اخذ دعوتنامه نمایشگاهی با توجه به رشته تحصیلی و فعالیت شغلی شما توسط کارشناسان ما انجام می‌شود.

سوالات متداول وقت سفارت و ویزای فرانسه

پرسش و پاسخ
 • اصل پاسپورت متقاضی
 • فرم تکمیل شده سفارت
 • مدارک شغلی و سوابق بیمه
 • اسناد مالی و ملکی
 • ترجمه شناسنامه و کلیه مدارک
 • سه قطعه عکس
 • دعوتنامه (برای ویزای تجاری و بازدید از خانواده)
 • رزرو هتل و رزرو پرواز
 • بیمه مسافرتی

شما می‌توانید حداکثر تا ۶ ماه قبل از تاریخ سفر خود اقدام به دریافت نوبت نمایید.

به طور معمول مبلغ دریافتی صندوق سفارت کشورهای شنگن ۱۰۰ یورو به ازای هر نفر است.

در صورت حاضر نشدن در تاریخ مصاحبه در محل سفارت، شما No Show خواهید شد و به مدت ۲ ماه امکان دریافت وقت سفارت برای شما وجود نخواهد داشت.

بله، در صورت دریافت دعوتنامه فامیلی و یا دعوتنامه تجاری مرتبط با فعالیت کاری و سوابق شما، احتمال ویزا شدن شما افزایش می‌یابد.

تمکن مالی باید حداقل ۲۰۰ میلیون یورو باشد.

خیر، شما باید تمکن مالی و گردش حساب خود را از یک بانک و حساب ارائه کنید.

کشورهای ایتالیا، اسپانیا، فرانسه، فنلاند، بلژیک سریع‌ترین زمان‌های مصاحبه را می‌دهند.

معمولا ویزای شنگن اول حداکثر ۱۵ روزه صادر می‌شود.

تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک 66-64،

تهران، میدان هروی، خیابان موسوی (گلستان پنجم)، هروی سنتر، طبقه چهارم

شماره تماس: 02164094000

آدرس وب‌سایت: http://www.ambafrance-ir.org

مشاوره تخصصی برای اخذ ویزا

ارائه خدمات صدور بیمه مسافرتی، رزرو هتل و پرواز و … برای ارائه به سفارت‌ها

دریافت تلفنی وقت سفارت