وقت سفارت سوئیس فوری و تضمینی

دریافت وقت سفارت سوئیس اولین قدم برای اخذ ویزای سوئیس و سفر به این کشور است. هر ساله گردشگران بسیاری برای سفر به این کشور از طریق سفارت سوئیس درخواست وقت سفارت سوئیس و سپس ویزا می‌کنند تا لحظات به‌یادماندنی برای خود رقم بزنند. برای هر نوع ویزا (توریستی، تجاری، تحصیلی، بازدید از خانواده، الحاق به همسر) و حتی برای لگالایز و تایید مدارک خود نیاز به وقت سفارت دارید.

چنانچه قصد سفر به سوئیس را دارید مطالب این صفحه را مطالعه کنید و برای دریافت مشاوره و خدمات وقت سفارت سوئیس با ما تماس بگیرید.

ویزای سوئیس
1

دریافت وقت سفارت سوئیس

برای دریافت نوبت سفارت سوئیس شما باید اسکن پاسپورت، دعوتنامه یا رزرو هتل و اطلاعات تماس و آدرس خود را برای ما ارسال کنید.

2

آماده سازی و ترجمه مدارک

قبل از حضور در سفارت سوئیس، باید مدارک مورد نیاز سفارت برای اخذ ویزای شنگن را آماده و ترجمه کنید.

3

حضور در سفارت سوئیس

در روز مصاحبه باید در زمان تعیین شده در سفارت سوئیس حاضر شوید. به همراه داشتن مدارک و هزینه پرداختی سفارت الزامی است.

راهنمای وقت سفارت سوئیس و اخذ ویزای شنگن

ویزای سوئیس

دریافت وقت سفارت سوئیس از VFS Global

مرزهای سوئیس از جنوب با ایتالیا، از غرب با فرانسه، از شمال با آلمان و اتریش و از شرق با لیختن اشتاین مشترک است. سوئیس کشوری است که در تقاطع اروپای غربی، اروپای مرکزی و اروپای جنوبی قرار دارد. استانداردهای زندگی در سوئیس از بالاترین سطح در جهان است و سوئیس یکی از کشورهای توسعه یافته در جهان محسوب می شود.

علاوه بر این، سوئیس یکی از زیباترین و دوستدار محیط زیست در اروپا است. این چیزی است که در کشورهای دیگر پیدا نمی‌کنید و اگر برای اولین بار به این کشور سفر کنید، جاذبه‌های گردشگری زیادی را که مختص آن هستند از دست خواهید داد.

در کنار جاذبه های توریستی احتمالا نام سوئیس را در کنار خوشمزه ترین شکلات جهان شنیده اید شکلات هایی با  طعم عالی و منحصر به فرد. حال فرض کنید تصمیم گرفته اید در این کشور عالی چه از نظر جاذبه چه از نظر سطح زندگی زندگی کرده اقامت دائم ان را دریافت کنید موقعیتی عالی که آرزوی بسیاری از افراد است. 

حال که تصمیم گرفته اید مقصد سفر خود را سوئیس قرار دهید بهتر است اطلاعاتی در مورد روند گرفتن ویزای این کشور هم کسب کنید تا مسیر موفقی داشته باشید و این دقیقا هدف مقاله ماست. گرفتن وقت سفارت سوئیس از مهمترین نکاتی است که باید در مورد آن اطلاعات کافی داشته باشید. 

چون شرط اصلی برای ورود به خاک سوئیس ، اخذ ویزا است و چه قصد مهاجرت تحصیلی داشته باشید چه مهاجرت کاری و یا گردشگری، باید از قبل ویزای ورود به این کشور را اخذ کنید و برای دریافت ویزا باید از طریق سفارت سوئیس با تعیین وقت قبلی اقدام کنید.

در این مقاله سعی داریم تا تمام نکات مهم در زمینه گرفتن وقت سفارت سوئیس را برای شما توضیح دهیم و خاطرنشان کنیم که سایت سفارت ۲۴ در این مسیر هیجان انگیز در کنار شماست. 

انواع ویزای سوئیس

چهار نوع ویزای استاندارد شینگن A، B، C و D وجود دارند که بر اساس هدف مورد نظر از سفر انتخاب می شوند. گردشگران ممکن است با ویزای شینگن تا 90 روز در سوئیس بمانند. لطفاً توجه داشته باشید که در این بازه زمانی اجازه کار نخواهید داشت. 

در زیر، ویزاهای شینگن مختلفی را که ممکن است برای سفر به سوئیس نیاز داشته باشید، از جمله توریستی، تحصیل، اشتغال، اقامت و موارد دیگر را بررسی خواهیم کرد:

 1. ویزای نوع A

به متقاضی ویزای ترانزیت شینگن از نوع A اعطا می شود که به آنها اجازه می دهد برای مدت محدودی، 24 یا 48 ساعت، در محیط فرودگاه سوئیس باقی بمانند.

 1. ویزای نوع  B 

در مورد ویزای B سوئیس، به افراد اجازه سفر از طریق سوئیس و کشورهای شنگن داده می شود و مدت اعتبار آن تنها به پنج روز محدود می شود.

 1. ویزای نوع C

ویزای نوع C برای اهدافی مانند تفریح و گردشگری، بازدید از اقوام و آشنایان، کنفرانس‌ها و نمایشگاه‌های کاری و تجاری صادر می شود. 

رایج‌ترین نوع ویزایی که صادر میشود این نوع ویزا است که دارای انواع مختلفی می باشد:

 • ویزای یکبار ورود همانطور که از نامش مشخص است فقط برای یک بار ورود به یکی از کشورهای عضو حوزه شینگن معتبر است. پس از خروج از کشوری که وارد شده اید، اجازه سفر به هیچ کشور دیگری را نخواهید داشت.
 • ویزای دوبار ورود، که مشابه ویزای یکبار ورود است، اما به شما امکان می دهد در مدت زمان معینی دو بار از یک کشور منطقه شینگن بازدید کنید. این ویزا برای کسانی که می خواهند بیش از یک بار وارد منطقه شینگن شوند ارائه می شود.
 • نوع سوم که به ویزای چند بار ورود معروف است، محدودیتی در تعداد دفعات ورود یا خروج افراد از کشور ندارد. با این حال، این نوع ویزا فقط برای یک دوره نود روز اعتبار دارد، که تنها محدودیتی است که می توان در ارتباط با این نوع ویزا در نظر گرفت.
 1. ویزای نوع  D

برای بازدیدهای مکرر از منطقه شینگن، رایج ترین نوع ویزا، نوع بلندمدت D است. مهلت 90 روزه برای این نوع ویزا معمول است، اما ممکن است در مواردی تا یک سال تمدید شود. 

هرکسی که قصد دارد برای مدت طولانی (بیش از 90 روز) در منطقه شینگن بماند، باید برای ویزای اقامت اقدام کند و مراحل تعیین شده توسط سفارت را رعایت کند. 

شما باید سه ماه خارج از منطقه شینگن صبر کنید تا بتوانید برای ویزای شینگن دیگر در صورتی که اقامت شما در این منطقه بیش از 90 روز باشد، درخواست دهید. 

 1. ویزای تجاری

ویزای تجاری سوئیس که به عنوان ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی نیز شناخته می شود، به افرادی اعطا می شود که شرکتی را ثبت کرده یا در یک شرکت جدید سرمایه گذاری کرده اند. 

با این حال، برای واجد شرایط بودن برای این ویزا، دولت سوئیس شرطی را تعیین می کند که حداقل ده شهروند سوئیسی باید در این سرمایه گذاری مشارکت داشته باشند. زیرا دولت سوئیس معتقد است که سرمایه گذاران باید حداقل به ده شهروند سوئیسی حق بیمه و مالیات پرداخت کنند. 

در این شرایط به متقاضی ویزای تجاری یک ساله اعطا می شود. اگر تا پایان آن سال شرایط مالی مناسب و کافی داشته باشند می توانند برای ویزای خود اقدام کنند.

 1. ویزای تحصیلی

از آنجایی که تحصیل در سوئیس بسیار چالش برانگیز است و دولت به ندرت به دانشجویان بین المللی بورسیه تحصیلی اعطا می کند، تنها ممتازترین افراد انتخاب می شوند تا برای ادامه تحصیل به این کشور بروند

تبدیل ویزای دانشجویی به اجازه اقامت دائم پس از فارغ التحصیلی از این کشور به دلیل سطح علمی عالی آن امکان پذیر است که به دانشجویان بین المللی جایگاه و رتبه علمی بالایی می دهد. دانشجویان زمانی می توانند برای ویزای تحصیلی سوئیس اقدام کنند که توسط یکی از دانشگاه های سوئیس پذیرفته شده و مدارک آنها تایید شده باشد.

 1. ویزای کاری

برای دریافت ویزای کار سوئیس، شما باید یک پیشنهاد کاری از یک شرکت سوئیسی داشته باشید تا با قوانین همه کشورهای شینگن مطابقت داشته باشد. برای اینکه کارفرما بتواند به فردی که متقاضی کار است مجوز ارائه دهد، باید ابتدا مجوز رسمی داشته باشد

در سوئیس، کارفرما ملزم به داشتن منابع مالی برای پرداخت حق بیمه و همچنین حقوق و مالیات کارگران است. پس از اولین دوره اعتبار ویزای کار که حداکثر به سه ماه محدود می شود، باید از استانی که فرد قصد زندگی در آن را دارد، مجوز اقامت دریافت کرد

مرحله دوم که پس از دریافت پیشنهاد شغلی مطرح است، درخواست مجوز کار در استان است. اگر بتوانید سه یا چهار سال کار کنید و مالیات بپردازید، واجد شرایط ارسال درخواست برای اقامت دائم سوئیس هستید.

وقت سفارت عادی و فوری ویزای سوئیس

دریافت وقت سفارت سوئیس
دریافت وقت سفارت سوئیس

علاوه بر نوع ویزا که ممکن است برای تعیین نوع قرار ملاقات مورد نیاز در سفارت سوئیس استفاده شود، بسته به اینکه یک قرار عادی یا فوری باشد، نوع قرار نیز می تواند متفاوت باشد:

 • توصیه می شود زمانی که شرایط عادی است، زمانی که زمان کافی در برنامه مسافر وجود دارد و زمانی که برای سفر اضطراری وجود ندارد، زمان عادی تعیین شود
 • از طرف دیگر، اگر زمان کوتاهی برای رفتن به سوئیس دارید، توصیه می شود از گزینه تعیین وقت فوری استفاده کنید. البته این نوع قرار ملاقات با قیمت متفاوتی نسبت به قرار ملاقات عادی ارائه می شود.

مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت سوئیس

جمع آوری مدارک مربوطه جهت ارسال به سفارت سوئیس یکی از مراحل حیاتی در فرآیند اخذ ویزای سوئیس می باشد. با این حال، انتخاب دقیق مدارک مورد نیاز مستقیماً با نوع ویزای مورد نظر شما مرتبط است

در ادامه به مدارک که برای مهاجرت به این کشور سوئیس ضروری است می پردازیم. این واقعیت که تمام مدارک به زبان انگلیسی ترجمه شده اند، مهمترین جنبه فرآیند درخواست ویزا است.

 • پاسپورت با حداقل اعتبار 6 ماه و حداقل دو صفحه خالی
 • اصل و کپی شناسنامه همراه با ترجمه 
 • دو قطعه عکس با زمینه سفیدکه در بازه ی ۶ ماه گذشته گرفته شده باشد
 • مدارک هویت مدنی (گواهی ازدواج، گواهی تولد فرزندان، گواهی فوت همسر و غیره)
 • کارت پایان خدمت و یا معافیت
 • پذیرش تحصیلی (ویزای تحصیلی)
 • رزومه تحصیلی (ویزای تحصیلی)
 • بیمه پزشکی
 • سوابق شغلی (ویزای کاری)
 • جاب آفر (ویزای کاری)
 • گواهی تمکن مالی سه ماهه
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • اثبات روابط کاری با موسسه یا سازمانی که به واسطه آن قرار است در این کشور سرمایه گذاری کنید.(ویزای تجاری)
 • گواهی اشتغال به کار
 • اسناد ملکی
 • تکمیل فرم درخواست ویزا و امضای آن
 • رزرو هتل مطابق با زمان درخواست
 • رزرو بلیط هواپیما
 • بیمه نامه مسافرتی
 • دعوت‌نامه (در صورت دعوت آشنایان یا دوستان)
 • برگه مرخصی (در صورت کارمند بودن)
 • سابقه بیمه تأمین اجتماعی (سه ماه اخیر)
 • فیش حقوقی (در صورت کارمند بودن)
 • لیست بیمه کارکنان (در صورت کارفرما بودن)
 • رضایت‌نامه والدین برای افراد زیر ۱۸ سال

تمکن مالی برای ارائه سفارت سوئیس

کنسولگری کشور سوئیس که به آن سفر می کنید، میزان توانایی مالی شما را بر اساس مدت اقامت، هزینه اقامت و دلیل سفر ارزیابی می کند

هزینه روزانه در سوئیس 92 یورو است، البته این عدد ممکن است بسته به شرایط سفر شما متفاوت باشد. به طور کلی توصیه می شود برای هر ویزای سوئیس بین 70 تا 100 میلیون تومان در نظر بگیرید

در نظر داشته باشید که این مبلغ ممکن است بسته به نوع ویزای مورد نظر افزایش یابد. لازم است مدیر شعبه ای که مجوز نامه را دریافت کرده اید، گواهی تمکن مالی برای ویزای سوئیس را امضا کند و گواهی باید توسط مدیریت بانک امضا شود. ضمناً گواهی باید دارای مهر شعبه باشد.

مدت زمان صدور ویزا سوئیس

در سوئیس، روند تعیین وقت ملاقات ممکن است بین هفت تا ده روز طول بکشد. پس از آن، حدود دو هفته طول می کشد تا سفارت پاسخ درخواست شما را منتشر کند، که ممکن است خوب یا منفی باشد.

این امر با بازگشت به سفارت و انجام عملیات روتین سفارت انجام خواهد شد. می توان گفت که پروسه اخذ ویزای سوئیس بین یک ماه تا یک ماه و نیم به طول می انجامد. بدون شک، مهم است که در نظر داشته باشید که این بازه زمانی ممکن است در سناریوهای غیرعادی و غیرقابل پیش‌بینی بین سی تا شصت روز طول بکشد.

هزینه وقت سفارت سوئیس 

هزینه‌های وقت سفارت سوئیس شامل هزینه انگشت‌نگاری و هزینه خدمات کارگزاری VFS Global است. هزینه انگشت‌نگاری ویزا سوئیس 80 یورو برای افراد بزرگسال، 40 یورو برای کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال و برای کودکان زیر 6 سال به صورت رایگان است، که این هزینه هم به صورت ریالی و هم به صورت یورو پرداخت می‌شود

اما هزینه خدمات کارگزاری تنها به صورت یورو پرداخته می‌شود که شما باید مبلغ 34 یورو را به عنوان هزینه خدمات کارگزاری VFS Global را به صورت ارزی در کارگزاری سفارت سوئیس پرداخت نمایید.

نکته دیگر اینکه باید خاطر داشته باشید این است که هزینه صدور ویزا به صورت نقدی پرداخت می‌شود. در این صورت باید اسکناس‌های سالم، بدون خط خوردگی و یا تا شدگی همراه خود داشته باشید

بهتر است هزینه سفارت را به طور کامل و بدون کم و زیاد با خود همراه داشته باشید. در صورتی که، پول نقد شما بیشتر از مبلغ مورد نیازتان باشد، سفارت باقی مانده پول را به شما باز نمی گرداند و اگر مبلغ مورد نیاز کمی همراه شما باشد ممکن است سفارت از پذیرفتن پرونده شما خودداری کند.

نحوه پرداخت هزینه سفارت سوئیس

به طور خلاصه، چندین کانال وجود دارد که می توانید درخواست خود را برای ویزای سوئیس ارسال کنید و مبلغ مورد نیاز سفارت سوئیس را پرداخت کنید. هر یک از این روش‌های پرداخت دارای مجموعه‌ای از ویژگی‌ها هستند که ممکن است مزایای مختلفی را در اختیار شما قرار دهند

علاوه بر این، مایلیم در بخش بعدی این مقاله گزینه‌های پرداخت مختلفی را که توسط سفارت سوئیس پذیرفته می‌شود، مورد بحث قرار دهیم:

 • پی پال، که ممکن است برای اهداف مختلف استفاده شود، یکی از قابل اعتمادترین حساب های آنلاین در سراسر جهان است. شما می توانید برای پرداخت هزینه قرار ملاقات در سفارت سوئیس، یک حساب پی پال باز کنید. از طرف دیگر، اگر حساب پی پال ندارید، نگران نباشید موسسه ما به شما کمک خواهد کرد.
 • این امکان برای شما وجود دارد که از مستر کارت استفاده کنید. سهولت استفاده از مسترکارت و ویزا برای پرداخت در اکثر وب سایت های بین المللی، از جمله وب سایت های رسمی سفارت کشورها، یکی از مهم ترین کاربردها و مزایای این کارت ها است.

نکات مهم در گرفتن وقت سفارت سوئیس

اخذ ویزا سوئیس
اخذ ویزا سوئیس
 • بدون تأخیر و رأس ساعت معین در سفارت حضور داشته باشید
 • نکته خیلی مهم این است که آرامش شما بسیار اهمیت دارد. پاسخ افسر سفارت را  در کمال ارامش و صداقت بدهید.
 • پول نقد به دو صورت ریالی و یورویی همراه خود داشته باشید.
 • پوشیدن لباس هایی که مرتب و رسمی هستند.
 • عدم وجود هرگونه سلاح سرد و گرم و همچنین هرگونه مواد محترقه.
 • از گفتگو با افرادی که در منطقه نمی شناسید خودداری کنید و منتظر بمانید تا با نام صدا زده شوید.
 • ارائه نسخه اصلی مدارک، علاوه بر نسخه ای که ممکن است به آن اسناد پیوست شود.
 • در صورتی که اثر انگشتی که قبلا استفاده شده هنوز معتبر باشد، نیازی به گرفتن اثر انگشت تازه نیست. مدت اعتبار اطلاعات بیومتریک 59 ماه است.

دلایل احتمالی ریجکتی ویزا

 1. سوء‌پیشینه فرد متقاضی
 2. ارائه سندهای جعلی
 3. عدم توانایی در بیان اهداف سفر
 4. پاسپورت آسیب‌دیده
 5. عدم اعتبار گذرنامه
 6. ارائه توصیه‌نامه یا مرجع‌نامه نامعتبر
 7. عدم دارا بودن تمکن کافی
 8. گواهی تولد یا ازدواج غیرقابل قبول
 9. بیمه مسافرتی نامعتبر
 10. عدم ارائه مدرک اسکان
 11. عدم رعایت حدود ویزای شینگن

اگر درخواست ویزای سوئیس رد شود چه باید کرد؟

روند ارائه درخواست تجدید نظر برای ویزا ساده نیست. برای شروع، باید بدون تردید خود را متقاعد کنید که تصمیم نادرست بوده و دلیل موجهی برای رد درخواست شما وجود ندارد. سپس از شما خواسته می شود که علیه فردی که تصمیم نهایی را در مورد درخواست شما گرفته است، درخواست تجدید نظر کنید.

شما باید نامه ای تنظیم کرده و در این نامه، از شما خواسته می شود که دلایل قانع کننده ای در مورد نادرستی تصمیم رد درخواست ویزای خود و نیاز به درخواست تجدیدنظر در تصمیم ارائه دهید.

اطلاعات سفارت سوئیس در ایران، تهران

طبق اطلاعاتی که در وب سایت رسمی سفارت سوئیس موجود است، علاقه مندان به برقراری ارتباط با VFS Global Switzerland می توانند از طریق یکی از سه روش زیر این کار را انجام دهند:

آدرس: الهیه تهران، خیابان شریفی‌منش، خیابان یاسمن، پلاک ۲

شماره تلفن:  ۲۲۰۰۸۳۳۳

شماره فکس: ۲۲۰۰۶۰۰۲

آدرس ایمیل [email protected] 

سخن پایانی

همانطور که در طول مقاله توضیح دادیم دلایل متعددی وجود دارد که چرا شما به ویزای سوئیس نیاز خواهید داشت، و ما در این پست به همه این دلایل و موارد پرداختیم و نکات مهمی را که تضمین قبولی و رد ویزای شما را توضیح دادیم.

اگر این مقاله را به دقت مطالعه کنید و تمام مدارک و الزامات لازم برای ورود به این کشور را از قبل جمع آوری کنید بدون شک در این مسیر موفق خواهید شد. 

موسسه sefarat24 دارای کارشناسان و مشاوران متخصص در زمینه گرفتن وقت ویزای سفارت سوئیس می باشد که هر لحظه در کنار شما بوده و آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

 

خدمات سفارت ۲۴

کلیه خدمات مربوط به اخذ ویزای توریستی و تورهای مسافرتی اروپا

وقت سفارت سوئیس

برای دریافت نوبت سفارت عادی و یا فوری باید این سرویس را درخواست کنید.

تکمیل فرم سفارت سوئیس

تکمیل فرم سفارت نقش مهمی در دریافت ویزای شما دارد. شما می‌توانید این کار را به کارشناسان ما بسپارید.

رزرو هتل و بلیط سوئیس

قبل از مراجعه به سفارت، شما باید رزرو هتل (ووچر هتل) و رزرو پرواز برای سفر خود را تهیه نمایید.

صدور بیمه مسافرتی

صدور بیمه نامه مسافرتی مورد تایید سفارت های حوزه شنگن و اروپا توسط سفارت ۲۴ انجام می‌شود.

ترجمه مدارک

ترجمه مدارک شما توسط دارالترجمه‌های رسمی و مورد تایید سفارت‌ها انجام خواهد شد.

اخذ دعوتنامه سوئیس

اخذ دعوتنامه نمایشگاهی با توجه به رشته تحصیلی و فعالیت شغلی شما توسط کارشناسان ما انجام می‌شود.

سوالات متداول وقت سفارت و ویزای سوئیس

پرسش و پاسخ
 • اصل پاسپورت متقاضی
 • فرم تکمیل شده سفارت
 • مدارک شغلی و سوابق بیمه
 • اسناد مالی و ملکی
 • ترجمه شناسنامه و کلیه مدارک
 • سه قطعه عکس
 • دعوتنامه (برای ویزای تجاری و بازدید از خانواده)
 • رزرو هتل و رزرو پرواز
 • بیمه مسافرتی

شما می‌توانید حداکثر تا ۶ ماه قبل از تاریخ سفر خود اقدام به دریافت نوبت نمایید.

به طور معمول مبلغ دریافتی صندوق سفارت کشورهای شنگن ۱۰۰ یورو به ازای هر نفر است.

در صورت حاضر نشدن در تاریخ مصاحبه در محل سفارت، شما No Show خواهید شد و به مدت ۲ ماه امکان دریافت وقت سفارت برای شما وجود نخواهد داشت.

بله، در صورت دریافت دعوتنامه فامیلی و یا دعوتنامه تجاری مرتبط با فعالیت کاری و سوابق شما، احتمال ویزا شدن شما افزایش می‌یابد.

تمکن مالی باید حداقل ۳۰۰ میلیون تومان به ازای هر نفر و با واحد پولی کشور مقصد (یورو/دلار کانادا/دلار) باشد.

خیر، شما باید تمکن مالی و گردش حساب خود را از یک بانک و حساب ارائه کنید.

کشورهای ایتالیا، اسپانیا، فرانسه، فنلاند، بلژیک سریع‌ترین زمان‌های مصاحبه را می‌دهند.

معمولا ویزای شنگن اول حداکثر ۱۵ روزه صادر می‌شود.

آدرس سفارت سوئیس: تهران، خیابان الهیه، خیابان شریفی ‏منش، نبش کوچه یاسمن، ‏پلاک ۲

شماره تماس سفارت سوئیس: 02122542178

آدرس وب‌سایت سوئيس: http://www.eda.admin.ch/countries/iran/fa/home/vertretungen/embassy-of-switzerland-foreign-interests-section.html

مشاوره تخصصی برای اخذ ویزا

ارائه خدمات صدور بیمه مسافرتی، رزرو هتل و پرواز و … برای ارائه به سفارت‌ها

دریافت تلفنی وقت سفارت