وقت سفارت ایتالیا

به احتمال زیاد اکنون در حال هماهنگی برای ویزا و وقت سفارت ایتالیا هستید واین دقیقا همان دلیلی است که شما را به سمت سایت ما سوق داده است. در واقع گرفتن وقت سفارت برای ارزیابی مدارک و اثر انگشت، حیاتی ترین مرحله بعد از جمع آوری آنهاست و از جمله دغدغه های افرادیکه قصد مهاجرت را دارند دقیقا همین موضوع است.

دریافت وقت سفارت ایتالیا
1

دریافت وقت سفارت ایتالیا

برای دریافت نوبت سفارت ایتالیا شما باید اسکن پاسپورت، دعوتنامه یا رزرو هتل و اطلاعات تماس و آدرس خود را برای ما ارسال کنید.
2

آماده سازی و ترجمه مدارک

قبل از حضور در سفارت ایتالیا، باید مدارک مورد نیاز سفارت برای اخذ ویزای شنگن را آماده و ترجمه کنید.

3

حضور در سفارت ایتالیا

در روز مصاحبه باید در زمان تعیین شده در سفارت ایتالیا حاضر شوید. به همراه داشتن مدارک و هزینه پرداختی سفارت الزامی است.

دریافت وقت سفارت ایتالیا از ویزامتریک

به احتمال زیاد اکنون در حال هماهنگی برای ویزا و وقت سفارت ایتالیا هستید واین دقیقا همان دلیلی است که شما را به سمت سایت ما سوق داده است. در واقع گرفتن وقت سفارت برای ارزیابی مدارک و اثر انگشت، حیاتی ترین مرحله بعد از جمع آوری آنهاست و از جمله دغدغه های افرادیکه قصد مهاجرت را دارند دقیقا همین موضوع است.

مانند سایر سفارت های اروپایی، گرفتن وقت سفارت ایتالیا دارای انواع مختلفی است. یک سری مقررات خاص وجود دارد که سفارت ایتالیا هنگام تخصیص وقت دیپلماتیک از آنها پیروی می کند.

قانون شماره یک سفارت ایتالیا این است که در صورت عدم حضور در زمان اعلام شده به مدت سه ماه محروم خواهید شد وعلاوه بر این، شما اجازه نخواهید داشت که زمان بیشتری درخواست کنید. به دلیل عواقب احتمالی اشتباه هنگام درخواست قرار ملاقات، به شما توصیه می کنیم که به دنبال کمک حرفه ای باشید، مگر اینکه کاملاً مطمئن باشید که می توانید این فرآیند را به تنهایی انجام دهید.

ممکن است شنیده باشید که یک لیست انتظار چند ماهه برای تنظیم این قرار ملاقات وجود دارد و به همین دلیل وقت سفارت به طور خیلی سریع رزرو می شود. اما جای هییچگونه نگرانی و استرس نیست زیرا ما می توانیم در این زمینه به شما کمک کنیم.

کافیست با ما همراه باشید تا هرگونه اطلاعات مورد نیاز در زمینه وقت سفارت ایتالیا (دریافت وقت سفارت ایتالیا از ویزامتریک) را بدست آورید:

وقت سفارت ایتالیا (توریستی، کاری و تحصیلی)

برای کسانی که علاقه مند به بازدید از ایتالیا با ویزای شینگن هستند، اولین قدم این است که یک وقت ملاقات با کنسولگری ایتالیا تعیین کنند. شما می توانید از هر یک از 26 کشور حوزه شینگن را فقط با ویزای ایتالیا دیدن کنید.

در گذشته نمایندگی سفارت ایتالیا در تهران، شرکت ckgs، در مجموعه گالریا در محله ولنجک مسئولیت صدور وقت سفارت را بر عهده داشت. ولی در حال حاضر شرکت ویزامتریک به عنوان نماینده سفارت ایتالیا در تهران فعالیت می‌کند.

در ادامه قصد داریم توضیح مختصری در مورد انواه وقت سفارت ایتالیا داشته باشیم:

انواع وقت سفارت ایتالیا (فوری، ویژه و عادی)

زمان فوری سفارت ایتالیا به دلیل درخواست های زیاد و عدم فعالیت، چالش برانگیز است. شرایط رزرو معمولی، پرمیوم (Premium)، انحصاری و PRIME برای قرار سفارت ایتالیا در دسترس است. رزرو معمولی مانند رزرو ویژه است، اما در صف ویژه منتظر نخواهید ماند و هر دو مورد صرفا جهت چک مدارک و تاریخ رزرو می باشند.

چگونه از سفارت ایتالیا وقت بگیریم؟

برای تجربه ای بدون استرس، مقرون به صرفه و بدون خطا، به متخصصان ما اجازه دهید تا وقت سفارت ایتالیا را انجام دهند. به طور معمول، این فرآیند حدود یک ماه تا دو ماه طول می کشد تا از تاریخ مصاحبه و رسیدن مدارک لازم مطلع شوید. روند طولانی تعیین وقت سفارت باعث می شود بسیاری از افراد دست از کار بکشند، بنابراین باید صبور باشید.

دریافت تلفنی وقت سفارت ایتالیا: 02144020069

با این حال ، چگونه می توان در برنامه ریزی جلسه با سفارت ایتالیا قرار گرفت؟ بنابراین، چه نوع مدارکی مورد نیاز است؟ آیا بهتر است قرار ملاقات را از طریق تلفن یا بصورت آنلاین تعیین کنید؟ بهترین وب سایت ها برای بازدید کدامند؟

همه این سؤالات پاسخ هایی دارند که در زیر ارائه شده است:

کارگزاری ویزامتریک

 • ابتدا پول مورد نیاز را به حساب ویزامتریک بریزید. این هزینه بر اساس دسته ویزا (توریستی، تحصیلی، کاری) متفاوت است. بسته به نحوه انتقال پول، می توانید بعد از یک روز کاری وقت سفارت ایتالیا را تعیین کنید.
 • سایت نوبت دهی Visametric به شما امکان می دهد هنگام رزرو شماره کارت و تاریخ پرداخت را ارسال کنید. سپس باید مشخصات شخصی خود را وارد کنید. وقت سفارت ایتالیا شما زمانی تعیین می شود که اطلاعات شخصی شما تایید شود.
 • برای تسریع در رزرو وقت سفارت ایتالیا، مبلغ را از طریق کارت ارسال کنید.

دریافت تلفنی وقت سفارت ایتالیا: 02144020069

سایت کنسولگری ایتالیا

شما می توانید از طریق وب سایت کنسولگری وقت رزرو کنید. اما کنسولگری ایتالیا فقط برای دریافت نوت سفارت برای ویزاهای خاص است. برای ویزاهای توریستی و تجاری شما باید از طریق ویزامتریک وقت خود را دریافت کنید.

دریافت تلفنی وقت سفارت ایتالیا: 02144020069

در ادامه در کنار ما باشید تا با انواع وقت ویزاهای ایتالیا اشنا شوید:

انواع ویزاهای ایتالیا کدام ها هستند؟

وقت سفارت ایتالیا
وقت سفارت ایتالیا

قبل از درخواست ویزا به ایتالیا مهم است که بدانید چرا به ایتالیا سفر می کنید، زیرا این کشور انواع مختلف ویزا را داراست.

برای اقامت کوتاه مدت و بلند مدت، ایتالیا گزینه های متنوعی برای ویزا ارائه می دهد. ویزای کوتاه مدت برای اقامت تا نود روز معتبر است، در حالی که ویزای بلند مدت برای اقامت بیش از نود روز معتبر است. با این نوع ویزا می توانید آزادانه بین کشورهای حوزه شینگن سفر کنید.

 • ویزای تحصیلی ایتالیا

اخذ ویزای تحصیلی روشی رایج برای بسیاری از افراد برای ورود به ایتالیا است. دانشگاه بولونیا، قدیمی ترین دانشگاه پذیرنده مستمر جهان که مدت هاست خدمات آموزشی به دانشجویان ارائه می دهد، در این کشور واقع شده است، بنابراین مهاجرت تحصیلی به شما این امکان را می دهد که در یکی از کشورهای برتر اروپایی ادامه تحصیل دهید.

به لطف مهاجرت تحصیلی، دانشجویان شانس بیشتری برای دریافت اقامت دائم دارند. دانشجویان ایتالیایی می توانند آزادانه به هر کشور شینگن سفر کنند و تا پایان زمان تحصیل با کمک ویزای تحصیلی خود در کشور بمانند.

اخذ ویزای تحصیلی به دانشجویان حق کار پاره وقت حداکثر تا 20 ساعت در هفته را می دهد که به آنها امکان می دهد بخشی از هزینه های تحصیلی خود را جبران کرده و سابقه کار در این کشور را ثبت کنند. پس از پایان تحصیلات خود در ایتالیا، دانشجویان در صورت کسب شغل و پرداخت مالیات می توانند برای اقامت دائم درخواست دهند.

 • ویزای کاری ایتالیا

از آنجایی که قوانین کار ایتالیا هر یا دو سال یکبار تغییر می کند، یک کارگر بالقوه باید قبل از درخواست ویزای کار اطمینان حاصل کند که می تواند در ایتالیا شغل پردرآمدی پیدا کند.

سیاست های مهاجرتی کشور و طبیعتاً وضعیت بازار کار تعیین می کند که چقدر طول می کشد تا درخواست شما برای ویزای کار تایید شود. مایه ی آرامش است که بدانید یک سقف سالانه برای میزان ویزای کاری که این کشور ممکن است صادر کند وجود دارد.

اگر می خواهید در ایتالیا کار کنید، به یک شرکت ایتالیایی برای حمایت از ویزای کاری خود نیاز دارید. درخواست حضور متقاضی در این کشور پس از کسب مجوز از کارفرمای خود باید از سفارت یا کنسولگری ایتالیا دریافت شود.

این بخش یک نمای کلی از انواع ویزاهای کاری موجود در ایتالیا ارائه می دهد:

 • ویزای کار فصلی ایتالیا

این ویزا فقط در زمان های خاصی از سال در دسترس است. ایتالیا به شدت به نیروی کار مهاجر فصلی متکی است. صنایع کشاورزی و توریستی دریافت کنندگان تعیین شده این ویزا هستند که مدت اعتبار آن از 20 روز تا 9 ماه می باشد.

 • ویزای خوداشتغالی ایتالیا

اگر در زمینه کاری خود متخصص هستید و می خواهید کسب و کار خود را در ایتالیا راه اندازی کنید، می توانید برای ویزای کار خوداشتغالی که برای حدود دو سال خوب است، درخواست دهید. افرادی که به عنوان هنرمند، ورزشکار، شغل آزاد یا کارآفرین کار می کنند می توانند برای این نوع ویزا اقدام کنند.

 • ویزای استخدامی ایتالیا

کارمندان می توانند با ارائه قراردادی مبنی بر استخدام خود با سازمانی که حامی مالی آنها می شود، ویزای کار دریافت کنند. دریافت دعوتنامه از کارفرمای یک شرکت معتبر ایتالیایی برای دریافت این ویزا کاملا ضروری است.

 • ویزای تحقیقات علمی ایتالیا

با این فرم از ویزا، فارغ التحصیلان می توانند با پشتوانه مالی دانشگاه یا سایر سازمان های تحقیقاتی خود شروع به فعالیت های علمی کنند. پس از تکمیل این فعالیت ها، واجد شرایط درخواست اقامت دائم خواهند بود.

 • ویزای توریستی ایتالیا

ویزای توریستی 90 روزه ایتالیا برای کسانی که می خواهند برای مدت زمان کوتاه تری اقامت کنند در دسترس است. همچنین در دسته ویزای کوتاه مدت قرار می گیرد، سه نوع متمایز از این ویزا بر اساس درخواست متقاضی و استفاده مورد نظر از ویزا وجود دارد:

 • ویزای یک بار ورود
 • ویزای دو بار ورود
 • ویزای چند بار ورود

در نهایت باید بدانید که این ویزا 90 روز ورود به کشور را با حداکثر اقامت 180 روز اعطا می کند. در بین کشورهای عضو شینگن، ایتالیا کمترین میزان رجکتی را دارد. ویزای توریستی را می توان با یا بدون دعوتنامه دریافت کرد. در مورد دوم، اثبات تمکن مالی مورد نیاز است.

توصیه می شود حداقل سه ماه قبل از سفر برای ویزای توریستی اقدام کنید تا از تاخیرهای احتمالی ناشی از بررسی درخواست خود جلوگیری کنید. روند بررسی معمولاً تا پانزده روز طول می کشد، اما گاهی اوقات می تواند تا یک تا دو ماه تمدید شود.

تمکن مالی برای ویزای ایتالیا

متقاضی ویزای توریستی ایتالیا باید از جمله مدارکی مبنی بر بودجه کافی برای پوشش هزینه ویزا ارائه دهد. سفارت ایتالیا اسناد مالی کامل را درخواست می کند، بنابراین اطلاعات نادرست در مورد حساب های بانکی یا توانایی های مالی خود ارائه نکنید. 

تمکن مالی برای ویزای توریستی ایتالیا:

 • تمکن مالی مناسب

حداقل موجودی ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان صادره به یورو برای کلیه متقاضیان ویزای توریستی ایتالیا الزامی است.

 • گردش حساب بالا

آخرین سه ماه فعالیت مالی مربوط به این کشور در هنگام درخواست ویزای توریستی ایتالیا است. هم کل مقدار پولی که وارد و خارج می شود و هم تعداد دفعات این تراکنش ها نقش بسزایی در گردش آن دارد.

مدت زمان صدور ویزای ایتالیا

اخذ وقت سفارت ایتالیا
اخذ وقت سفارت ایتالیا

بررسی ویزای ایتالیا پس از ارزیابی پرونده 15 روز طول می کشد. این مرحله ممکن است در موارد خاص تا 30 روز ادامه یابد. چون کنسولگری شینگن گاهی برای ویزا با سفارت تماس می گیرد. بنابراین سه ماه قبل از سفر برای ویزا اقدام کنید.

مدارک لازم برای ویزای سفارت ایتالیا

پس از تعیین وقت سفارت ایتالیا، مدارک ضروری را جمع آوری کنید. در مراجعه به سفارت باید این مدارک را بیاورید و برای تایید به مقام رسمی بدهید. هرگونه اسناد مفقود یا معیوب ممکن است درخواست ویزای ایتالیا شما را به تاخیر بیاندازد یا رد کند. در تهیه این مدارک محتاط باشید.

 • فرم درخواست ویزا: باید به دقت تکمیل شود و اطلاعات خود را به صورت صحیح و کامل در آن وارد کنید.
 • عکس هویتی: عکس‌هایی که با شرایط سفارت ایتالیا سازگار باشند.
 • پاسپورت: پاسپورت با حداقل دو صفحه خالی و با اعتبار حداقل شش ماه از تاریخ ورود به ایتالیا.
 • ضمانت مالی: ممکن است نمایندگی ایتالیایی از شما تضمین‌نامه مالی یا گواهی بانکی از شما بخواهد تا اطمینان حاصل شود که شما توانایی مالی برای هزینه‌های اقامت در ایتالیا دارید.
 • ویزای شینگن قبلی (اگر وجود داشته باشد): اگر قبلاً ویزای شینگن گرفته‌اید، باید اطلاعات آن نیز درخواست شما دیده شود.
 • برنامه سفر: برنامه مسافرت شما، از جمله رزرو هتل، بلیط رفت و برگشت، و سایر جزئیات مرتبط با سفر.
 • بیمه مسافرتی: بیمه مسافرتی که هزینه‌های درمانی و بازپرداخت هزینه‌ها را در صورت بروز مسائل به شما تضمین کند.
 • دعوتنامه (اگر مورد نیاز باشد): اگر شما به دعوت از یک فرد یا سازمان ایتالیایی سفر می‌کنید، دعوتنامه‌ای از طرف آنها به همراه اطلاعات مربوطه.
 • اطلاعات انتخاب ویزا: ممکن است بسته به نوع ویزای مورد نظر شما، مدارک خاصی نیز لازم باشد.

نکات مهم در مورد مدارک سفارت ایتالیا کدام ها هستند؟

 • کلیه مدارک باید به انگلیسی و ایتالیایی ترجمه شود.
 • مدت زمان و تاریخ ورود/خروج به ایتالیا باید تحت پوشش بیمه مسافرتی باشد.
 • عکس ها باید سفید و بدون روتوش باشند. عکس ها باید کمتر از شش ماه قبل باشند.
 • اگر وقت سفارت را از دست بدهید به مدت 60 روز ایمیل و شماره تلفن شما محدود خواهد شد. وقت مجدد سفارت در این دوره امکان پذیر نیست.

دلایل رجکتی ویزای ایتالیا

 • دروغ گفتن به افسر
 • جنایات و ممنوعیت
 • عدم اطمینان افسر
 • پاسپورت قدیمی

پیشنهاد می کنیم به تمام سوالات افسر صادقانه پاسخ دهید. افسر پرونده شما ممکن است درخواست شما را رد کند و شما را از دریافت ویزا در کشور به مدت 10 سال منع کند.

هنگام پاسخ دادن به افسر اعتماد به نفس داشته باشید. او می خواهد بداند که سفر شما تفریح است و پناهنده شدن در ایتالیا نیست.

شما باید توان مالی قابل توجهی را به افسر نشان دهید. درخواست شما ممکن است به دلیل محدودیت های بودجه و گردش حساب رد شود.

سخن آخر

برای بازدیدکنندگان ایتالیا، رزرو وقت سفارت ایتالیا از طریق VisaMetric ضروری است. برنامه های ویزا با جمع آوری داده های بیومتریک ایمن تر و کارآمدتر هستند. متقاضیان می توانند با جمع آوری کلیه مدارک ضروری، با استفاده از VisaMetric و رزرو قرار ملاقات از قبل، به راحتی مراحل را طی کنند. سفارت ایتالیا و VisaMetric با یکدیگر همکاری می کنند تا روند درخواست ویزا را آسان تر کنند و به افراد اجازه می دهند بر روی سفر ایتالیا تمرکز کنند.

 

دریافت تلفنی وقت سفارت ایتالیا: 02144020069

خدمات سفارت ۲۴

کلیه خدمات مربوط به اخذ ویزای توریستی و تورهای مسافرتی اروپا

وقت سفارت ایتالیا

برای دریافت نوبت سفارت عادی و یا فوری باید این سرویس را درخواست کنید.

تکمیل فرم سفارت ایتالیا

تکمیل فرم سفارت نقش مهمی در دریافت ویزای شما دارد. شما می‌توانید این کار را به کارشناسان ما بسپارید.

رزرو هتل و بلیط ایتالیا

قبل از مراجعه به سفارت، شما باید رزرو هتل (ووچر هتل) و رزرو پرواز برای سفر خود را تهیه نمایید.

صدور بیمه مسافرتی

صدور بیمه نامه مسافرتی مورد تایید سفارت های حوزه شنگن و اروپا توسط سفارت ۲۴ انجام می‌شود.

ترجمه مدارک

ترجمه مدارک شما توسط دارالترجمه‌های رسمی و مورد تایید سفارت‌ها انجام خواهد شد.

اخذ دعوتنامه ایتالیا

اخذ دعوتنامه نمایشگاهی با توجه به رشته تحصیلی و فعالیت شغلی شما توسط کارشناسان ما انجام می‌شود.

سوالات متداول وقت سفارت و ویزای ایتالیا

پرسش و پاسخ
 • اصل پاسپورت متقاضی
 • فرم تکمیل شده سفارت
 • مدارک شغلی و سوابق بیمه
 • اسناد مالی و ملکی
 • ترجمه شناسنامه و کلیه مدارک
 • سه قطعه عکس
 • دعوتنامه (برای ویزای تجاری و بازدید از خانواده)
 • رزرو هتل و رزرو پرواز
 • بیمه مسافرتی

شما می‌توانید حداکثر تا ۶ ماه قبل از تاریخ سفر خود اقدام به دریافت نوبت نمایید.

به طور معمول مبلغ دریافتی صندوق سفارت کشورهای شنگن ۱۰۰ یورو به ازای هر نفر است.

در صورت حاضر نشدن در تاریخ مصاحبه در محل سفارت، شما No Show خواهید شد و به مدت ۲ ماه امکان دریافت وقت سفارت برای شما وجود نخواهد داشت.

بله، در صورت دریافت دعوتنامه فامیلی و یا دعوتنامه تجاری مرتبط با فعالیت کاری و سوابق شما، احتمال ویزا شدن شما افزایش می‌یابد.

تمکن مالی باید حداقل ۳۰۰ میلیون تومان به ازای هر نفر و با واحد پولی کشور مقصد (یورو/دلار کانادا/دلار) باشد.

خیر، شما باید تمکن مالی و گردش حساب خود را از یک بانک و حساب ارائه کنید.

کشورهای ایتالیا، اسپانیا، فرانسه، فنلاند، بلژیک سریع‌ترین زمان‌های مصاحبه را می‌دهند.

معمولا ویزای شنگن اول حداکثر ۱۵ روزه صادر می‌شود.

آدرس سفارت ایتالیا: تهران، خیابان جردن، خیابان نلسون ماندلا (بلوار آفریقای سابق)، بن‌بست فرزان شرقی، پلاک ۱۵.

آدرس CKGS: تهران، ولنجک، خیابان ۱۳ خیابان ولنجک، ساختمان اداری گالریا، طبقه ۴.

شماره تماس: 02122047802

آدرس وب‌سایت: https://ambteheran.esteri.it/fa

مشاوره تخصصی برای اخذ ویزا

ارائه خدمات صدور بیمه مسافرتی، رزرو هتل و پرواز و … برای ارائه به سفارت‌ها

دریافت تلفنی وقت سفارت