اخذ وقت سفارت و ویزای کانادا در سفارت ۲۴

ثبت نام ویزای کانادا اولین قدم برای اخذ ویزای کانادا و سفر به این کشور است. با داشتن ویزای مالتیپل کانادا شما می‌توانید به مدت ۵ سال به دفعات به کشور کانادا سفر کنید و در هر بار سفر ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشید.

چنانچه قصد سفر به کانادا را دارید مطالب این صفحه را مطالعه کنید و برای دریافت مشاوره و خدمات سفارت کانادا با ما تماس بگیرید.

ویزای توریستی کانادا
1

دریافت وقت سفارت کانادا

برای دریافت وقت سفارت شما باید اسکن پاسپورت و فرم تکمیل شده کشور کانادا را برای ما ارسال کنید.

2

آماده سازی و ترجمه مدارک

قبل از حضور در سفارت، باید مدارک مورد نیاز سفارت برای اخذ ویزای کانادا را آماده و ترجمه کنید.

3

مراجعه به سفارت کانادا

کلیه فرایندهای ثبت نام ویزای کانادا آنلاین انجام می‌شود. برای انجام کارهای بایومتریک کافی است فقط در زمان تعیین شده در سفارت کانادا حاضر شوید.

راهنمای دریافت وقت سفارت و اخذ ویزای کانادا

ویزای توریستی کانادا

وقت سفارت انگشت نگاری کانادا 

کانادا به دلیل سطح نسبتاً بالای زندگی و مناظر طبیعی خیره کننده همیشه مقصدی محبوب برای مهاجران و مسافران بالقوه بوده است. کانادا یکی از بهترین مکان‌های دنیا برای زندگی است، اما رسیدن به آنجا آسان نیست، درست مثل ورود به هر کشور دیگری. برای دریافت وقت سفارت و ویزای کانادا باید کفش آهنین خود را به پا کنید.

ویزای کانادا برای رسیدنبه هدف لازم است. کانادا به دلیل موسسات آموزشی بسیار معتبر و اساتید مجرب خود، قادر به رقابت در مقیاس جهانی در بسیاری از زمینه ها از جمله آموزش است. 

هر یک از چندین ویزای کانادا که در زیر به طور مفصل به آنها اشاره خواهیم کرد، مجموعه ای از شرایط خاص خود را دارد. یکی را انتخاب کنید که به بهترین وجه با برنامه های سفر شما مطابقت دارد.

در این مسیر دشوار جای هیچ نگرانی نیست و ما در سفارت ۲۴ همواره همراه شما هستیم و آماده راهنمایی شما در این مسیر خواهیم بود.

وقت سفارت انگشت نگاری کانادا

انگشت نگاری برای ویزای کانادا یکی از مهمترین مراحلی است که باید ان را طی کنید شما برای انجام این کار باید به مراکز vac در کشورهای همسایه مانند ترکیه سفر کنید که در ان جا با استفاده از یک اسکنر دیجیتال اثر انگشت شمارا ثبت کرده و به کمک یک دوربین عکسی از شما خواهند گرفت تا اطلاعات هویتی شما ثبت شود

توجه داشته باشید که همزمان با پرداخت هزینه اپلیکیشن باید هزینه انجام بیومتریک را هم بپردازید. پس از ارسال پرونده، شما نامه‌ای به نام Biometric Instruction Letter دریافت خواهید کرد این نامه مدرک اصلی شما برای اقدام انگشت نگاری می باشد.

توجه داشته باشید که تمامی نوع ویزا های کانادا نیاز به انگشت نگاری دارند به جز مواردی که در زیر اشاره می کنیم:

 • اگر گرین کارت آمریکا دارید.
 • کودکان زیر ۱۴ سال.
 • افراد بالای ۷۹ سال.

وقت فوری سفارت کانادا

متقاضیان ویزا از کانادا به لطف وقت فوری که سفارت کانادا تعیین کرده است، می توانند در کمترین زمان ممکن در سفارت کانادا حضور یابند.

با استفاده از این روش، پس از اتمام اولین مراحل شامل تهیه و ارسال مدارک، ایجاد حساب کاربری و سایر کارهای مشابه، سی روز بعد، برای گرفتن اثر انگشت، می توانید مراجعه کنید.

وقت ملاقات فوری با سفارت کانادا علیرغم اینکه هزینه اضافی برای شما به همراه دارد از اتلاف وقت شما جلوگیری می کند.

انواع ویزای کانادا کدام ها هستند؟

ویزای کانادا
ویزای کانادا

کانادا دو نوع ویزا ارائه می دهد: ویزا برای اقامت موقت و ویزا برای اقامت دائم. 

این دو دسته از ویزاها بر اساس معیارهای زیر و کاربردهای مورد نظر تقسیم بندی می شوند:

 • ویزای اقامت دائم

اگر شما قصد مهاجرت دائمی به این کشور را داربد پس باید اطلاعاتی در مورد این نوع ویزا را داشته باشید که برای چه کسانی و با کدام شرایط صادر می شود. 

اگر واجد شرایط دریافت ویزای اقامت دائم هستید، می توانید در هر استانی که انتخاب می کنید در کانادا اقامت کنید. هنگامی که در اینجا مستقر شدید، بسته به برنامه های آینده خود می توانید بین کار و تحصیل انتخاب کنید.

زندگی در یک شهر خاص که توسط دولت کانادا تعیین شده است برای دریافت برخی از انواع وضعیت الزامی است. توجه داشته باشید که در مقایسه با سایر کلاس های ویزا، زمان ارزیابی و صدور آنها بسیار بیشتر طول می کشد.

نمونه هایی از ویزای اقامت دائم به شرح زیر است:

 • اسکیل ورکر

به عنوان یکی از سه برنامه اکسپرس انتری طراحی شده برای اتباع خارجی با صلاحیت بالا، برنامه کارگران ماهر کانادا اسکیل ورکر (Federal Skilled Worker Program – FSWP) یک سیستم رتبه بندی منحصر به فرد بر اساس امتیازات کسب شده با هدف جذب افراد با دانش و تجربه تخصصی ارائه می دهد. شما می توانید کارگران ماهر را به دو بخش طبقه بندی کنید: فدرال و استانی.

 • سرمایه گذاری 

دولت فدرال و دولت های استانی کانادا به طور مداوم ابتکارات مختلفی را ارائه می دهند که برای جذب سرمایه گذاران خارجی به منظور تسهیل رشد اقتصادی کشور طراحی شده اند. لازم به ذکر است که برای سرمایه گذاری در کانادا باید منابع مالی کافی  برای شروع و گسترش سرمایه گذاری های جدید شرکت را در اختیار داشته باشید.

 • تجربه کانادایی

متقاضیانی که یک سال سابقه کار در کانادا دارند، واجد شرایط درخواست اقامت تحت برنامه اکسپرس اینتری هستند که شامل کلاس تجربه کانادایی  (Canadian Experience Class – CEC)می شود.

در اینجا روندی وجود دارد که اتباع خارجی می توانند در صورت فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های کانادا و اقامت یک سال برای کار، برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند. در نظر داشته باشید که این مورد برای استان کبک مورد قبول نیست.

 • مدرک فنی و حرفه‌ای

یکی دیگر از زیرمجموعه های اکسپرس انتری (Federal Skilled Trades program – FSTP)برنامه تجارت ماهر فدرال است که متقاضیانی را با تحصیلات، آموزش و تجربه برای پر کردن موقعیت های باز در بخش های فنی و حرفه ای کانادا جستجو می کند . شما باید امتیاز کافی را در این برنامه جمع آوری کنید تا برای اقامت دائم کانادا در نظر گرفته شوید، که بر اساس امتیاز نیز می باشد.

 • تجربه کبکی 

فارغ التحصیلان سایر کشورها که تحصیلات خود را در استان کبک به پایان رسانده اند، واجد شرایط شرکت در برنامه تجربه کبک (PEQ) هستند که به آنها اجازه می دهد در مدت زمان بسیار کوتاهی اقامت دائم کانادا را کسب کنند.

 • برنامه‌های مهاجرت استانی

روش دیگری که هر استان کانادا برنامه های مهاجرتی را ارائه می دهد از طریق برنامه های استانی است که به آن PNP نیز می گویند. این برنامه ها به استان ها اجازه می دهد تا مهاجران خود را مطابق با مقررات عمومی دولت فدرال جذب و انتخاب کنند.

 • خوداشتغالی

برای دستیابی به اقامت دائم کانادا و مهاجرت دائم به این کشور، برنامه خوداشتغالی در کانادا این امکان را برای هنرمندان و ورزشکارانی که دارای تجربه حرفه ای مناسب هستند و پتانسیل مشارکت عمده در فرهنگ را دارند، میسر می سازد.

 • ازدواج

اگر با یک شهروند یا مقیم دائم کانادا ازدواج کنید، می توانید به دنبال اقامت دائمی در کانادا باشید. در این شرایط، همسر شما از کانادا حمایت مالی شما را بر عهده می گیرد و درخواست ویزای ازدواج به کانادا را ارائه می دهد. در صورت موفقیت آمیز بودن صدور ویزا، اقامت دائم کانادا به شما داده می شود.

 • استارتاپ

ویزای استارت آپ کانادا برای کارآفرینان بین المللی که مایل به ایجاد یک شرکت جدید هستند، به منظور اطمینان از خلاقیت و فناوری مبتنی بر شرکت آنها، توانایی رقابت در مقیاس جهانی و اینکه تولید محصول آن پتانسیل رشد بالایی دارد، در نظر گرفته شده است.

تجارت در این کشور علاوه بر این، ویزا برای ایجاد فرصت های شغلی برای کانادایی ها در نظر گرفته شده است. پس از دریافت نامه پشتیبانی از سازمان های شناخته شده ای که توسط کانادا تایید شده اند، این صاحبان مشاغل واجد شرایط برای ارائه درخواست اقامت دائم در کانادا برای خود و اعضای خانواده خود هستند.

 • اسپانسرشیپ خانواده

به منظور درخواست اقامت دائم در کانادا برای والدین، پدربزرگ و مادربزرگ، همسر، فرزند تحت تکفل، فرزندخوانده یا شریک عاطفی غیر کانادایی، یک شهروند کانادایی یا مقیم دائمی که حداقل 18 سال سن دارد، می تواند درخواستی ارائه کند

ویزای اسپانسری لازم به ذکر است که برای شرکت در این برنامه، شرکت کنندگان (اعم از حامیان و افراد حمایت شده) ملزم به رعایت شرایط پیش نیاز هستند.

 • کارآفرینی

هر یک از استان های کانادا از طریق برنامه های کارآفرینی مربوطه خود به صاحبان شرکت ها و مدیران ارشد کسب و کار این فرصت را می دهند تا شرایط لازم برای کسب اقامت دائم در کانادا را برآورده کنند

ویزای کارآفرینی کانادا به شما این امکان را می دهد که یک شرکت جدید در هر استانی در کانادا تاسیس کنید یا یک شرکت موجود را خریداری کرده و آن را توسعه دهید. هر دوی این گزینه ها در دسترس شما هستند.

 • ویزای اقامت موقت

اگر شما جز افرادی هستید که می خواهید در ابتدا وارد خاک این کشور شوید پس نیاز است که ویزای موقت این کشور را دریافت کنید که در ادامه به روش های ان اشاره خواهیم کرد:

 • دانشجویی

محبوب ترین و آسان ترین روش مهاجرت و دریافت ویزای کانادا دریافت ویزای تحصیلی است برای مهاجرت از طریق تحصیل شما به دو مدرک مهم نیاز دارید ویزای تحصیلی و استادی پرمیت. تمامی مقاطع تحصیلی از جمله لیسانس، فوق لیسانس و دکترا واجد شرایط دریافت ویزای تحصیلی از کانادا هستند

این مهم است که بدانید در حین دریافت ویزای کار پس از تحصیل (PGWP) از دانشگاه فارغ التحصیل شوید و بلافاصله پس از آن درخواست اقامت دائم در کانادا را ارسال کنید.

از دیگر مزیت های اخذ ویزای دانشجویی برای کانادا این است که شما را قادر می سازد تا در حین ادامه تحصیل، حداکثر 20 ساعت در هفته به صورت پاره وقت کار کنید.

 • دانش آموزی

به طور کلی، دانش آموزان در کانادا باید تحصیلات رسمی خود را از سن پنج سالگی شروع کنند و تا سن 17 یا 18 سالگی ادامه دهند. تقسیم بندی سطوح آموزشی در مدارس کانادا از سطح 1 شروع می شود و تا سطح 12 ادامه می یابد (به استثنای استان کبک که 11 سطح دارد).

در برخی از حوزه های کانادا، پیش دبستانی به عنوان یک سطح نامیده می شود، و سطوح بعدی تحصیلات ابتدایی تا سطح 6 ادامه خواهد داشت. در سیستم آموزشی کانادا، دوره راهنمایی از سطح 7 شروع می شود و تا سطح 9 ادامه می یابد. ادامه تحصیل متوسطه یا دبیرستان در کانادا از سطح 10 تا سطح 12 هستند.

برای ادامه تحصیل در کانادا، ابتدا باید نامه پذیرش دریافت کنید و سپس درخواستی برای این فرم خاص از ویزای کانادا ارسال کنید. برای دریافت ویزای دانش آموزی نیازی به ارائه مدرک زبان نیست. با این حال، همه معیارها و الزامات دیگر یکسان هستند. این تفاوت اصلی بین ویزای دانشجویی و ویزای دانش آموزی برای کانادا است.

برای حضور در مدارس دولتی در کانادا، دانشجویان بین المللی ملزم به پرداخت شهریه سالانه بین 10000 تا 14000 دلار کانادا هستند. علیرغم اینکه هزینه مدارس خصوصی در کانادا به مراتب بیشتر از این مقدار است.

 • کار

با توجه به نوع مجوز کار یا ویزای کاری که انتخاب می شود، روش های مختلفی برای دریافت مجوز یا ویزای مورد نظر وجود دارد. در حالی که برای شرکت در برخی از این رویکردها داشتن یک پیشنهاد شغلی از یک شرکت کانادایی ضروری است، برای شرکت در برخی دیگر نیازی به داشتن پیشنهاد شغلی نیست.

 • توریستی

ویزای توریستی شکلی از ویزا است که برای شمایی مناسب است اگر بخواهید به دلیل خاصی به این کشور بیایید، مانند دیدار اعضای خانواده خود یا بازدید از تمام سایت های فوق العاده ای که کانادا ارائه می دهد

لازم به ذکر است که برای دریافت این نوع ویزا، علاوه بر مدارکی که در قسمت بعدی به آنها خواهیم پرداخت، باید دعوتنامه ای از یکی از دوستان یا اعضای خانواده نیز داشته باشید.

 • همراه (دانش آموزی – دانشجویی)

در صورتی که فرزند شما بخواهد از طریق ویزای دانش آموزی وارد کشور شود و قصد دارد در مدارس کانادا تحصیل کند و ویزای تحصیلی دریافت کند، دولت کانادا به شما اجازه می‌دهد تا برای همراهی فرزندتان ویزای همراه را داشته باشید

برای دریافت این فرم از ویزا که به ویزای توریستی همراه معروف است، باید درخواست خود را برای ویزا همراه با درخواست ویزای تحصیلی فرزندتان ارسال کنید

بدیهی است که این فقط برای دانش آموزان کانادایی که کمتر از 18 سال سن دارند و برای حضور در کانادا به سرپرست قانونی یا یکی از والدین خود نیاز دارند، اعمال می شود

به همین دلیل مجوز ویزای دانشجویی کانادا برای یکی از والدین دانش آموز (ویزای توریستی کانادا) حتی در صورت نداشتن مجوز کار ارائه می شود.

از سوی دیگر این موضوع در مقاطع بالاتر تحصیلی نیز مشهود است و تعداد قابل توجهی از افرادی که متقاضی ویزای کانادا هستند، خواستار همراهی همسر یا فرزندانشان در زمان تحصیلشان هستند.

موسسه مهاجرتی sefarat24 شرایط ارائه خدمات تخصصی اخذ ویزای همراه تحصیلی برای والدین، همسران و فرزندان دانشجویان خارجی شاغل به تحصیل در کانادا را ارائه می دهد

به طور کلی، دو روش وجود دارد که می توانید درخواست خود را برای این فرم خاص از ویزای کانادا ارسال کنید:

 • ویزای توریستی یا Temporary Resident Visa

در صورت اعطای این نوع ویزای کانادا، والدین دانش آموزان یا همسر و فرزندان دانشجو می توانند برای ویزای همراه کانادا با حداقل اعتبار شش ماه اقدام کنند و یا اعتبار معادل مجوز تحصیل متقاضی اصلی را دریافت کنند. که به ویزای TRV معروف است. این نوع ویزا همزمان با درخواست دانشجویان و دانش آموزان برای ویزای تحصیلی در دانشگاه یا مدرسه ارسال می شود. فرزندان والدینی که دارای ویزای کار یا تحصیل در کانادا هستند، از ارائه نامه پذیرش تحصیلی از مدارس خود برای دریافت ویزای تحصیلی معاف هستند. علاوه بر این، آنها می توانند برای ویزای کانادا بدون مواجه شدن با هیچ مشکلی اقدام کنند.

 • ویزای اجازه کار یا OPEN WORK PERMIT

در صورتی که متقاضی برای تحصیل تمام وقت در یکی از دانشگاه ها یا کالج های معروف کانادا پذیرفته شده باشد یا در حال حاضر در مدرسه ثبت نام کرده باشد، امکان ارائه درخواست برای ویزای کار آزاد توسط همسر و والدین متقاضی وجود دارد. از طریق استفاده از این ویزای کانادا، به همسر متقاضی این فرصت داده می شود تا به طور قانونی و تمام وقت در کانادا تا پایان دوره تحصیلی متقاضی کار کند. در بیشتر موارد، همزمان با ارائه درخواست برای ویزای تحصیلی کانادا، امکان ارسال درخواست برای این نوع ویزای کانادا وجود دارد. از طرف دیگر، فرد می تواند پس از پذیرش یکی از همسران برای تحصیل در کانادا و ایجاد اقامت دائم در آنجا، درخواستی برای اجازه کار آزاد همسرش ارائه دهد.

 • سوپر ویزا

شما می توانید با سوپر ویزای کانادا به ملاقات فرزند یا نوه خود که شهروند یا مقیم دائم کانادا و بالای 18 سال در کانادا است بروید. اگر در درخواست خود موفق باشید، ویزای چند بار ورود به شما اعطا می شود که برای مدت ده سال در طول اقامت شما اعتبار دارد

یکی از مهمترین مزایای اخذ این ویزا این است که به شما اجازه می دهد تا از لحظه ورود به این کشور به مدت حداکثر پنج سال بدون نیاز به تمدید وضعیت خود در کانادا بمانید.

 • فرصت مطالعاتی

ارائه تسهیلات برای تهیه ویزای فرصت مطالعاتی کانادا برای افرادی که واجد شرایط هستند به منظور تسهیل در ارتقای تماس های علمی و فرهنگی بین کانادا و اساتید سایر کشورها در دسترس است.

پس از اخذ پذیرش از دانشگاه، مؤسسه علمی یا مرکز هنری کانادا، متقاضیان این نوع ویزای کانادا واجد شرایط ارائه درخواست برای ویزای فرصت مطالعاتی تحت برنامه ویزای کانادا هستند. در فرآیند درخواست این نوع ویزا، انتخاب نوع مناسب ویزا از اهمیت بالایی برخوردار است. به این دلیل است که این ویزا در یک دسته بندی مجزا قرار می گیرد که بین ویزای کار و ویزای تحصیلی قرار می گیرد.

برای اکثریت افرادی که برای این نوع ویزای کانادا اقدام می کنند، لازم است ویزای کار دریافت کنند. علاوه بر این، اگر قرار است در حین ثبت نام در دوره، از مربی و مرکز آموزشی تکلیف قانونی دریافت کنند، از آنها انتظار می رود که اوراق خاصی را پر کنند و هزینه های مربوط به آن فرم ها را به اداره مهاجرت کانادا بپردازند.

در بیشتر موارد، کسانی که می خواهند برای این نوع خاص از ویزای کانادا درخواست دهند، باید شرایط فرهنگی، علمی و تحقیقاتی خاصی را داشته باشند. در نتیجه، در برخی شرایط می توان برای انواع دیگر ویزای کانادا، مانند ویزای تحصیلی یا حتی مجوزهای عادی توریستی، اقدام کرد. این بستگی به طول دوره و همچنین جنبه علمی یا پژوهشی دوره دارد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کانادا

وقت سفارت کانادا
وقت سفارت کانادا

مروری کوتاه بر نکات زیر که شامل چک لیستی از مدارکی است که سفارت کانادا به منظور بررسی پیش نیازهای متقاضیان ویزای ایرانی برای شهروندی کانادا منتشر کرده است را برای شما آورده ایم:

 • مدارکی که برای ویزای توریستی کانادا مورد نیاز است

مدارک هویتی ویزای کانادا

 • اصل پاسپورت متقاضی با حداقل ۶ ماه اعتبار به همراه کلیه پاسپورت‌های قدیمی و یا کارت‌های پرواز یا بلیط هواپیما
 • یک قطعه عکس رنگی ۳.۵x۴.۵ با پس زمینه سفید (عکس باید در ۶ ماه اخیر گرفته شده باشد.)
 • ترجمه شناسنامه متقاضیان
 • ترجمه سند ازدواج (در صورت همسفر بودن با همسر)
 • ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل (در صورت همسفر بودن فرزندان)
 • تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی (گروه مسافرتی ویزالند برای شما تکمیل می‌کنند)
 • ترجمه رضایت نامه محضری برای همراهی فرزندانی که بدون یکی از والدین قصد مسافرت دارند. رضایت نامه باید از سوی کسی باشد که آن‌ها را همراهی نمی‌کنند.

در مورد اخذ ویزای توریستی کانادا، ذکر این نکته ضروری است که ارائه کارت پایان خدمت الزامی نیست. ضمناً نیازی به طرح اقدامات نظامی در داخل سازمان هایی مانند سپاه نیست و اگر چنین فعالیت هایی را مطرح کنید، تأثیر منفی بسیار کمی در پرونده شما خواهد داشت.

مدارک مالی ویزای کانادا

 • نامه صلاحیت مالی توسط بانک به زبان انگلیسی و به ارز دلار کانادا صادر می شود. مهر و امضای امور بین الملل شعبه صادرکننده نامه الزامی است:
 • مدت اعتبار گواهی تمکن مالی و گردش حساب، یک ماه می‌باشد.
 • در صورتی که گواهی سپرده بلند مدت، گواهی خرید سهام و یا اوراق بهادار و یا سند اتومیبل دارید نیز ارائه دهید.
 • گردش حساب ۴ تا ۶ ماهه متقاضی به همراه مهر و امضا شعبه صادر کننده.
 • ترجمه اسناد ملکی در صورت وجود (اختیاری اما مهم)

مدارک شغلی ویزای کانادا

 • کارمندان
 • گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی با سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی و درآمد سالیانه
 • نام مدیر و یا سرپرست، مدت زمان موافقت شده با مرخصی
 • ترجمه فیش حقوقی و بیمه تامین اجتماعی دو ماهه آخر 
 • ترجمه حکم کارگزینی.
 • کارفرمایان
 • ترجمه آگهی تاسیس
 • آگهی تغییرات و آگهی تصمیمات در روزنامه رسمی
 • ترجمه لیست بیمه و فیش حقوقی ۲ ماهه اخیر کارمندان
 • ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، نامه تمکن بانکی شرکت
 • ریز پرینت بانکی ۴تا ۶ ماهه آخر به زبان لاتین.
 • تجاران
 • ترجمه کارت بازرگانی
 • گواهی اتاق بازرگانی
 • ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده و ترجمه لیست پرداخت بیمه
 • پزشکان
 • ترجمه پروانه دائم طبابت
 • کارت نظام پزشکی
 • ترجمه پروانه مطب
 • ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده
 • ترجمه لیست پرداخت بیمه.
 • مهندسان
 • ترجمه پروانه نظام مهندسی و یا جواز ساخت.
 • کارخانه داران و صاحبان مشاغل
 • ترجمه پروانه بهره برداری
 • ترجمه جواز کسب
 • ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده
 • ترجمه لیست پرداخت بیمه.
 • بازنشستگان
 • ترجمه حکم بازنشستگی
 • ترجمه فیش حقوقی دو ماه اخر بازنشستگی (در صورت افزایش حقوق، حکم افزایش حقوق بازنشستگی نیز لازم است)

مدارک دعوت نامه ویزای کانادا

دعوت نامه برای ویزای کانادا شامل اطلاعات زیر می باشد:

 • مشخصات دعوت کننده متقاضی
 • نسبت فامیلی
 • دلیل سفر متقاضی
 • آدرس و تلفن دعوت کننده
 • مدت زمان اقامت و غیره

مدارک دعوتنامه

 • پاسپورت کانادایی
 • کارت شناسایی کانادایی (و یا PR)
 • گواهی اشتغال به کار
 • نامه‌ی بانکی
 • برگه‌های پرداخت مالیات و فرم‌های T4 یا T1 

نکته مهم که باید در نظر داشته باشید اینکه در صورت نداشتن دعوت نامه، ارائه رزرو بلیط هواپیما و واچر هتل الزامی است.

مدارک تحصیلی ویزای کانادا

 • ارائه برنامه تحصیلی (study plan)

برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا، ابتدا باید یک برنامه تحصیلی را به افسر مهاجرت کانادا ارسال کنید. افسر ویزای تحصیلی کانادا می خواهد جزئیات رشته مورد نظر، مدرسه، محل اقامت مورد نظر و اهداف مورد نظر پس از تحصیل را در این برنامه ببیند.

 • ترجمه رسمی انگلیسی آخرین ریز نمرات و مدارک تحصیلی

 زمانی که نهاد صادر کننده بر برگه آخرین ریز نمرات و مدارک تحصیلی شما مهر می زند، باید به به انگلیسی ترجمه شده باشد.

 • گواهی اشتغال به تحصیل (در صورتی که دانشجو هستید):

برای ادامه تحصیل در کانادا در زمانی که دانشجو هستید، به گواهی اشتغال نیاز دارید. برای دریافت آن، باید از موسسه فعلی خود درخواست کنید و سپس آن را به سفارت کانادا ارسال کنید. ترجمه معتبر انگلیسی گواهی اشتغال به کار نیز الزامی است.

مدارک کاری ویزای کانادا

 • گواهی سلامت جسمانی

متقاضیان ویزای کار در کانادا ملزم به انجام و پاسخ به یک سری آزمایشات سلامت جسمانی هستند که توسط سفارت کانادا درخواست می شود. این آزمایش ها شامل آزمایش بیماری های عفونی مانند ایدز، هپاتیت، سل و سایر بیماری های عفونی است. برای انجام الزامات سفارت کانادا، تحویل آن به همراه سایر مدارک ضروری است.

 • گواهی عدم سوء پیشینه

فردی که درخواست ویزا برای ورود به کانادا می کند نباید دارای سابقه کیفری به خصوص در زمینه حقوق بشر و سوء مصرف مواد مخدر باشد. در میان سایر مدارکی که باید به سفارت کانادا ارسال شود، گواهی پیشینه باید توسط مترجمی که بخشی از فرآیند ترجمه رسمی است به انگلیسی ترجمه شود.

 • ارائه مدرک زبان با توجه با ایالات انتخابی

برای استخدام در کشورهای انگلیسی زبان، داوطلبان ویزای کار کانادا باید نمره آیلتس 7 یا بالاتر و برای کار در کشورهای فرانسوی زبان باید نمره B2 یا بالاتر را ارائه دهند.

تمکن مالی برای ارائه به سفارت

دریافت وقت سفارت کانادا
دریافت وقت سفارت کانادا

شما ملزم به دادن حسابی هستید که حداقل موجودی آن 800 میلیون دلار و گردش حساب قابل قبول شش ماهه باشد. ظرفیت مالی برای تامین بسته به نوع ویزای مورد نظر شما متفاوت است. با این حال، به طور کلی، شما ملزم به ارائه یک حساب کاربری هستید.

هنگام درخواست برای ویزای دانشجویی، مهم است که بدانید مقدار تمکنی که لازم است باید معادل مقدار پول مورد نیاز برای شهریه سال اول دانشگاه + 10000 دلار کانادا باشد.

مدت زمان صدور ویزای کانادا 

بسته به نوع ویزای مورد نظر شما، مدت زمانی که بررسی پرونده طول می کشد، متفاوت است. در مورد ویزای اقامت موقت کانادا، زمان ارزیابی پرونده ها و صدور ویزا اغلب کمتر از شش ماه است

از سوی دیگر، مدت زمان رسیدگی به درخواست ها برای ویزای اقامت دائم حداقل شش ماه است

در ادامه اطلاعاتی را در مورد مدت زمانی که سفارت کانادا برای مراحل مختلف مهاجرت در نظر گرفته است در اختیار شما قرار خواهیم داد. مهم است که در نظر داشته باشید که مدت زمان این دوره ممکن است بسته به شرایط متفاوت باشد:

 • ویزای توریستی 81 روز
 • سوپر ویزا 103 روز
 • ویزای تحصیلی 11 هفته
 • ویزای کاری 46 هفته
 • فدرال اسکیل ورکر 6 ماه 
 • تجربه کانادایی 5 ماه 
 • برنامه استانی 8 ماه
 • ویزای استارتاپ 37 ماه
 • اسپانسرشیپ همسر (داخل کانادا) 10 ماه 
 • اسپانسرشیپ همسر (خارج کانادا) 13 ماه
 • اسپانسرشیپ والدین و پدر/مادر زرگ‌ها 21 ماه

هزینه ویزای کانادا

هزینه هایی که در اینجا توضیح می دهیم برخی از هزینه هایی است که در طول فرآیند رسیدگی به درخواست مهاجرت خود باید پرداخت کنید و در نظر داشته باشید این اعداد تخمینی هستند:

 • هزینه بررسی پرونده یا  – Application Processing Fee بسته به نوع ویزا متفاوت است۱۰۰ تا ۱۶,۰۰۰ هزار دلار
 • هزینه انجام انگشت نگاری  Biometrics– یک نفر: ۸۵ دلار، دو نفر و بیشتر: ۱۷۰ دلار
 • هزینه انجام آزمایشات پزشکی (معمولا برای ویزاهای اقامت دائم کانادا لازم است و بسته به کشور متفاوت است) – ۱۰۰ تا ۴۰۰ دلار
 • هزینه گرفتن عکس و ترجمه مدارک (بسته به تعداد مدارک متفاوت است) – ۲۰۰ تا ۵۰۰ دلار
 • هزینه ارزیابی مدارک تحصیلی به همراه هزینه ارسال (بیشتر برای ویزاهای اقامت دائم لازم است) – ۲۰۰ تا ۳۵۰ دلار
 • هزینه آزمون زبان – ۳۰۰ دلار
 • هزینه عدم سوء پیشینه – ۲۷ تا ۴۰ دلار
 • هزینه بیمه پزشکی (برای بعضی از ویزاهای اقامت موقت کانادا لازم است) – یک ماه: ۱۵۰ دلار
 • تمکن بانکی مورد نیاز برای ویزای مورد نظر به ازای هر نفر- حداقل ۱۳,۰۰۰ تا ۳۵,۰۰۰ هزار دلار
 • هزینه گرفتن پاسپورت و یا تمدید آن در کشور مبدا (بسته به کشور متفاوت است) – ۲۰ تا ۶۰ دلار

نکات مهم در مورد ویزای کاناد

 • مدارک ناقص برای ویزای کانادا یکی از دلایل اصلی رد ویزای متقاضی این است که متقاضی فرم های درخواستی را که توسط سفارت کانادا ارائه شده است تکمیل نکرده است. بنابراین، ممکن است با تفویض این موضوع مهم به سفارت ۲۴، احتمال رد شدن ویزای خود را کاهش دهید.
 • تاریخ اعتبار پاسپورت افراد به تاریخ اعتبار ویزای مولتی کانادا مرتبط می شود
 • متقاضیان با توجه به محدودیت های موجود می توانند توسط سفارت ۲۴ درخواست خود را برای پرداخت هزینه ویزا ارسال کنند

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

 • هدف از تحصیل منطقی و قانع کننده نباشد. 
 • تای ضعیف‌تر( منظور از تای وابستگی است که وابستگی عاطفی یک نوع آن است).
 • عدم ارائه تمکن مالی کافی.
 • ارسال مدارک ناقص یا غلط.
 • عدم اطمینان افیسر از برگشت شما.
 • داشتن سوء سابقه.

اطلاعات سفارت کانادا در ایران، تهران

سفارت کانادا در ایران در سال 2013 به دلیل عدم توافق بر سر برخی مسائل دیپلماتیک به طور موقت بسته شد. دفتر سفارت در آنکارا ترکیه بازگشایی شد و تمامی پرونده هایی که در سفارت کانادا در تهران بود به دفتر سفارت در آنکارا منتقل شد.

از آن زمان تاکنون  سفارت کانادا در ایران حضور نداشته و هیچ فعالیتی در داخل این کشور نداشته است. از سوی دیگر، اتباع ایرانی و کانادایی مقیم ایران این امکان را دارند که در زمان مراجعه به سفارتخانه های کانادا در کشورهای دیگر مانند ترکیه و امارات متحده عربی از خدمات دیپلماتیک کانادا استفاده کنند.

به طور معمول، برای اینکه افراد ایرانی در فعالیت‌های دیپلماتیک یا مهاجرتی با کانادا شرکت کنند، باید با مکان‌های VAC (مرکز درخواست ویزا) واقع در ایران یا کشورهای نزدیک ارتباط برقرار کنند.

مراکز درخواست ویزا (VAC) علاوه بر کمک به افراد ایرانی در ارسال درخواست‌های خود، فرآیند دریافت مدارک و ارائه خدمات مرتبط با مهاجرت و ویزا به کانادا را بر عهده دارند.

سفارت کانادا در کشورهای اطراف ایران:

آنکارا در ترکیه

استانبول در ترکیه

ایروان در ارمنستان

ابوظبی در امارات

دبی در امارات

تفلیس در گرجستان

باکو در آذربایجان

بغداد در عراق

سفارت کانادا در ترکیه

سایت سفارت کانادا در استانبول

آدرس وب سایت: http://www.canadainternational.gc.ca/turkey-turqquie

تلفن سفارت کانادا در استانبول

تلفن تماس: ۰۰۹۰۲۱۲۳۸۵۹۷۰۰

فکس: ۰۰۹۰۲۱۲۳۵۷۱۰۰۰

ایمیل: [email protected]

آدرس سفارت کانادا در استانبول

آدرس سفارت کانادا در استانبول: Consulate General of Canada – 209 Buyukdere Caddesi – Tekfen Tower – Levent 4, Istanbul – 34394 Turkey

آدرس سایت سفارت کانادا در آنکارا

آدرس وب سایت سفارت کانادا در آنکارا: http://www.canadainternational.gc.ca/turkey-turqquie

تلفن سفارت کانادا در آنکارا

تلفن تماس: ۰۰۹۰۳۱۲۴۰۹۲۷۰۰

فکس: ۰۰۹۰۳۱۲۴۰۹۲۷۱۲

ایمیل: [email protected]

آدرس سفارت کانادا در آنکارا

نشانی سفارت کانادا در آنکارا: CinnahCaddesi No: 5806690, CankayaAnkara, Turkey

آدرس سفارت کانادا در دبی

•19Floor, Jumeirah Emirates Towers, Sheikh Zayed Road, Dubai, United Arab Emirates

تلفن سفارت کانادا در دبی

تلفن تماس: ۸۴۴۴۴۰۴ (۴) ۹۷۱+

ایمیل سفارت کانادا در دبی

ایمیل: [email protected] و [email protected]

آدرس سفارت کانادا در ارمنستان

• 10 Vazgen Sargsyan St, Yerevan 0010, Armenia

تلفن سفارت کانادا در ارمنستان

شماره تماس سفارت کانادا در ارمنستان: ۰۰۳۷۴۳۰۵۸۳۷۸۶

اطلاعات لازم درباره سفارت کانادا در ارمنستان

پس از تکمیل مراحل لازم برای گرفتن اثر انگشت و ثبت اطلاعات بیومتریک خود در مراکز درخواست ویزای کانادا واقع در هر یک از مراکز، باید به ایران بازگردید و منتظر نتیجه درخواست خود باشید.

پس از اینکه مراحل بیومتریک را با موفقیت انجام دادید، یک رسید و یک بارکد به شما ارائه می شود که نشان می دهد فرآیندها را با موفقیت انجام داده اید.

پس از دریافت ایمیل حاوی پاسخ درخواست خود، در صورت مثبت بودن پاسخ درخواست، برای ثبت ویزای کانادا باید پاسپورت خود را به این دفاتر تحویل دهید.

از طرف دیگر، اگر سفارت به درخواست شما برای ویزای کانادا پاسخ منفی بدهد، پس از گذشت دو تا چهار ماه می توانید مشکل را حل کنید.

سخن آخر

به طور کلی فرآیند اخذ ویزای کانادا فرآیندی حساس و پیچیده ای می باشد که نیازمند دقت و تجربه بالایی از سوی متقاضی است. در نتیجه حتی کوچکترین اشتباه در پرکردن فرم درخواست ویزای کانادا یا هر مدرک دیگری که با این پروسه مرتبط است می تواند به راحتی افسر مهاجرت را دچار تردید کند. علاوه بر این، در نتیجه، درخواست ویزای کانادا رد می شود.

در انتهای این مقاله اشاره می کنیم که شما می‌توانید تایم مشاوره با سفارت ۲۴ رزرو کنید و متخصصین مشاور ما در خدمت شما برای بهترین مشاوره ها خواهند بود.

خدمات سفارت ۲۴

کلیه خدمات مربوط به اخذ ویزای توریستی و تورهای مسافرتی اروپا

دریافت وقت سفارت کانادا

برای دریافت نوبت سفارت عادی و یا فوری باید این سرویس را درخواست کنید.

تکمیل فرم سفارت

تکمیل فرم سفارت نقش مهمی در دریافت ویزای شما دارد. شما می‌توانید این کار را به کارشناسان ما بسپارید.

رزرو هتل و بلیط کانادا

قبل از مراجعه به سفارت، شما باید رزرو هتل (ووچر هتل) و رزرو پرواز برای سفر خود را تهیه نمایید.

صدور بیمه مسافرتی

صدور بیمه نامه مسافرتی مورد تایید سفارت های حوزه شنگن و کانادا توسط سفارت ۲۴ انجام می‌شود.

ترجمه مدارک

ترجمه مدارک شما توسط دارالترجمه‌های رسمی و مورد تایید سفارت‌ها انجام خواهد شد.

اخذ دعوتنامه کانادا

اخذ دعوتنامه نمایشگاهی با توجه به رشته تحصیلی و فعالیت شغلی شما توسط کارشناسان ما انجام می‌شود.

سوالات متداول وقت سفارت و ویزای کانادا

پرسش و پاسخ
 • اصل پاسپورت متقاضی
 • فرم تکمیل شده سفارت
 • مدارک شغلی و سوابق بیمه
 • اسناد مالی و ملکی
 • ترجمه شناسنامه و کلیه مدارک
 • سه قطعه عکس
 • دعوتنامه (برای ویزای تجاری و بازدید از خانواده)
 • رزرو هتل و رزرو پرواز
 • بیمه مسافرتی

شما می‌توانید حداکثر تا ۶ ماه قبل از تاریخ سفر خود اقدام به دریافت نوبت نمایید.

پرداختی سفارت کانادا به صورت آنلاین انجام خواهد شد و شما فقط برای انجام پروسه انگشت‌نگاری به سفارت مراجعه می‌کنید.

در صورت حاضر نشدن در تاریخ مصاحبه در محل سفارت، شما No Show خواهید شد و به مدت ۲ ماه امکان دریافت وقت سفارت برای شما وجود نخواهد داشت.

بله، در صورت دریافت دعوتنامه فامیلی و یا دعوتنامه تجاری مرتبط با فعالیت کاری و سوابق شما، احتمال ویزا شدن شما افزایش می‌یابد.

تمکن مالی باید حداقل ۶۰۰ میلیون تومان به ازای هر نفر و با واحد پولی کشور کانادا (دلار کانادا) باشد.

خیر، شما باید تمکن مالی و گردش حساب خود را از یک بانک و حساب ارائه کنید.

سفارت کانادا در ترکیه و امارات سریع‌ترین زمان و بهترین دسترسی را دارند.

ویزای کانادا چند بار ورود و ۵ ساله است.

مشاوره تخصصی برای اخذ ویزا

ارائه خدمات صدور بیمه مسافرتی، رزرو هتل و پرواز و … برای ارائه به سفارت‌ها

دریافت تلفنی وقت سفارت