وقت سفارت اسپانیا و مدارک مورد نیاز سفارت

در این بخش از وب سایت سفارت ۲۴، شما با مراحل و جزئیات مربوط به دریافت وقت سفارت اسپانیا، آماده سازی مدارک مورد نیاز سفارت و اخذ ویزای شنگن کشور اسپانیا آشنا می‌شوید. ما از زمان دریافت وقت سفارت تا زمان اخذ ویزا در کنار شما هستیم.

شما با دریافت ویزای شنگن می‌توانید به ۲۶ کشور عضو اتحادیه شنگن سفر کنید، اما قبل از هر چیز باید با نکات مربوط به اخذ ویزای شنگن آشنا شوید.

ویزای توریستی اسپانیا
1

دریافت وقت سفارت اسپانیا

برای دریافت نوبت سفارت اسپانیا شما باید اسکن پاسپورت، دعوتنامه یا رزرو هتل و اطلاعات تماس و آدرس خود را برای ما ارسال کنید.

2

آماده سازی و ترجمه مدارک

قبل از حضور در سفارت اسپانیا، باید مدارک مورد نیاز سفارت برای اخذ ویزای شنگن را آماده و ترجمه کنید.

3

حضور در سفارت اسپانیا

در روز مصاحبه باید در زمان تعیین شده در سفارت اسپانیا حاضر شوید. به همراه داشتن مدارک و هزینه پرداختی سفارت الزامی است.

راهنمای وقت سفارت اسپانیا از طریق BLS

ویزای اسپانیا

سالانه تعداد زیادی از ایرانیان به دلایل مختلف از جمله گردشگری، تجارت و تحصیل به اسپانیا می روند. اسپانیا یکی از مهم ترین کشورهای اروپایی است.

این کشور از یورو به عنوان واحد پول رسمی خود استفاده می کند و یکی از اعضای معاهده شینگن است و شما امکان سفر به 25 کشور عضو منطقه شینگن را خواهید داشت. اما باید در نظر داشته باشید که قبل از ورود به این کشور برای هر هدفی، مراجعه به سفارت اسپانیا الزامی است.

در اسپانیا نیز مانند سایر سفارتخانه های اروپایی، موقعیت های دیپلماتیک متنوعی وجود دارد. هنگام تصمیم گیری در مورد نحوه استفاده از زمان دیپلماتیک، سفارت اسپانیا به مجموعه ای از قوانین دقیق پایبند است.

برای دستورالعمل‌های دقیق، فهرستی از مقالات ضروری و پیشنهاداتی در مورد چگونگی آماده‌سازی مؤثر برای قرار ملاقات خود در سفارت اسپانیا را که برایتان در سایت sefarat24 آماده کردیم که پیشنهاد می کنیم حتما مطالعه کنید.

امیدواریم در این پست تمامی اطلاعات لازم را در مورد تعیین وقت سفارت اسپانیا دریافت کنید و ما هم در کنار شما هستیم:

وقت سفارت اسپانیا (توریستی، کاری و تحصیلی)

برای تعیین وقت سفارت اسپانیا، اولین کاری که باید انجام دهید این است که به سایت سفارت مراجعه کرده و مدارک مورد نیاز را تکمیل کنید که در ادامه با جزئیات توضیح خواهیم داد.

در مرحله اول توجه داشته باشید که آژانس BLS مسئول تعیین سفیر اسپانیا در ایران است، ابتدا باید با آژانس BLS با استفاده از سیستم آنلاین آنها قرار ملاقات بگذارید.

اکنون در روزی که وعده داده شد، باید به دفتر کارگزاری مراجعه کنید، در آنجا باید مدارک مورد نیاز را تحویل دهید و انگشت نگاری کنید. در واقع برای تعیین وقت سفارت اسپانیا باید ابتدا به آژانس BLS سفارت مراجعه کنید و بعد از تکمیل مدارک لازم، وقت سفارت را تعیین کنید.

انواع وقت سفارت اسپانیا (فوری و عادی)

تعیین وقت فوری سفارت اسپانیا: 

در نتیجه تعیین وقت فوری، می توانید در مدت کمتر از 14 روز به سفارت مراجعه کنید. زمانی که برنامه سفر خاصی را برای تعطیلات خود در نظر دارید از این فرصت استفاده کنید. به عنوان مثال، رفتن به یک کنفرانس، رفتن به یک نمایشگاه تجاری، بستن قرداد کاری و بیزینسی و رسیدگی به مسائل پزشکی و غیره.

 

تعیین وقت عادی سفارت اسپانیا:

و اما تعیین وقت عادی که به شما امکان می دهد در فواصل زمانی طولانی تر در مورد سفر تصمیم بگیرید و به سفارت مراجعه کنید. در واقع این روند در حدود یک ماه زمان می برد. در نظر داشته باشید که اگر صرفا قصد رفتن به تعطیلات را دارید و کار ضروری و فورسی ندارید این گزینه برای شما مناسب است و همچنین بهترین فرصت برای تکمیل مدارک و ارسال به سفارت است.

دریافت تلفنی وقت سفارت اسپانیا: 02144020069

بسیار مهم است توجه داشته باشید که هزینه های پرداخت شده برای قرار ملاقات در سفارت اسپانیا می تواند منجر به زمان کمتری برای مراجعه به دفتر BLS و انگشت نگاری شود. و مهمتر از همه، به یاد داشته باشید که مرتب، منظم و کامل بودن مدارک بسیار مهم است و حتی یک مدرک ناقص منجر به رد درخواست ویزای شینگن شما خواهد شد.

انواع ویزای شینگن کشور اسپانیا کدام ها هستند؟

بر اساس هدف سفر خود، باید برای یکی از چهار نوع ویزای اسپانیا درخواست دهید: A، B، C، یا D که در ادامه با آنها بیشتر اشنا خواهیم شد:

 • با ویزای نوع A می توانید از طریق اسپانیا سفر کنید، اما نمی توانید فرودگاه یا منطقه شینگن را ترک کنید.
 • ویزای نوع B یک مجوز ورود/خروج سه ماهه از اسپانیا است.
 • ویزای توریستی نوع Cکه اجازه ورود به اسپانیا را برای یک دوره 90 روزه می دهد.
 • تجار اغلب برای ویزای نوع D اقدام می کنند و با این ویزا امکان ورود و خروج چندین باره از اسپانیا وجود دارد.
 • ویزای کوتاه مدت اسپانیا نوع C

ویزای کوتاه مدت اسپانیا، اجازه ورود برای کمتر از 90 روز را می دهد. این ویزا شامل توریستی، تجاری و سایر نیازهای کوتاه مدت می شود. مسافران باید بلیط هواپیما، رزرو هتل، بیمه مسافرتی و اسناد مالی را برای اثبات هدف خود ارائه دهند. ایرانیان که قرارداد ورود بدون ویزا را به این کشور ندارند باید ویزای کوتاه مدت اسپانیا را دریافت کنند.

 
 • ویزای بلندمدت اسپانیا نوع D

برای اقامت طولانی مدت در اسپانیا به ویزای بلند مدت نیاز است. این ویزا برای بازنشستگان، کارگران از راه دور و دانشجویان در اسپانیا مناسب است. ویزای بلند مدت به افراد اجازه می دهد بیش از 90 روز بدون کار در اسپانیا بمانند. دولت اسپانیا برای ویزای بلند مدت به شرایط خاصی نیاز دارد. به عنوان مثال، شما باید پول کافی برای ماندن در اسپانیا داشته باشید و همچنین باید درآمد کافی را ثابت کنید که در منطقه اسپانیایی متفاوت است. سابقه بیمه  و نداشتن سابقه کیفری نیز الزامی است.

در ادامه همچنان با ما همراه باشید تا دو مورد از ویزاهای بلند مدت را که شامل ویزای کاری و تحصیلی در اسپانیا هستند را بیشتر بشناسیم:

 • ویزای تحصیلی اسپانیا

ویزای تحصیلی برای کسانی که در دوره های تحصیلی یا تحقیقاتی اسپانیا شرکت می کنند ارائه می شود. ویزای دانشجویی اسپانیا برای کل سال تحصیلی معتبر است و می تواند تا 12 ماه طول بکشد. اگر تحصیلات بیش از 12 ماه طول بکشد، دانشجویان باید قبل از انقضا ویزای خود را تمدید کنند.

ویزای دانشجویی اسپانیا از نوع D بلند مدت است و آن را باید با شرکت در مصاحبه در سفارت اسپانیا و ارائه مدارک آموزشی از جمله دعوتنامه از یک موسسه علمی معتبر دریافت کنید.

دانشجویان برای ورود به این کشور و حضور در یک دانشگاه معتبر نیاز به ویزای تحصیلی اسپانیا دارند و همچنین می توانند حین تحصیل به صورت پاره وقت کار کنند.

برای دریافت این ویزا قوانینی وجود دارد که باید رعایت شوند:

 • ابتدا، محصلین به نامه پذیرش اسپانیایی نیاز دارند. این افراد با این نامه در یک دوره دانشگاهی اسپانیا پذیرفته شده اند.
 • دانشجو باید توانایی مالی خود را برای زندگی در اسپانیا نشان دهد. حداقل میزان مورد نیاز در طول تحصیل متفاوت است و برای دانشجویانی که مایل به اقامت در شهرهای گران قیمت مانند مادرید و بارسلون هستند بیشتر است.
 • دانشجو باید قبل از عزیمت بیمه درمانی اسپانیا را خریداری کند.

اعتبار ویزای اسپانیا بسته به مدت تحصیل متفاوت است. بیشتر ویزای دانشجویان تا زمان فارغ التحصیلی باقی می ماند، اما در صورت داشتن پیشنهاد کارآموزی یا استخدام از یک شرکت اسپانیایی، می توانند آن را برای دو سال تمدید کنند.

 • ویزای کاری اسپانیا

هر کسی که تصمیم به کار در کشور اسپانیا را داشته باشد، می تواند برای ویزای کار درخواست دهد. به طور معمول، ویزای کار اسپانیا برای یک سال اعتبار دارد و امکان تمدید آن وجود دارد.

مانند سایر ویزاهای شینگن گروه D، ویزای کار اسپانیا برای مدت طولانی معتبر است. کار در اسپانیا اکنون با این ویزا در دسترس شماست. دعوت نامه کارفرما برای درخواست ویزای کار در اسپانیا ضروری است.

با تعیین وقت سفارت و مدارک و دعوتنامه لازم می توانید برای ویزا اقدام کنید. اخذ ویزای کار اسپانیا پیچیده است، اما می توان با رعایت تمام مراحل و رعایت تمام معیارهای دولت اسپانیا به راحتی انجام شود. درواقع شاید زمان بر باشد اما ارزش این را دارد که به بازار کار قوی و فعال این کشور بپیوندید.

برای درخواست ویزای کار، پیشنهاد کار از سوی یک تجارت اسپانیایی مورد نیاز است. شرکت باید از ویزای شما حمایت کند. مدارکی را ارائه دهید که ثابت کند تمام الزامات را برآورده می کنید. الزامات قانونی شامل عدم سابقه کیفری ، بیمه درمانی و تحصیلات می باشد.

نوع کار و مدت قرارداد کارفرما معیارها و اعتبار ویزای کار اسپانیا را تعیین می کند. بیشتر ویزاها یک سال طول می کشند و ممکن است تا پنج سال تمدید شود. همسر و بستگان شما می توانند با ویزای کار در اسپانیا بمانند.

 • ویزای توریستی اسپانیا

ویزاهای توریستی برای اقامت های کوتاه مدت در اسپانیا داده می شود. افراد می توانند با این ویزا به مدت 90 روز در 6 ماه در کشور اسپانیا اقامت داشته باشند..

اسپانیا به دلیل تاریخ غنی، فرهنگ متنوع و محیط خاص، یک مقصد گردشگری مشهور اروپایی است. بیشتر گردشگران برای ورود به اسپانیا نیاز به ویزا دارند. همانطور که اشاره کردیم گردشگران می توانند با ویزا 90 روز در اسپانیا بمانند.

ویزای توریستی اسپانیا باید در سفارت یا کنسولگری اسپانیا دریافت شود. فرم درخواست ویزا را همراه با پاسپورت، مدارک مالی و بلیط برگشت ارسال کنید. بررسی ویزا تا 15 روز طول می کشد و هزینه ها بر اساس ملیت متفاوت است.

نکته مهم که باید مد نظر قرار گیرد اینکه کار و تحصیل در اسپانیا با ویزای توریستی ممنوع است و ویزای بلند مدت اسپانیا برای استخدام رسمی یا تحصیل مورد نیاز است که در بالا مفصلا در مورد انها صحبت کردیم.

بازدیدکنندگان همچنین باید از مراحل ورود و خروج اسپانیا پیروی کنند، آدرس محل سکونت خود را ارائه دهند، استانداردهای بهداشتی و ایمنی را رعایت کنند و با نمایندگان مهاجرت همکاری کنند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ وقت سفارت اسپانیا

وقت سفارت اسپانیا
وقت سفارت اسپانیا

در روند تعیین وقت سفارت اسپانیا باید دقت داشته باشید که عکس واضح و اسکن پاسپورت را نیاز دارید. همچنین در نظر داشته باشید که در زمان مراجعه به کارگزاری برای دریافت ویزا باید یکسری مدارک را به همراه داشته باشید که در ادامه برایتان لیست کرده ایم:

 1. فرم درخواست ویزا
 2. دو عدد عکس
 3. پاسپورت معتبر
 4. ارائه برگ تمکن مالی
 5. بلیط رفت و برگشت هواپیما
 6. رزرو هتل
 7. اصل و ترجمه مدارک ملک
 8. بیمه مسافر
 9. گواهی اشتغال به تحصیل یا کار
 10. رسید پرداخت هزینه ویزا

تمام مدارک سفر به این کشور باید به اسپانیایی ترجمه شود و دارالترجمه آنها را تایید کرده باشد. وگرنه نیازی به تایید وزارت امور خارجه یا دادگستری نیست.

هزینه ویزای اسپانیا چقدر است؟

برای اخذ ویزا  باید هزینه ای به سفارت پرداخت کنید. متقاضی این هزینه را به صورت نقدی پرداخت می کند. این هزینه با توجه به سن افراد متفاوت است. ویزا برای بزرگسالان در حدود 40 یورو و کودکان زیر 6 سال رایگان است و برای کودکان 6 تا 12 ساله 50% هزینه پرداخت می شود. برای قرارهای فوری هزینه بیشتری را باید در نظر گرفت دارد.

میزان تمکن مالی مورد نیاز سفارت اسپانیا چقدر است؟

 • تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای توریستی و کاری اسپانیا

مبلغ تمکن مالی موردنیاز سفارت اسپانیا برای دوره‌های کوتاه‌مدت (حداکثر ۱۰ روز) و دوره‌های بلندمدت (بیشتر از ۱۰ روز) متفاوت بوده و به‌صورت زیر است:

 • دوره کوتاه‌مدت: طبق کمیسیون اروپا، برای سفر به اسپانیا  به مدت حداکثر ۱۰ روز، شما باید حداقل تمکن مالی در حدود ۵۷۳.۲۳ یورو را اثبات کنید.
 • دوره بلندمدت: اگر قرار است سفر شما به اسپانیا بیش از ۱۰ روز طول بکشد، مبلغ موردنیاز روزانه ۷۰.۷۷ یورو است. اتباع خارجی باید در زمان درخواست ویزای اسپانیا، داشتن چنین مبلغی را به سفارت یا کنسولگری اسپانیا ثابت کنند.
 • تمکن مالی مورد نیاز سفارت اسپانیا برای ویزای دانشجویی
 • ۹۰۰ یورو در ماه + شهریه دانشگاه/موسسه آموزشی

چرا ویزای اسپانیا ریجکت می شود؟

 • ناقص بودن درخواست: درخواست های ناقص یکی از دلایل اصلی امتناع ویزا است. فرم درخواست ناقص است یا فاقد اطلاعات شخصی، تاریخ سفر، اطلاعات تماس و سایر مدارک مشخص نیست و بدون این اطلاعات، ویزای شما به طور حتم رد خواهد شد، زیرا این نگرانی را ایجاد می کند که متقاضی قانونی نیستید یا قصد دارید پس از مدت انقضا در اسپانیا بمانید. بنابراین، باید فرم درخواست خود را با دقت تکمیل و دوباره بررسی کنید.
 • ارائه مدارک جعلی: صورت‌حساب‌های جعلی بانکی، نامه‌های شغلی و برنامه‌های سفر  جعلی نیز می تواند منجر به رد ویزای اسپانیا شود و یا حتی متهم به جرم شوید. تمام اوراقی که به سفارت می دهید باید معتبر باشند.
 • منابع مالی و نیت متقاضی: مقامات ویزا منابع مالی و تمایل متقاضیان برای رفتن به اسپانیا را در اولویت قرار می دهند. متقاضیان باید نشان دهند که می توانند خود را در اسپانیا بدون ایجاد خطر امنیتی حفظ کنند. اگر ویزای رسمی اعطا کننده توانایی های مالی شما را زیر سوال ببرد یا در مورد قصد بازگشت  شما تردید کند، درخواست شما را رد خواهد کرد. درخواست ویزای شما باید شامل تمام اسناد مالی باشد تا از این امر جلوگیری شود. صورت‌حساب‌های بانکی، صورت‌حساب‌های کارت اعتباری و اظهارنامه مالیات بر درآمد را به صورت کامل ارسال کنید.
 • ارائه برنامه سفر ضعیف: یک برنامه سفر نامناسب یا عدم هدف برای رفتن به اسپانیا نیز ممکن است منجر به رد ویزای اسپانیا شود. نداشتن برنامه تعطیلات، دلایل حیاتی مانند جلسات کاری، یا هدف روشن برای بازگشت مثال هایی هستند. بنابراین، باید ثابت کنید که برای گردشگری، تجارت یا تحصیل به اسپانیا سفر می کنید. برنامه ای جذاب ارائه دهید که بر اقامت و فعالیت های شما در اسپانیا تاکید دارد.
 • سابقه نقض ویزا یا جرائم جنایی: متقاضیانی که نقض ویزا یا سوابق کیفری دارند احتمالاً از دریافت ویزای اسپانیا محروم خواهند شد. سابقه مهاجرت توسط مقامات ویزا به دقت بررسی می شود. اگر احساس کنند که متقاضی برای اسپانیا خطر امنیتی دارد، بلافاصله ویزای او را رد می کنند. آن‌ها همچنین درخواست‌های روادید افرادی را که دارای سوابق مجرمانه هستند، به ویژه در ارتباط با مواد مخدر، قاچاق انسان، یا سایر جرایم بزرگ رد می‌کنند. برای جلوگیری از این امر باید قوانین مهاجرت اسپانیا را بدانید و سابقه کیفری تمیز داشته باشید.
 • رعایت نکردن الزامات بهداشتی اسپانیا: در نهایت، رد کردن معیارهای بهداشتی اسپانیا ممکن است منجر به رد ویزا شود. قانون مهاجرت اسپانیا مستلزم صدور ویزا پس از معاینات پزشکی است. گزارشات پزشکی کامل و دقیق از جمله گواهی واکسیناسیون از داوطلبان الزامی است. در صورت عدم رعایت شرایط بهداشتی، ویزا ممکن است رد شود. بنابراین، از شرایط بهداشتی برای ورود به اسپانیا مطلع شوید و یک گزارش پزشکی مطابق با معیارهای مهاجرت اسپانیا ارائه دهید.

اطلاعات سفارت اسپانیا در ایران، تهران

اخذ سفارت اسپانیا
اخذ سفارت اسپانیا

در این قسمت تصمیم داریم توضیحاتی را در مورد سفارت اسپانیا در تهران برای شما شفاف کنیم تا با خیال راحت مراحل بعدی را پیش ببرید.

در وهله اول بررسی نهایی پرونده‌های درخواست ویزا در سفارت اسپانیا در تهران به آدرس: دروس، بلوار شهرزاد، خیابان شادی، خیابان عباس اسدی، پلاک ۱۰ و توسط آفیسر پرونده انجام می‌گیرد ولی باید در نظر داشت که مراحل تعیین وقت سفارت اسپانیا، ارائه مدارک و انگشت‌نگاری در دفتر BLS  اسپانیا به آدرس خیابان پاسداران شمالی، پایین‌تر از چهارراه فرمانیه، نبش نارنجستان چهارم، پلاک ۱، مجتمع تجاری آرتیمیس، طبقه ۱۲ انجام می‌شود.

بنابراین برای تعیین وقت سفارت اسپانیا باید از طریق دفتر BLS اقدام کنید. ساعت کاری این مرکز از یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۶:۰۰ است و برای تحویل پاسپورت می‌توانید طی همین روزها از ساعت ۱۴:۰۰ تا ۱۶:۰۰ به دفتر مراجعه کنید.

 البته این نکته را در نظر داشته باشید که پاسپورت حتماً به خود متقاضی همراه با کارت ملی تحویل داده می‌شود. با شماره‌های ۰۲۱۲۶۲۵۳۱۳۶ , ۰۲۱۲۶۲۵۳۱۳۷ , ۰۲۱۲۶۲۵۳۱۳۸ , ۰۲۱۲۶۲۵۳۱۳۹می‌توانید با دفتر BLS اسپانیا در تماس باشید و یا از طریق آدرس ایمیل [email protected] با مدیریت این دفتر مکاتبه کنید.

سخن آخر

اسپانیا از جمله مقاصد محبوب برای مسافران و مهاجران از سراسر جهان محسوب می شود. اما افراد باید قبل از عزیمت به این کشور مدارک لازم را تهیه کنند. ویزای اسپانیا مهمترین این مدارک محسوب می شود که برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا لازم است.

نوع ویزایی که برای افراد مورد نیاز است ارتباط مستقیم با هدف اقامت فرد در اسپانیا دارد و مسافران باید ویزای توریستی اسپانیا را دریافت کنند. روند درخواست می تواند چندین هفته طول بکشد. بنابراین بازدیدکنندگان باید در اسرع وقت درخواست خود را ارسال کنند.

سایت sefarat24 در زمینه ویزاهای اسپانیا تخصص دارد و تجربه چندین ساله در این زمینه  شرایط را فراهم کرده است تا بصورت تخصصی به متقاضیان مشاوره دهد. برای راهنمایی ویزای اسپانیا، فرم مشاوره رایگان را پر کنید و متخصصان ما با شما تماس خواهند گرفت.

خدمات سفارت ۲۴

کلیه خدمات مربوط به اخذ ویزای توریستی و تورهای مسافرتی اروپا

وقت سفارت اسپانیا

برای دریافت نوبت سفارت عادی و یا فوری باید این سرویس را درخواست کنید.

تکمیل فرم سفارت اسپانیا

تکمیل فرم سفارت نقش مهمی در دریافت ویزای شما دارد. شما می‌توانید این کار را به کارشناسان ما بسپارید.

رزرو هتل و بلیط اسپانیا

قبل از مراجعه به سفارت، شما باید رزرو هتل (ووچر هتل) و رزرو پرواز برای سفر خود را تهیه نمایید.

صدور بیمه مسافرتی

صدور بیمه نامه مسافرتی مورد تایید سفارت های حوزه شنگن و اروپا توسط سفارت ۲۴ انجام می‌شود.

ترجمه مدارک

ترجمه مدارک شما توسط دارالترجمه‌های رسمی و مورد تایید سفارت‌ها انجام خواهد شد.

اخذ دعوتنامه اسپانیا

اخذ دعوتنامه نمایشگاهی با توجه به رشته تحصیلی و فعالیت شغلی شما توسط کارشناسان ما انجام می‌شود.

سوالات متداول وقت سفارت و ویزای اسپانیا

پرسش و پاسخ

 • اصل پاسپورت متقاضی
 • فرم تکمیل شده سفارت
 • مدارک شغلی و سوابق بیمه
 • اسناد مالی و ملکی
 • ترجمه شناسنامه و کلیه مدارک
 • سه قطعه عکس
 • دعوتنامه (برای ویزای تجاری و بازدید از خانواده)
 • رزرو هتل و رزرو پرواز
 • بیمه مسافرتی

شما می‌توانید حداکثر تا ۶ ماه قبل از تاریخ سفر خود اقدام به دریافت نوبت نمایید.

به طور معمول مبلغ دریافتی صندوق سفارت کشورهای شنگن ۱۰۰ یورو به ازای هر نفر است.

در صورت حاضر نشدن در تاریخ مصاحبه در محل سفارت، شما No Show خواهید شد و به مدت ۲ ماه امکان دریافت وقت سفارت برای شما وجود نخواهد داشت.

بله، در صورت دریافت دعوتنامه فامیلی و یا دعوتنامه تجاری مرتبط با فعالیت کاری و سوابق شما، احتمال ویزا شدن شما افزایش می‌یابد.

مبلغ تمکن مالی مورد نیاز سفارت اسپانیا برای دوره‌های کوتاه‌مدت (حداکثر ۱۰ روز) و دوره‌های بلندمدت (بیشتر از ۱۰ روز) متفاوت بوده و به‌صورت زیر است:

 • دوره کوتاه‌مدت: طبق کمیسیون اروپا، برای سفر به اسپانیا  به مدت حداکثر ۱۰ روز، شما باید حداقل تمکن مالی در حدود ۵۷۳.۲۳ یورو را اثبات کنید.
 • دوره بلندمدت: اگر قرار است سفر شما به اسپانیا بیش از ۱۰ روز طول بکشد، مبلغ موردنیاز روزانه ۷۰.۷۷ یورو است. اتباع خارجی باید در زمان درخواست ویزای اسپانیا، داشتن چنین مبلغی را به سفارت یا کنسولگری اسپانیا ثابت کنند.
 • تمکن مالی مورد نیاز سفارت اسپانیا برای ویزای دانشجویی
 • ۹۰۰ یورو در ماه + شهریه دانشگاه/موسسه آموزشی

خیر، شما باید تمکن مالی و گردش حساب خود را از یک بانک و حساب ارائه کنید.

کشورهای ایتالیا، اسپانیا، فرانسه، فنلاند، بلژیک سریع‌ترین زمان‌های مصاحبه را می‌دهند.

معمولا ویزای شنگن اول حداکثر ۱۵ روزه صادر می‌شود.

تهران، خیابان پاسداران شمالی، پایین تر از چهارراه فرمانیه، نبش نارنجستان چهارم، پلاک ۱ مجتمع تجاری آرتمیس، طبقه دوازدهم

شماره تماس: 02122568681

آدرس وب‌سایت: http://www.exteriores.gob.es/Embajadas/TEHERAN/en/Pages/inicio.aspx

مشاوره تخصصی برای اخذ ویزا

ارائه خدمات صدور بیمه مسافرتی، رزرو هتل و پرواز و … برای ارائه به سفارت‌ها

دریافت تلفنی وقت سفارت