وقت سفارت فرانسه و مدارک مورد نیاز سفارت

دریافت وقت سفارت فرانسه اولین قدم برای اخذ ویزای فرانسه و سفر به این کشور است. هر ساله گردشگران بسیاری برای سفر به این کشور از طریق سفارت فرانسه درخواست وقت سفارت فرانسه و سپس ویزا می‌کنند تا لحظات به‌یادماندنی برای خود رقم بزنند.

چنانچه قصد سفر به فرانسه را دارید مطالب این صفحه را مطالعه کنید و برای دریافت مشاوره و خدمات وقت سفارت فرانسه با ما تماس بگیرید.

مراحل دریافت ویزای شنگن فرانسه

1

دریافت وقت سفارت فرانسه

برای دریافت نوبت سفارت فرانسه شما باید اسکن پاسپورت، دعوتنامه یا رزرو هتل و اطلاعات تماس و آدرس خود را برای ما ارسال کنید.
2

آماده سازی و ترجمه مدارک

قبل از حضور در سفارت فرانسه، باید مدارک مورد نیاز سفارت برای اخذ ویزای شنگن را آماده و ترجمه کنید.
3

حضور در سفارت فرانسه

در روز مصاحبه باید در زمان تعیین شده در سفارت فرانسه حاضر شوید. به همراه داشتن مدارک و هزینه پرداختی سفارت الزامی است.

همه چیز درباره وقت سفارت فرانسه و اخذ ویزای شنگن

وقت سفارت فرانسه (توریستی، تجاری و دانشجویی)

 

 

معمولاً متقاضیان تعیین وقت سفارت فرانسه با اهداف مختلفی نظیر دریافت ویزای کار، ویزای تجارت و سرمایه گذاری، ویزای توریستی، ویزای تحصیلی و … درخواست خود را به سفارت ارسال می‌کنند.
برای گرفتن وقت سفارت فرانسه لازم است درخواست خود را به سفارت این کشور ارائه دهید. گرفتن وقت سفارت فرانسه برای عموم مردم کاری زمانبر و مستلزم رعایت نکات است که رعایت نکردن انها منجر به طولانی شدن پروسه وقت دهی یا عدم موفقیت در اخذ وقت سفارت فرانسه خواهد شد؛ بنابراین بهترین راهکار برای أخذ وقت سفارت فرانسه، استفاده از خدمات شرکت‌های معتبر مهاجرتی و صدور ویزا است.
همان طور که می دانید فرانسه در پیمان شنگن است و به این ترتیب با اخذ ویزای فرانسه می توانید علاوه بر سفر به این کشور از دیگر کشورهای این حوزه هم دیدن کنید.

فرانسه نیز مانند همه کشورها ویزاهای مختلفی را برای کسانی که میخواهند وارد خاکش شوند بسته به هدفشان از سفر صادر می‌کند. چند نمونه از مهمترین این ویزاها را مختصرا توضیح می‌دهیم.

وقت سفارت توریستی فرانسه

وقت توریستی سفارت فرانسه در کمترین زمان ممکن قابل اخذ است و مدارکی که باید برای اخذ ویزای توریستی ارائه دهید متفاوت از دیگر ویزاها است. دقت داشته باشید که اگر می خواهید ویزای توریستی فرانسه را اخذ کنید، داشتن دعوتنامه تاثیر به سزایی در این روند دارد.

وقت سفارت تجاری فرانسه

از دیگر ویزاهای این کشور، ویزای تجاری فرانسه است. ویزای تجاری زمانی قابل اخذ است که بخواهید برای کاری در کشور فرانسه اقدام نمایید. ویزای تجاری فرانسه از سوی سفارت ارائه می شود تا بتوانید به امور سرمایه گذاری، تجاری، کاری و … در این کشور بپردازید.
ویزای تجاری و ویزای کاری متفاوت است. ویزای تجاری به شما این امکان را می دهد تا در کشور فرانسه به تجارت و یا سرمایه گذاری بپردازید. این درحالی است که ویزای کاری برای افرادی که قصد کار کردن در این کشور را دارند صادر می‌شود.

وقت سفارت برای اخذ هر دو ویزا الزامی است. این وقت را باید داشته باشید تا درخواست خود برای اخذ ویزا را ارائه دهید. فردی که اقدام به اخذ این نوع وقت را می کند باید شرایط و مدارکی را داشته باشد تا موفق به اخذ ویزای تجاری فرانسه یا ویزای کاری فرانسه شود. ما در سفارت ۲۴، در تمام مراحل اخذ این نوع ویزا و شرایط مختلف آن همراه شما هستیم.

وقت دانشجویی سفارت فرانسه

اگر می خواهید در کشور فرانسه ادامه تحصیل دهید، باید نسبت به اخذ ویزای تحصیلی فرانسه اقدام کنید. برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه باید مشخصاتی را داشته باشید تا بتوانید این ویزا را اخذ کنید. اولین گام برای اخذ این ویزا داشتن وقت سفارت تحصیلی فرانسه است.

برای اخذ این ویزا باید مراحلی را پشت سر بگذارید:

ابتدا باید با توجه به رشته و مقطع تحصیلی که می خواهید اقدام به یافتن مرکز آموزشی نمایید. پس از این باید با این مرکز آموزشی ارتباط برقرار کنید. با برقراری ارتباط می توانید در صورت واجد شرایط بودن دعوتنامه ای را از این مرکز آموزشی دریافت کنید.
بعد از گرفتن دعوتنامه، ما شما را در گرفتن وقت سفارت راهنمایی خواهیم کرد.
برای اخذ این ویزا باید کلیه مدارک تحصیلی را آماده کنید و حتی ریزنمرات خود را نیز به سفارت ارائه دهید. ارایه دقیق این مدراک بسیار اهمیت دارد.
پس از این که کلیه مراحل بالا را گذراندید حالا نوبت آن است که در تاریخ و ساعت مشخص به سفارت مراجعه کنید تا موفق به اخذ ویزای تحصیلی شوید.

از دیگر ویزاهایی که کشور فرانسه برای متقاضیان ورود به خاکش ارایه میدهد میتوان به ویزای پزشکی، ویزای ازدواج، ویزای یک بار ورود و ویزای چند بار ورود اشاره کرد.

گرفتن وقت سفارت فرانسه در ایران به صورت کاملا آنلاین انجام می‌شود. در این روش شما نیاز به حضور در سفارت فرانسه برای گرفتن وقت ندارید.

مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت فرانسه:

• فرم تکمیل شده أخذ ویزای فرانسه به همراه ترجمه آن
• عکس رنگی فرد متقاضی با پس زمینه روشن در ابعاد ۵/۳ در ۵/۴
• اصل پاسپورت با مدت زمان اعتبار حداقل ۳ ماه پس از پایان مدت ویزای فرانسه (اگر ویزای شنگن هم موجود است باید آن را ارائه داد)
• مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی به همراه کپی آن
• سند ازدواج برای افراد متأهل که قصد سفر باهم را دارند؛ اگر فردی با تبعه فرانسه ازدواج کرده باشد باید سند و گواهی ازدواج خود را به سفارت ارائه دهد. اگر فرزندی هم متولد فرانسه باشد باید گواهی تولد و مدارک هویتی خود را ارائه دهد.
• فرم دعوتنامه از سوی کارفرما برای متقاضیان ویزای کار و یا از سوی فرزندان و اقوام برای متقاضیان ویزای توریستی یا دیدار فرزندان در فرانسه
• اسناد و مدارک لازم برای اثبات تمکن مالی فرد متقاضی ویزای فرانسه؛ در این قسمت باید پرینت فیش بانکی، صورتحساب گردش ۳ ماه آخر حساب بانکی متقاضی، اسناد بانکی و ترجمه آن و یا گواهی حامی مالی فرد متقاضی ویزای فرانسه تهیه شود. .
• ارائه بیمه نامه پزشکی بین المللی
• ارائه آدرس محل اقامت در فرانسه برای افرادی که دارای دعوتنامه هستند و یا اعلام آدرس هتل محل اقامت به همراه فرم رزرو هتل
• فرم تکمیل شده ویزا برای هر یک از اعضای خانواده
• گواهی نامه اشتغال به کار برای کارمندان و یا اسناد مالکیت کسب و کار مانند جواز کسب یا ثبت شرکت متعلق به کارفرمایان و مدیران
• گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان و دانشجویان
• ارائه فرم دعوتنامه از دانشگاه پذیرش کننده در فرانسه
• تکمیل فرم تعهد نامه و ارائه چک بانکی به عنوان ضمانت
.

اطلاعات و آدرس سفارت فرانسه

سفارت فرانسه در یکی از محله‌های قدیمی و معروف تهران به آدرس جمهوری، خیابان نوفل لوشاتو واقع شده و سابق بر این، پیش از برون سپاری خدمات به مرکز VFS Global، تمامی خدمات متقاضیان وقت سفارت فرانسه، خدمات مهاجرت و ویزای فرانسه در این محل انجام میگرفت.
در حال حاضر در سفارت فرانسه به اموری نظیر اخذ ویزای شنگن طولانی مدت (اقامت بالای ۹۰ روز)، ویزای معمولی و طولانی مدت برای همسر فردی با تابعیت فرانسوی، متقاضیان با پاسپورت خدمات و دیپلماتیک، متقاضیان خدمات و چکاپ پزشکی رسیدگی می‌شود و الباقی امور اخذ ویزا و وقت سفارت شنگن فرانسه در VFS Global به انجام می‌رسد.
مرکز وی اف اس گلوبال سفارت فرانسه در خیابان موسوی (گلستان پنجم)، میدان هروی، طبقه چهارم هروی سنتر تهران قرار دارد.

مدت زمان صدور ویزا شنگن فرانسه

معمولا مدت زمان صدور ویزا شنگن دو هفته (۱۴ روز کاری) طول می کشد .

مدت اعتبار ویزا شنگن فرانسه

اعتبار ویزا شنگن بستگی به درخواست مسافر و برنامه سفر وی دارد که از یک هفته تا یکماه است. (برای بار اول دو هفته اعتبار و یک هفته اقامت داده می شود)

تعرفه خدمات

رزرو پرواز

-تماس بگیرید

  • قبل از مراجعه به سفارت، شما باید رزرو پرواز رفت و برگشت برای سفر خود را تهیه نمایید.

تکمیل فرم سفارت

-تماس بگیرید

  • در صورت نیاز به تکمیل فرم سفارت، کارشناسان ما آماده ارائه خدمات به شما هستند.

بیمه مسافرتی

-تماس بگیرید

  • صدور بیمه مسافرتی سامان، مورد تایید سفارت با پوشش ۳۰ هزار و ۵۰ هزار یورویی.

ووچر هتل

-تماس بگیرید

  • قبل از مراجعه به سفارت، شما باید رزرو هتل (ووچر هتل) برای سفر خود را تهیه نمایید.

ترجمه مدارک

-تماس بگیرید

  • ترجمه مدارک توسط دارالترجمه‌های رسمی و معتبر انگلیسی، اسپانیایی، ایتالیایی و…

چه مدارکی برای دریافت ویزای فرانسه مورد نیاز است؟

اصل پاسپورت متقاضی فرم تکمیل شده سفارت مدارک شغلی و سوابق بیمه اسناد مالی و ملکی ترجمه شناسنامه و کلیه مدارک سه قطعه عکس دعوتنامه (برای ویزای تجاری و بازدید از خانواده) رزرو هتل و رزرو پرواز بیمه مسافرتی

چند روز قبل از سفر می‌توان وقت سفارت فرانسه را دریافت کرد؟

شما می‌توانید حداکثر تا ۹۰ روز قبل از تاریخ سفر خود اقدام به دریافت نوبت نمایید.

در روز مصاحبه چه مبلفی را باید به صندوق سفارت فرانسه پرداخت کرد؟

به طور معمول مبلغ دریافتی صندوق سفارت کشورهای شنگن ۸۰ یورو به ازای هر نفر است.

در صورت حاضر نشدن در روز مصاحبه چه اتفاقی می‌افتد؟

در صورت حاضر نشدن در تاریخ مصاحبه در محل سفارت، شما No Show خواهید شد و به مدت ۲ ماه امکان دریافت وقت سفارت برای شما وجود نخواهد داشت.

آیا داشتن دعوتنامه در گرفتن ویزا تاثیری دارد؟

بله، در صورت دریافت دعوتنامه فامیلی و یا دعوتنامه تجاری مرتبط با فعالیت کاری و سوابق شما، احتمال ویزا شدن شما افزایش می‌یابد.

مبلغ تمکن مالی در ازای هر نفر چقدر است؟

تمکن مالی باید حداقل ۱۵۰ میلیون تومان به ازای هر نفر و با واحد پولی کشور مقصد (یورو/دلار کانادا/دلار) باشد.

آیا می‌توان تمکن مالی و گردش حساب را از دو بانک مجزا گرفت؟

خیر، شما باید تمکن مالی و گردش حساب خود را از یک بانک و حساب ارائه کنید.

در حال حاضر کدام کشور راحت‌تر ویزای شنگن میدهد؟

در حال حاضر سفارت ایتالیا و اسپانیا سختگیری کمتری دارند.

در حال سریع‌ترین نوبت سفارت را از کدام کشور می‌توان گرفت؟

کشورهای ایتالیا، اسپانیا، فرانسه، فنلاند، بلژیک سریع‌ترین زمان‌های مصاحبه را می‌دهند.

ویزای شنگن فرانسه چند روزه است؟

در صورتی که برای اولین بار اقدام به اخذ ویزای شنگن می‌کنید، می‌توانید با توجه به تاریخ و مدت سفر خود درخواست ویزای ۱۵ روزه نمایید. برای ویزای دوم می‌توان درخواست ویزای بیشتر از ۱۵ روز عادی و یا مالتیپل کرد.

آدرس و شماره تماس و آدرس وب سایت سفارت فرانسه چیست؟

تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک 66-64، تهران، میدان هروی، خیابان موسوی (گلستان پنجم)، هروی سنتر، طبقه چهارم، شماره تماس: 02164094000 , آدرس وب‌سایت: http://www.ambafrance-ir.org

نیاز به دریافت وقت سفارت و ویزای فرانسه دارید؟

برای دریافت خدمات و مشاوره با ما تماس بگیرید 09129622019 – 09351163400

سوالات متداول مربوط به وقت سفارت و ویزای فرانسه

نیاز به نوبت سفارت و دریافت مشاوره دارید؟