وقت سفارت بلژیک فوری برای دریافت ویزا

دریافت وقت سفارت بلژیک اولین قدم برای اخذ ویزای بلژیک و سفر به این کشور است. هر ساله گردشگران بسیاری برای سفر به این کشور از طریق سفارت بلژیک درخواست وقت سفارت بلژیک و سپس ویزا می‌کنند تا لحظات به‌یادماندنی برای خود رقم بزنند. برای هر نوع ویزا (توریستی، تجاری، تحصیلی، بازدید از خانواده، الحاق به همسر) و حتی برای لگالایز و تایید مدارک خود نیاز به وقت سفارت دارید.

چنانچه قصد سفر به بلژیک را دارید مطالب این صفحه را مطالعه کنید و برای دریافت مشاوره و خدمات وقت سفارت بلژیک با ما تماس بگیرید.

ویزای بلژیک
1

دریافت وقت سفارت بلژیک

برای دریافت نوبت سفارت بلژیک شما باید اسکن پاسپورت، دعوتنامه یا رزرو هتل و اطلاعات تماس و آدرس خود را برای ما ارسال کنید.

2

آماده سازی و ترجمه مدارک

قبل از حضور در سفارت بلژیک، باید مدارک مورد نیاز سفارت برای اخذ ویزای شنگن را آماده و ترجمه کنید.

3

حضور در سفارت بلژیک

در روز مصاحبه باید در زمان تعیین شده در سفارت بلژیک حاضر شوید. به همراه داشتن مدارک و هزینه پرداختی سفارت الزامی است.

راهنمای وقت سفارت بلژیک و اخذ ویزای شنگن

ویزای بلژیک

دریافت وقت سفارت بلژیک

بلژیک اغلب به‌عنوان یکی از امن‌ترین کشورهای اروپایی شناخته می‌شود، بنابراین تصمیم شما را برای بازدید یا شاید اقامت در آنجا تحسین می‌کنیم. از جمله عوامل متعددی که احتمالاً شما را به این کشور جذب کرده است، استاندارد عالی زندگی، مراقبت های بهداشتی درجه یک، سیستم آموزشی عالی، درآمد بالا، و در دسترس بودن شغل های مرتبط است.

سرمایه گذاران خارجی به دلیل تورم پایین و نرخ بیکاری که آن را در زمره مهم ترین قدرت های اقتصادی جهان قرار می دهد به سمت این کشور جذب می شوند. مدارک تحصیلی از کالج های معتبر اغلب دارای درجه بالایی هستند. بسیاری از مردم برای فرصت های تحصیلی مانند هزینه های ارزان زندگی، در دسترس بودن بورسیه ها و فرصت تحصیل به زبان انگلیسی، مهاجرت به بلژیک را انتخاب می کنند.

از دیگر مزایای نقل مکان به بلژیک می توان به فرصت پس انداز در زمان اقامت، شرایط اقتصادی خوب و وجود آزادی های مدنی اشاره کرد. تاریخ و فرهنگ بلژیک عمیق و پر داستان است. بلژیک که در سواحل اقیانوس اطلس واقع شده است، یک کشور اروپایی است. کشوری سرسبز، خوش‌منظره و خوش‌آوازه که پذیرای همه کسانی است که به آنجا عزیمت می کنند. مردم بلژیک به سه زبان آلمانی، فرانسوی و هلندی صحبت می کنند زیرا فرانسه، لوکزامبورگ و هلند همگی با بلژیک مرز مشترک دارند.

اکنون که به چند مورد از دلایلی که چرا شما باید از این کشور خیره کننده، بلژیک بازدید کنید، مرور کردیم، وقت آن است که مهم ترین اسنادی را که به شما اجازه ورود به این کشور را می دهند، بررسی کنیم. برای ورود به این کشور باید ویزا داشته باشید. مراجعه به سفارت بلژیک برای تعیین وقت، اولین مرحله اخذ ویزا است. 

ویزای بلژیک برای هر مسافری که قصد سفر به بلژیک را دارد، چه برای تفریح و چه برای تجارت، الزامی است. در این زمینه جای هیچ نگرانی نیست و شرکت مهاجرتی sefarat24 در کنار شماست تا از مهاجرت و سفر خود لذت ببرید.

در ادامه با ما همراه باشید تا به تمام جزئیات مهم در زمینه وقت سفارت بلژیک آشنا شوید: 

انواع ویزای بلژیک کدام ها هستند؟ 

 • مشابه تمامی ویزا های شنگن، ویزای توریستی یا کوتاه مدت بلژیک به بازدیدکنندگان اجازه می دهد تا حداکثر 90 روز برای گردشگری در این کشور بمانند.
 • افرادی که به دلایلی مانند تحصیل یا کسب و کار می خواهند برای مدت کوتاهی در بلژیک بمانند ویزای غیر مهاجرتی دریافت می کنند.
 • کسانی که می خواهند به طور دائم یا برای مدت طولانی در بلژیک مستقر شوند، می توانند برای ویزای مهاجرت اقدام کنند.

نحوه صدور ویزای بلژیک به چند روش انجام می شود؟

 • داشتن دعوتنامه از یک شهروند بلژیکی یا بستگان مقیم دائم واجد شرایط است.
 • به عنوان یک توریست یا برای اهداف دانشگاهی، بنا به درخواست شخص.

انواع ویزای بلژیک از نظر تعداد ورود کدام ها هستند؟

وقت سفارت بلژیک
وقت سفارت بلژیک
 • ویزای یکبار ورود: متقاضی فقط یک بار اجازه ورود به کشور با ویزای یکبار ورود را دارد. ویزای توریستی بلژیک اغلب به کسانی داده می شود که قصد دارند به منظور گردشگری از بلژیک دیدن کنند. با این حال، پس از ورود و استفاده، اعتبار این ویزاها منقضی می شود.
 • ویزای دوبار ورود: استفاده از ویزای چند بار ورود این امکان را برای افراد فراهم می کند که بدون هیچ مشکلی برای دوبار به این کشور بروند. 
 • ویزای چندبار ورود: ویزای چند بار ورود به افراد این امکان را می دهد تا همانطور که از نام آن پیداست چندین بار وارد کشور شود. اگر نیاز دارید که بیش از یک بار به این کشور سفر کنید، اما ترجیح می دهید هر بار برای ویزای جداگانه درخواست نکنید، این ویزا برای شماست.
 • ویزای مولتی: هر کسی می‌تواند با ویزای چند بار ورود بی‌پایان و بدون محدودیت از بلژیک دیدن کند. افرادی که اقامت دائم بلژیک دارند یا برای مدت طولانی در بلژیک تحصیل می کنند، اغلب این نوع ویزا را دریافت می کنند.

مدارک و شرایط مورد نیاز برای دریافت یکی از این ویزاها با توجه به ماهیت و هدف سفر متفاوت است. شما باید انتخاب خود را برای درخواست ویزا بر اساس اهداف خود قرار دهید و کارشناسان آگاه ما در sefarat24 اینجا هستند تا در این زمینه به شما کمک کنند.

انواع ویزای بلژیک

 • ویزای توریستی

افرادی که قصد دارند به منظور گردشگری از بلژیک بازدید کنند، واجد شرایط دریافت ویزای توریستی بلژیک هستند که اغلب به عنوان ویزای شنگن نوع C شناخته می شود. کمتر از سه ماه همه ممکن است از این نوع ویزا بهره مند شوند. 

دو روش برای درخواست این نوع ویزا وجود دارد:

 • ویزای توریستی بدون دعوت‌ نامه

اگر شما دعوت نامه ای برای ارائه به سفارت نداشته باشید باید مدارکی را ارائه دهید که ضامنی برای بازگشت شما باشدمی تواند تمکن مالی کافی، گزارش حساب بانکی باشد.

 • ویزای توریستی با دعوت‌ نامه

اما اگر شما دعوت نامه ی معتبری ارائه دهید روند کار تسریع می یابد. دعوت‌نامه از طرف یک فرد که خود دارای اقامت قانونی بلژیک می باشد اثبات می‌کند که شخص مد نظر از طرف او دعوت شده است و معتبر است. فراموش نکنید که  این دعوت‌نامه باید شامل اطلاعات دقیقی از جمله آدرس محل زندگی و کار دعوت‌کننده باشد.

 • ویزای تحصیلی

مهاجرت تحصیلی به بلژیک ساده است. اعتبار، کیفیت، استانداردها و سهولت تایید مدارک آموزشی باعث محبوبیت این روش مهاجرت شده است. مهاجرت تحصیلی به بلژیک به نمره آزمون ورودی و مدرک زبان رسمی نیاز دارد و هلندی زبان رسمی تحصیل در دانشگاه های بلژیک است و آزمون های پذیرش نیز به زبان هلندی است.

علاوه بر تحصیل، می توانید تا 30 ساعت در هفته به صورت پاره وقت مشغول شوید. پس از فارغ التحصیلی از موسسات بلژیکی، می توانید ظرف 6 ماه تا یک سال به دنبال شغل بگردید و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر دهید و پس از 3 تا 5 سال برای اقامت دائم اقدام کنید. 

 • ویزای کاری

ویزای کار برای ورود به بلژیک برای کسانی که می خواهند برای مقاصد شغلی به این کشور مهاجرت کنند الزامی است. مدرک حرفه ای، مدرک لیسانس، گواهی صلاحیت زبان، سوابق تحصیلی درخشان، و تجربه شغلی مرتبط، همگی برای این دسته ویزای بلژیک هستند.

با این حال، درخواست ویزای کار به بلژیک با محدودیت سنی همراه است. شما نمی توانید بیش از 40 سال سن داشته باشید. برای کسب ویزای کار برای بلژیک، متقاضی باید حداقل سه سال در کشور خود کار کرده و دارای تجربه حرفه ای مرتبط باشد. 

برای مهاجرت به بلژیک ابتدا باید ویزای کار دریافت کنید که برای دریافت آن باید سه سال سوابق کاری، مدرک بیمه، مدرک لیسانس و فرم درخواست تکمیل شده را ارائه دهید. 

با داشتن شغل می توانید از دو طریق به بلژیک مهاجرت کنید:

 • پیشنهاد کار Job Offer  

ویزای کار بلژیک را می توان با گرفتن دعوتنامه کاری از یک کارفرما در بلژیک و سپس امضای قرارداد با آن شرکت دریافت کرد. از جمله مهم ترین مواردی که باید به سفارت ارسال شود، دعوت نامه کارفرمای بلژیکی است.

 • فرصت جستجوی کار Job Seeker 

برای کمک به متقاضیان برای یافتن شغل رویایی خود، این نوع ویزای کاری به آنها یک سال کامل فرصت می دهد تا به دنبال کار بگردند. دارا بودن دانش و توانایی های لازم برای شغل و همچنین سابقه مستند موفقیت در محیط کار، مدارک تحصیلی و مدرک تحصیلی از موسسه معتبر. کار در مسیر بلژیک ضروری است.

انواع ویزاهای کاری بلژیک کدام ها هستند؟

 • اگر پیشنهاد استخدامی از یک شرکت در بلژیک دارید، واجد شرایط دریافت ویزای کاری نوع A هستید. علاوه بر رعایت سایر شرایط برای این ویزا، باید حداقل 4 سال از 10 سالی که در این کشور اقامت خواهید داشت، کار کرده باشید. برای واجد شرایط بودن برای این ویزای کاری، مجموع زمان اقامت متقاضیان در خارج از بلژیک باید کمتر از یک سال باشد و مجموع آن بیش از 10 سال نباشد.
 • متقاضیانی که پیشنهاد شغلی از یک شرکت در بلژیک دریافت کرده اند، واجد شرایط درخواست ویزای کاری نوع B هستند. حداکثر مدت اعتبار این ویزای قابل تمدید یک سال است.
 • پناهندگان و دانشجویان بین المللی می توانند برای ویزای کاری نوع C به بلژیک درخواست دهند. شما می توانید این ویزا را تا پنج سال تمدید کنید. تمام مزایای شهروندی بلژیک برای داوطلبانی که این نوع ویزای کاری را دریافت می کنند، شامل می شود.
 • سرمایه گذاری

یکی از گزینه های مهاجرتی برای اخذ ویزای اقامت بلژیک، سرمایه گذاری است. متقاضیان اغلب بلژیک را به‌عنوان مقصدی برای مهاجرت سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کنند که دلیل آن ثبات سیاسی بالای کشور، نرخ پایین تورم و بیکاری، نرخ کم توقیف اموال و به طور کلی اقتصاد با ثبات است.

سرمایه گذاری در کشور بلژیک روش های مختلفی دارد از جمله این روش ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ثبت شرکت 

کسانی که به دنبال مهاجرت مبتنی بر سرمایه گذاری به بلژیک هستند، می توانند یک شرکت بلژیکی تاسیس کنند، که ممکن است راه را برای اقامت دائم هموار کند. برای تشکیل یک شرکت در بلژیک به یک ایده، پشتوانه مالی قوی و نرخ گردش مالی بالا نیاز دارید. حدود 61500 یورو حداقل سرمایه لازم برای تشکیل یک شرکت در بلژیک است.

 • خرید ملک 

خرید ملک یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری است که باعث می شود شما مجوز اقامت کشور بلژیک را دریافت کنید. هزینه خرید خانه و ملک در این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی پایین تر است. پس برای خرید خانه و ملک در بلژیک نیاز به سرمایه گذاری بالایی ندارید. توجه داشته باشید که شما با خرید خانه و ملک می توانید مجوز اقامت دریافت کنید. هزینه لازم برای خرید خانه و ملک در بلژیک در حدود ۳۵۰.۰۰۰ یورو تا ۵۰۰.۰۰۰ یورو می باشد نکته دیگر این است که شما از طریق خرید ملک می توانید برای همسر و فرزندان خود نیز مجوز اقامت این کشور را دریافت کنید.

 • خرید اوراق قراضه دولتی 

خرید اوراق قراضه روشی دیگر از سرمایه گذاری برای مهاجرت به کشور بلژیک است که بواسطه آن می توانید ویزای این کشور را دریافت کنید. برای خرید اوراق قراضه دولتی که از جمله سرمایه گذاری های بدون ریسک محسوب می شود، نیاز به سرمایه گذاری با مبلغ خیلی زیاد ندارید. هزینه ماهانه حداقل ۲۵ یورو برای سرمایه گذاری در خرید اوراق قراضه دولتی بلژیک مناسب و به صرفه است.

 • کارآفرینی 

سرمایه گذاری در کسب و کار یکی دیگر از راه های مهاجرت به بلژیک است. برای اینکه یک کارآفرین باشید باید استراتژی کسب درآمد و ایجاد اشتغال داشته باشید. اثبات سودآوری این طرح تجاری، در قالب اسناد و گواهی های مالی، تا سقف 35000 یورو در سال مورد نیاز است. تضمین ویزای کارآفرینی بین سه تا هشت ماه طول می کشد. طرح کارآفرینی به متقاضیان امکان دریافت ویزای اقامت یک ساله با امکان تمدید تا سه سال در بلژیک را می دهد.

انواع وقت سفارت بلژیک 

اخذ وقت سفارت بلژیک
اخذ وقت سفارت بلژیک

به طور کلی وقت سفارت بلژیک برای افرادی که متقاضی اخذ ویزا هستند دریافت می شود. شما می‌توانید از کارگزاری سفارت بلژیک دو نوع وقت سفارت عادی و فوری درخواست کنید. با توجه به هدف و تاریخ سفر خود می توانید عادی یا فوری بودن وقت سفارتتان را انتخاب کنید.

 • وقت سفارت عادی

وقتی زمان عادی را انتخاب می کنید، جلسه حدود ده تا پانزده روز بعد برگزار می شود و در آن زمان شما باید در سفارت باشید. فقط یادآوری می کنیم که یک ماه فرصت دارید تا تمام مدارک خود را مرتب کنید. در واقع، این بهترین لحظه برای شماست تا تعطیلات خود را مطابق جدول زمانی خود برنامه ریزی کنید.

 • وقت سفارت فوری 

اگر نیاز به مراجعه سریع به سفارت بلژیک دارید، ممکن است برای گزینه وقت اضطراری هزینه بیشتری بپردازید. می توانید با انتخاب گزینه زمان فوری، زمان خود را برای 5 تا 7 روز آینده تنظیم کنید. به دلیل تعداد زیاد درخواست‌های ویزا به بلژیک، نمی‌توان وقت سفارت را بلافاصله تضمین کرد.

لغو یا تغییر تاریخ وقت سفارت

ممکن است مواردی وجود داشته باشد که به دلیل شرایط نتوانید به سفارت مراجعه کنید. اگر دو روز قبل از حضور برنامه ریزی شده خود در آژانس با سفارت تماس بگیرید، آنها هزینه را لغو می کنند و به شما اجازه می دهند روز حضور خود را تغییر دهید و شما این کار تا 2 بار مجاز هستید.

توجه داشته باشید که اگر پس از این مهلت درخواست خود را برای تغییر به زمان بلژیک ارسال کنید، هیچ بازپرداختی داده نخواهد شد. زمانی که هزینه‌ها را به سفارت بلژیک پرداخت می‌کنید و زمان آن از قبل تعیین شده است و شما زمان را لغو می کنید، باید تمام مراحل را تکرار کنید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای بلژیک 

 • اصل گذرنامه معتبر با حداقل ۶ماه اعتبار و حداقل ۲ صفحه خالی
 • اصل گذرنامه باطل شده (در صورت وجود برای سابقه سفر)
 • تکمیل فرم مشخصات فردی به صورت کامل
 • دو قطعه عکس 4*3 رنگی، زمینه سفید و کاملاً از روبه روی بدون عینک و جدید 
 • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • رزرو بلیط واچر هتل
 • ترجمه انگلیسی از تمام صفحات شناسنامه
 • ترجمه انگلیسی گواهی اشتغال به کار 
 • ترجمه انگلیسی گواهی اشتغال به تحصیل (برای افراد محصل)
 • پرینت انگلیسی حساب بانکی به همراه نامه ی تمکن مالی به یورو با مهر و امضاء بانک (6 ماهه)
 • ترجمه سند مالکیت به نام مسافر (تمام صفحات).
 • ترجمه انگلیسی رضایت نامه محضری پدر و مادر (برای سفر فرزندان زیر ۱۸ سال به صورت تنها)
 • بیمه مسافرتی معتبر به مدت زمان سفر
 • رسید پرداخت هزینه ویزا و کارگزاری
 • برنامه سفر همراه مطابق با زمان بلیط رفت و برگشت
 • دعوت‌نامه معتبر فرد مقیم بلژیک(در صورت وجود)
 • دعوت‌نامه از طرف شرکت و یا سازمان بلژیکی (ویزای کاری)
 • نامه پذیرش دانشگاه (ویزای تحصیلی)
 • برگه مرخصی رسمی و سربرگ‌دار متقاضی به همراه مهر و امضا
 • اسناد ملکی
 • انگیزه ‌نامه (ویزای تحصیلی)
 • آخرین مدارک و سوابق تحصیلی (ویزای تحصیلی)
 • مدارک ازدواج (در صورت تاهل)
 • مدارک پایان خدمت (در صورت وجود)
 • مدارک شناسایی (کارت ملی و شناسنامه)
 • چکاپ کامل پزشکی (ویزاهای بلند مدت)
 • گواهی عدم سوءپیشینه (ویزاهای بلند مدت)

هزینه وقت سفارت بلژیک

اثر انگشت و خدمات کارگزاری VFS Global هر دو مشمول هزینه هستند. می توانید هزینه انگشت نگاری ویزای بلژیک را به یورو یا ریال بپردازید. متاسفانه خدمات کارگزاری VFS Global فقط به یورو قابل پرداخت است. 

برای پوشش این هزینه، باید به آژانس سفارت بلژیک مراجعه کرده و 34 یورو ارز خارجی بپردازید. اطمینان حاصل کنید که اسکناس هایی که در دست دارید سالم و بدون هیچ گونه چین و ایراد هستند.

قیمت برای بزرگسالان 80 یورو و برای کودکان 6 تا 12 سال 40 یورو است (کودکان زیر 6 سال نیازی به پرداخت ندارند). 

تمکن مالی برای ارائه به سفارت بلژیک

شما باید نشان دهید که منابع مالی برای پوشش مخارج خود در بلژیک به عنوان بخشی از فرآیند درخواست ویزا را دارید. بسته به نوع ویزا که درخواست می کنید، مبلغ دقیق می تواند از 250 میلیون تا 300 میلیون متغیر باشد.

مدت زمان صدور ویزای بلژیک

زمان صدور ویزای بلژیک از 14 تا 20 و یک روز کاری متغیر است. بنابراین، یک ماه قبل از سفر، بهتر است برای ویزا اقدام کنید. شما باید حداقل چند ماه قبل از سفر فرآیند ویزا را شروع کنید تا از زمان انتظار بیشتر که در دوره های محبوب سفر رخ می دهد جلوگیری کنید.

نکات مهم وقت سفارت بلژیک

 • در زمان تعیین شده در محل سفارت 10 دقیقه زودتر حضور داشته باشید. 
 • پول نقد همراه خود داشته باشید. زیرا هزینه‌‌های ویزا ‌بصورت نقدی و در محل کارگزاری سفارت دریافت می‌شود.
 • در صورت انجام مصاحبه به سوالات آفیسر با ارامش و صداقت کامل جواب دهید.
 • مدارک مورد نیاز را فراموش نکنید.

عوامل ریجکت شدن ویزای بلژیک

مهم‌ترین عواملی که باعث ریجکتی ویزای بلژیک شما می شود:

 • گذرنامه مخدوش و دارای اعتبار کم 
 • مدارک جعلی و نامعتبر 
 • سوء سابقه 
 • نبود بیمه مسافرتی
 • عدم ارائه نامه تمکن مالی
 • عدم ارائه بلیط هواپیما و هتل
 • ناهماهنگی اطلاعات برنامه سفر با زمان رزرو بلیط رفت و برگشت
 • وجود نقص در مدارک 
 • عدم تکمیل درست اطلاعات فرم درخواست ویزا
 • عدم اطمینان افیسر از بازگشت شما به کشور خود 
 • دلایل سفر ناموجه و غیرمنطقی

اطلاعات سفارت بلژیک در ایران، تهران

کنسولگری بلژیک همچنان در حال فعالیت در ایران بوده که مشخصات کلی ان به شرح زیر است:

• آدرس: تهران، منطقه الهیه، خیابان آقابزرگی، بن‌بست شیرین، پلاک ۴ واقع شده است.

• شماره تماس‌ها: 

ویزا: 02122248582

کنسولی: 02122398780 

سیاسی: 02122391909

آدرس وب‌سایت سفارت بلژیک: http://countries.diplomatie.belgium.be/en/iran

شماره فکس: ۲۲۲۴۷۳۱۳ / ۲۲۳۹۱۱۶۰

• ایمیل: [email protected]

 متقاضیان می‌توانند از یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۲ و ۱۳ تا ۱۵ با دو بخش ویزا و کنسولی سفارت در تماس باشند.

سخن پایانی

روش ها و مسیر های مختلفی برای ورود به کشور بلژیک وجود دارد  که ویزا مهمترین و اصلی ترین مدرک مورد نیاز شما جهت ورود به خاک این کشور زیباست. 

در این مقاله سعی کردیم تمام موارد مورد نیاز را برای گرفتن وقت سفارت بلژیک پوشش داده و اطلاعات جامع و مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم. 

در نظر داشته باشید که کارشناسان و مشاورین مجرب ما در sefarat24 آماده راهنمایی و پاسخگویی شما عزیزان برای داشتن سفر و مهاجرت به یادماندنی هستند.

 • اصل پاسپورت متقاضی
 • فرم تکمیل شده سفارت
 • مدارک شغلی و سوابق بیمه
 • اسناد مالی و ملکی
 • ترجمه شناسنامه و کلیه مدارک
 • سه قطعه عکس
 • دعوتنامه (برای ویزای تجاری و بازدید از خانواده)
 • رزرو هتل و رزرو پرواز
 • بیمه مسافرتی

شما می‌توانید حداکثر تا ۶ ماه قبل از تاریخ سفر خود اقدام به دریافت نوبت نمایید.

به طور معمول مبلغ دریافتی صندوق سفارت کشورهای شنگن ۱۰۰ یورو به ازای هر نفر است.

در صورت حاضر نشدن در تاریخ مصاحبه در محل سفارت، شما No Show خواهید شد و به مدت ۲ ماه امکان دریافت وقت سفارت برای شما وجود نخواهد داشت.

بله، در صورت دریافت دعوتنامه فامیلی و یا دعوتنامه تجاری مرتبط با فعالیت کاری و سوابق شما، احتمال ویزا شدن شما افزایش می‌یابد.

تمکن مالی باید حداقل ۳۰۰ میلیون تومان به ازای هر نفر و با واحد پولی کشور مقصد (یورو/دلار کانادا/دلار) باشد.

خیر، شما باید تمکن مالی و گردش حساب خود را از یک بانک و حساب ارائه کنید.

کشورهای ایتالیا، اسپانیا، فرانسه، فنلاند، بلژیک سریع‌ترین زمان‌های مصاحبه را می‌دهند.

معمولا ویزای شنگن اول حداکثر ۱۵ روزه صادر می‌شود.

آدرس سفارت بلژیک: تهران – الهیه – خیابان آقا بزرگی – بن بست شیرین – شماره ۴

شماره تماس سفارت بلژیک:

ویزا: 02122248582

کنسولی: 02122398780 

سیاسی: 02122391909

آدرس وب‌سایت سفارت بلژیک: http://countries.diplomatie.belgium.be/en/iran

خدمات سفارت ۲۴

کلیه خدمات مربوط به اخذ ویزای توریستی و تورهای مسافرتی اروپا

وقت سفارت بلژیک

برای دریافت نوبت سفارت عادی و یا فوری باید این سرویس را درخواست کنید.

تکمیل فرم سفارت بلژیک

تکمیل فرم سفارت نقش مهمی در دریافت ویزای شما دارد. شما می‌توانید این کار را به کارشناسان ما بسپارید.

رزرو هتل و بلیط بلژیک

قبل از مراجعه به سفارت، شما باید رزرو هتل (ووچر هتل) و رزرو پرواز برای سفر خود را تهیه نمایید.

صدور بیمه مسافرتی

صدور بیمه نامه مسافرتی مورد تایید سفارت های حوزه شنگن و اروپا توسط سفارت ۲۴ انجام می‌شود.

ترجمه مدارک

ترجمه مدارک شما توسط دارالترجمه‌های رسمی و مورد تایید سفارت‌ها انجام خواهد شد.

اخذ دعوتنامه بلژیک

اخذ دعوتنامه نمایشگاهی با توجه به رشته تحصیلی و فعالیت شغلی شما توسط کارشناسان ما انجام می‌شود.

سوالات متداول وقت سفارت و ویزای بلژیک

پرسش و پاسخ
 • اصل پاسپورت متقاضی
 • فرم تکمیل شده سفارت
 • مدارک شغلی و سوابق بیمه
 • اسناد مالی و ملکی
 • ترجمه شناسنامه و کلیه مدارک
 • سه قطعه عکس
 • دعوتنامه (برای ویزای تجاری و بازدید از خانواده)
 • رزرو هتل و رزرو پرواز
 • بیمه مسافرتی

شما می‌توانید حداکثر تا ۶ ماه قبل از تاریخ سفر خود اقدام به دریافت نوبت نمایید.

به طور معمول مبلغ دریافتی صندوق سفارت کشورهای شنگن ۱۰۰ یورو به ازای هر نفر است.

در صورت حاضر نشدن در تاریخ مصاحبه در محل سفارت، شما No Show خواهید شد و به مدت ۲ ماه امکان دریافت وقت سفارت برای شما وجود نخواهد داشت.

بله، در صورت دریافت دعوتنامه فامیلی و یا دعوتنامه تجاری مرتبط با فعالیت کاری و سوابق شما، احتمال ویزا شدن شما افزایش می‌یابد.

تمکن مالی باید حداقل ۳۰۰ میلیون تومان به ازای هر نفر و با واحد پولی کشور مقصد (یورو/دلار کانادا/دلار) باشد.

خیر، شما باید تمکن مالی و گردش حساب خود را از یک بانک و حساب ارائه کنید.

کشورهای ایتالیا، اسپانیا، فرانسه، فنلاند، بلژیک سریع‌ترین زمان‌های مصاحبه را می‌دهند.

معمولا ویزای شنگن اول حداکثر ۱۵ روزه صادر می‌شود.

آدرس سفارت بلژیک: تهران – الهیه – خیابان آقا بزرگی – بن بست شیرین – شماره ۴

شماره تماس سفارت بلژیک:

ویزا: 02122248582

کنسولی: 02122398780 

سیاسی: 02122391909

آدرس وب‌سایت سفارت بلژیک: http://countries.diplomatie.belgium.be/en/iran

مشاوره تخصصی برای اخذ ویزا

ارائه خدمات صدور بیمه مسافرتی، رزرو هتل و پرواز و … برای ارائه به سفارت‌ها

دریافت تلفنی وقت سفارت